Ayşin Atav

Doğum Tarihi 2 Nisan 1948
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu İstanbul Şehir Tiyatroları

Biyografisi

İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Atav, mesleğinin ilk yıllarında Şehir Tiyatroları kadrosuna girdi. Tiyatro çalışmalarının dışında sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. Sanatçı aynı zamanda se slendirme yönetmenliği de yapmaktadır. Ayşin Atav, Haber genel yayın yönetmeni Tuba Atav'ın annesidir.

Oyuncu (508)

Son Yorumlar (14)

IbrahimBakir_1 avatar IbrahimBakir_1 26 Ocak 2016 22:17:25

Turk sinemasında hep baş roldeki erkek ve kadın oyuncuların annesi rollerinde izledigimiz şükriye atav 'ın kızıdır yanılmıyorsam hatırladığım ferdi tayfur ve kemal sunal 'ın bu iki filmde oynamıştı hep düşünürdüm sanatçı annenin kızı olarak sadece ik i filmde mi oynamış
Meğer yıllarca sinemada izledigimiz kadın sanatçıları seslendiriyormus yeni öğrendim

sinemaadamı avatar sinemaadamı 10 Ocak 2016 20:01:39

10

onun sesini daha çok kemal sunal filmlerinde işitiriz. zaten kemal sunalında korkusuz korkak filminde kemal sunalla başroldeydi oyunculuktan daha çok dublaj yeteneği var. sesi en çok oya aydoğan ve sevda karacaya yakışırdı. bikaç filmde nazan saatçiy ide hep o konuşmuştu. 72 73 lerde genelde vamp kadınları seslendirirdi. daha sonraları da başrol oyuncularını 80 lerde sesi en çok serpil çakmaklıya gidiyordu. iyi bir sesi var çok hoş bir bayan. ferdi tayfurlada yadeller filminde oynuyorlardı ordada rolün hakkını çok iyi bi şekilde vermişti ve kendi sesiyle oynuyordu.

akifkocak avatar akifkocak 10 Haziran 2015 00:53:01

iyi bir oyuncu cok severim kendisini

Yandex.Metrica