Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Diyet

Diyet

9,00

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1975 1 Saat 30 Dk Dram Dram

Yönetmen: Lütfi Ö. Akad Lütfi Ö. Akad

Ülke: türkiye

Oyuncular: Rıza Tüzün, Abdurrahman Palay, Timuçin Caymaz, Jeyan Mahfi Tözüm, Mümtaz Ener, Muzaffer Cıvan, Mustafa Yavuz, Yüksel Gözen, Osman Han, Nermin Özses Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Filmde, aynı fabrikada çalışan iki insanın hayata tutunma çabaları ve hak arayışları anlatılır. Aynı fabrikada çalışan Hacer ile Hasan evlenirler. Hacer, Hasan’ın çalıştığı makinenin ona zarar vereceğinden endişe eder. Çünkü Hasan’dan önce Mustafa, makine başında geçirdiği kazada kötürüm kalmıştır. Usulsüz çalıştırıldığı için de tazminat alamamıştır. Komşusu Mustafa’nın başına gelenleri yakından görmesi, Hacer’in fabrikadaki sendikaya yakınlaşmasına sebep olur. Bu yüzden patrona yakın duran Hasan ile Hacer karşı karşıya gelirler. Evli çift arasındaki bu anlaşmazlık bir felaketi de beraberinde getirecektir.circuscharlie

24 Ağustos 2020 15:23

Ekipler ve firmalar kısmındakileri siler misiniz?

Cevap Yaz

garuda06

10 Kasım 2019 15:52

Lütfi Ö. Akad'ın yaptığı üçlemeden birisidir, düğün diyet ve gelin. Bu üç film Türk sinema tarihindeki en sevdiğim filmlerin başında gelir. Hakan Balamir ve Erol Taş'ın mükemmel oyunculuğuna Hülya Koçyiğit de eklenince mükemmel bir başyapıt ortaya çıkmış. Oyunculuklar film müzikleri kusursuzdur. Filmin konusu ve oyunculukları tatkdire şayandır izlemekten bıkmadığım filmlerin başında gelir.

Cevap Yaz

performer

19 Ağustos 2018 23:11

türk sinema tarihi'nin en önemli emekçi filmidir. ayrıca bu üçlemenin bana göre en güzel 2. filmidir. 1. film bana göre gelin filmidir. bu filmi izlerken lütfi ustanın cast seçiminde ve oyuncu yönetiminde ne kadar başarılı olduğunu görüyorum. ustabaşı rolünde erol taş'ı oynatmak çok yerinde bir karar olmuş.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

29 Ağustos 2017 03:37

Konu: "Köyden kente göç etmiş iki çocuklu kadınla, aynı fabrikada çalışan bir işçinin öyküsü"n den ziyade filmde konu Hakkını arayanlar ve karşı gelenlerin sendikalaşma mücadelesi. Üçlemenin o dönem itibarı ile sosyo güncel aktüel eleştiren bir film olarak bazı çevreler bunu "Gelin Düğün" den ayrı yere koyar. Bence usta deha yönetmen Lütfi AKAD, kraliçe de Hülya KOÇYİĞİT'ten güzel bir üçlü film tamlaması olup sinema tarihi literatüründe yer alır.

Cevap Yaz

benimsinema

30 Ocak 2014 00:17

sosyal icerikli güzel filmlerden biri daha.... acik acik mesaj veriyor tabii yine bu anlayana... lütfü akad ustanin büyük projelerinden... oyuncu castini titizlikle kullanmis... köylü olmak zaten hakana cok iyi yakisiyor, erol günaydin rolü ve hülyanin final sahnesi ilgi cekici...

Cevap Yaz

sevda1979

13 Mayıs 2013 04:41

ben bu filme bayılıyorum adeta orhanın babanın fon müziği filme renk katmış

Cevap Yaz

Loverman

30 Nisan 2013 14:13

filmin konusu bana göre köyden kente gelen kadın ve fabrikada tanıştığı adamın öyküsü değildir. hakkını arayanlar ve karşı gelenlerin mücadelesidir asıl konu. üçlemedeki en sevdiğim ve gerçekte dünya klasiklerini rahatlıkla zorlayabilecek türde bir filmdir. tabiki diğer ikisi de öyle.

Cevap Yaz

bysiirtli56

25 Mart 2013 17:21

orhan gencebayın aşkımızın duası müziği ile süslenmiş.sendika ve işçi konusunu işleyen süper bir film demek isterdim

Cevap Yaz

ali87

12 Ocak 2012 12:07

bence hakan balamirin en iyi filmi

Cevap Yaz

tutar84

23 Ekim 2011 16:22

Bugün samanyolu tv de seyrettim açıkçası muhteşem bir film özellikle orhan gencebayın fon müzikleri filme tam bütünlük sağlamış ve lütfi akad da çok büyük bir usta olduğunu bu filmde birkez daha göstermiştir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica