Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Zamanlar Kardeştiler

Bir Zamanlar Kardeştiler

7,70

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Oğuz Çetiner Hüsnü Çetiner Oğuz Çetiner, Hüsnü Çetiner

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kadir Kök, Sönmez Yıkılmaz, Mehmet Uğur, Yılmaz Kurt, Mustafa Koç, Sami Hazinses, Figen Han, Kazım Kartal, Yıldırım Gencer, Bulut Aras Devamını Gör...

Konusu : farklı mesleklerde çalışan üç kardeşin öyküsü. bulut aras ve yılmaz köksalın başrolünü paylaştığı etkileyici bir yapım.sinemaadamı

7 Ağustos 2016 10:10

yılmaz bulutun abisiymiş. dün filmi seyretme fırsatı buldum neriman köksal yılmaza sen büyüksün diyor ordan anladım daha önce bulutun büyük abi olduğunu düşünüyordum. ama mantıksız bulut yusufdan daha küçük gösteriyor. mesela halit akçatepede hep küçüğü oynuyor ama o minyon tipli ve kısa boylu yakışıyor ama gökhan güneyle çevirdiği filmi hariç çünkü orda yaşlıydı biraz 43 44 gökhan 30 falan duruyordu o yüzden olmamıştı burdada kahreden kurşundada bulut büyük değil küçük olmalıydı hep büyükler kötü yollara sapmaz ya birazda büyükler sapsın filmde bu büyük küçük olaylarına çok takmaya başladım hadi hayırlısı filme gelince film çok güzel çayda çıra oynadıkları sahnede çok hoştu.

Cevap Yaz

sinemaadamı

2 Ocak 2016 19:53

bulut aras nazan saatçi ve yılmaz köksal üçlüsünden kahreden kurşun filminden sonra bir dram daha. bu kez bulut yılmaz ve yusuf 3 ü kardeş rolünde. işin ilginç tarafı ben eğer yanlış anlamadıysam bulut yılmaz köksalın abisi rolünde çünkü rolü duruşu pek küçük kardeşi oynuyormuş gibi bir hava vermiyor. oysa bu filmde yılmaz 44, yusuf 41 , bulut daha 28 yaşında. yılmaz burda 18 yıllık bir oyuncu, yusuf 20 , bulut 6 yıllık oyuncu. ama bulut abi işin tek saçma tarafı. yoksa yılmaz olsun, bulut olsun, yusuf olsun hepsi 10 numara tabi filmde 10 numara nazanla bulut yine birbirine aşık yusuf burda komiser kahreden kurşunda komutandı. yılmaz bu filmde dürüst namuslu bir şoförü oynuyor filmin yapım yılı ve müzikleri kadir inanırın kurban filmiyle aynı her 2 filmdede aynı müzikler kullanılmış jenerikteki müziklerde aynı. bulut aras kabadayı rollerine gerçekten çok yakışıyor allah rahmet eylesin yılmaz köksal zaten her rolün hakkını veriyor. yusuf sezgin desen erotik hariç her tarzda oynamış bir oyuncu zaten :)

Cevap Yaz

kariz_ma_35

31 Mayıs 2011 00:26

Üç kardeşin hayat'larını farklı bir şekilde yaşadığı. Türk sineması'nda bu ve buna benzeri senaryoların defalarca işlendiği bir film."Gülistan Ana" Neriman Köksal, "Kemal" Bulut Aras, "Ali" Yılmaz Köksal ve "Yusuf" Yusuf Sezgin. Ailenin ortanca çocuğu kemal pis işlere girerek kabadayı olur. En büyüğü ali minübüs şoförü ve yusuf okur komiser olur. Birbirleriyle dargınlardır kemal'in kirli işlere girmesinden dolayı. "Kafa Kemal" olarak nam salar ve zamanla herkesin korktuğu birisi olur. Normal yaşantısını devam eden ali ise en büyük derdi kızıdır. Kızını bir kazada yanlışlıkla çiğnemiş sakat bırakmıştır fakat bir mucize olarak ayağa kalkar. Filmin sonlarına doğru temizlemek isterler bayram günü yusufu fakat abisi kemal onu kurtarır ve hastanede  vefat eder. Film görüntü kalitesi oyunculuk yönünden yüksekti. Anne rolündeki neriman köksal'dan tut. Bulut Aras ve Yılmaz Köksal rollerinde başarılıydı. Muavin rolündeki Sami Hazinses'ide unutmamak lazım bu filmdeki  rolü bayağı komikti. Özellikle sert adam rolündeki Bulut Aras'ın mimikleri ile konuştuğu film olmuş. Filmdeki diyalogları bayağı azdı. Filmdeki bir salon sahnesinde. Bulut Aras ve Nazan Saatçi'nin ellerindeki mumlarla oynadığı sahne izlemeye değer doğrusu. 

 

Cevap Yaz

performer

28 Kasım 2010 19:15

sıkılmadan izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

tolgamx

11 Mart 2008 20:57

tv den ızlemiştim güzel bir film ama uzun zamandır oynamadı...

Cevap Yaz

Sato

18 Nisan 2007 04:32

güzel bir film :)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica