Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altar

Altar

7,90

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Fantastik Macera Fantastik, Macera


telesineci

24 Ocak 2017 12:42

''ATEŞ SU TOPRAK kAMONUN'' Ozamanın Gişe yapma umudu ile çekilmiş bir film. İzlemeğe değer.

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

29 Aralık 2015 02:08

Film conan ve zardoz filimlerinin karışımı felsefik yönüde olan tarkan filmlerinin b film yada trash yani çöp film versiyonu remzi jöntürk ün tuhaf filmlerinden biri ama izlerken oyalıyor kısaca film zaman geçirmek için uygun bir film.

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Haziran 2012 15:21

İzlemeye başladığımda oldukça vasat film izliyor havasında başladım ama o kadarda kötü değil nerdeyse Tarkan filmlerinin tadı var diyebilirim. Nuri Alço galiba oynadığı tek fantastik film olabilir Remzi Jöntürk 80 den sonra pek güzel film yönetememiş ama buna kötü diyemiyeceğim en azından bu tarz film severlerin seveceğini tahmin ediyorum Tarkan filmlerinde kullanılan çıplak kadın vücutları bu filmdede kullanılmış.

Cevap Yaz

yavuzocal

25 Eylül 2007 06:28

Bu filmin 1995 senesinde televizyonda yalnızca yarısını seyretmiştim.O kadar güzel bir filmdiki tadı senelerdir damağımda kalmış. Sinemamızdaki en orjinal senaryolu filmlerden birisidir.Sanatsal yönü çok çok ağır bastığı için kendi adıma Conan filmleriyle arasında bir benzerlik göremedim. Anlaşılması biraz zor felsefesi olan bir film.Atmosfer olarak yabancı filmlerden Zardoz u andırıyor.

Cevap Yaz

cansu.demir24

24 Temmuz 2007 07:07

Altar, Conan filmlerinden esinleniyor. Filmin öyküsü çok eski çağlarda belirsiz bir ülkede (bir iki kez Urartu adı geçiyorsa da bağlantı yoktur.) geçer. Ülkeyi zalim Zodiak (Eşref Kolçak) yönetmektedir. Zodiak ateşin sahibidir ve ateşi izinsiz kullananı ölümle cezalandırır. Zodiak'a karşı Utah (Sait Seyit) çıkar, gökten düşen bir taştan görkemli bir kılıç yapar ve granit bir kayaya saplar (Excalibur burada bir kez daha karşımıza çıkıyor.) Oğlu Altar (Cevat Pars) büyüyünce bu kılıçla ülkeyi kurtaracaktır. Utah kendinin yakarak ölür, Altar (Sait Seyit) büyür ve azman bir savaşcı olur, Esir tüccarı Osep'in (Kazım Kartal) eline düşer. Altar her gün dövüşür, her gece de sevişir. Günün birinde Osep'ten kurtulur ALtar, babasının da tanıdığı kraliçe Alyoki'nin (Çeçilya Daymaz) ile karşılaşır, ona zorla sahip olur. Nino, Altar'ı hançeriyle yaralar, ama sonra bir mağarada "Voodo" büyülerini kullanarak tedavi eder. Nino, öldürülen Zodiak'ın deli oğlu Hunka'nın (Nuri Alço) sarayına gelir, esir düşer. Altar tek başına Hunka'nın askerlerini dağıtır., babsının kılıcını granit kayadan çekip alır ve Hunka'nın sarayını basar. Altar Nino'yu kurtarır, Hunka'yı öldürür ve yeni maceralara doğru yol alır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica