Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanlı Deniz

Kanlı Deniz

8,70

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 11 Kasım 1974 1 Saat 21 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nezihe Güler, Ahmet Turgutlu, Altan Bozkurt, Leman Akçatepe, Sırrı Elitaş, Leman Çıdamlı, Necdet Yakın, Tekin Akmansoy, Mümtaz Ener, İhsan Yüce Devamını Gör...

Konusu : Filmde, aynı kadına âşık olan iki adam arasındaki mücadele anlatılır. Ahmet ve Aziz balıkçılık yaparlar. İkisi de balıkçı Veli’nin yeğeni Meryem’e âşıktır. Meryem’in gönlü de Ahmet’tedir. Ancak Meryem’i büyüten amcası Veli’nin Aziz’in babasına borcu vardır. Aziz’in babası, Veli Reis’i Meryem’i oğluna vermesi için tehdit eder. Eğer vermezse evini ve teknesini haczedeceğini söyler. Bunu öğrenen Ahmet, Veli Reis’in borcunu ödemeye karar verir. Her gün balığa çıkarak para biriktirmeye başlar. Ancak Aziz, Ahmet’in para kazanmaması için elinden geleni yapacaktır.circuscharlie

25 Ocak 2019 18:14

Filmin 81 dklık halini arıyorum olan varsa bana mesaj atabilir mi?

Cevap Yaz

koyubilal

16 Şubat 2018 21:19

bu filmin vhs kayıtını arıyorum olan varsa bana özelden mesaj atabilir mi?

Cevap Yaz

Göztepe

8 Kasım 2016 23:11

Kılıçbaĺığı avcılığı üzerine çekilmiş pek az filmlerden film normalde düz bir film.Filmi değiştiren Tarık Akan ile Orçun Sonat'ın rekabeti olmuş kız uğruna. Film Marmara Denizi Erdek civarında çekilmiş filmden anladığım kadarıyla. Filmde en fazla dikkatimi çeken çekim mekanları, denizde tekneyle avlanma ve son sahnede kılıçbalığının Aziz'i yani Orçun Sonat'ı öldürdüğü sahne oldu.

Cevap Yaz

mncelik

8 Ekim 2016 17:40

Halit Akçatepe kaleme aldığı anılarında filmden şöyle bahsetmekteydi Film çekilirken birçok güçlükle karşılaşılmış, Kılıç avı mevsimi geçtiği için Orçun Sonat’ın öldüğü sahneyi Et ve Balık Kurumu soğuk hava deposunda bulunan ölü bir Kılıç balığıyla çekmişlerdi. Çekimler 43 gün gibi uzun bir süre devam etmiş. Orhan Elmas ve Hale Soygazi güneş çarpmasından hasta olmuşlardı. Bütün bu güçlüklere rağmen Kanlı Deniz, 1 Kasım 1974’te vizyona girmişti.

Cevap Yaz

erakman

25 Mart 2016 07:04

Farkli bir konuya sahip.Kilicbaliklari ile cekilmis sahneler ise gercekten guzel.Filmin sonu da insani tatmin ediyor.Hale Soygazi nin klasik tutuk oyununu saymazsak her oyuncu basarili idi ama ozellikle Orcun Sonat-Leman Cidamli ve Tekin Akmansoy.

Cevap Yaz

benimsinema

11 Ocak 2014 15:24

filmi ilginc yapan tek taraf konusun degisik olmasi baska bisey degil... kilic baliklarla av sahneleri iyi... ama bana hic bi sekilde heyecan vermedi film genel anlamda... heleki tekin akmansoyla leman cidamli filme komiklik katsin diye düsünülmüs ama olmamis...

Cevap Yaz

iigood

17 Şubat 2011 11:55

Film Kilic baligi avcilarinin balikcilarinin hayatini konu etmektedir film kucuk bir kasabada gecer o kaabanin zengin ve kotu oglu Aziz (orcun sonat) Meryeme (hale soygazi) yaniktir lakin Meryemin gonlu Ahmet (Tarik Akan) icin carpmaktadir karsilikli ve gizli bir ask yasamaktadirlar. Guzel bir film izlenmeye deger filmin cocgu denizde kicil balikalrini avlarken gostermektedir.

Cevap Yaz

ozkaracam

7 Ocak 2011 09:54

Yaman Koray'ın Deniz Ağacı adlı romanından uyarlanmıştır. Rahmetli Koray, tam bir deniz adamıydı, Türkiye'nin en eski dalgıçlarındandı. Öykünün kurgusu oldukça sağlam; bence iyi bir edebiyat uyarlaması olmuş. 70'li yılların düzeyli filmlerinden biri. Kamil Sınırkaya arkadaş kız tarafından Tarık Akan'ın tercih edilmesini onun "daha yakışıklı olmasına" bağlamış, ama öteki erkeği haksız konuma düşüren şey daha ziyade istediğini elde etmek için zorbalığa başvurmasıdır diye düşünüyorum.  

Cevap Yaz

bir_demet_menekse

21 Mart 2008 15:39

İzlemeyeli çok uzun süre oldu ama güzel bir filmdi. Gerek farklı konusuyla gerek de oyuncu kadrosuyla değişik bir filmdi. Hakikaten de Orçun Sonat'ın canlandırdığı "Aziz" rolüyle kendisi harikaydı ama şunu da belitmek isterim ki köpek balıklı olan sahneler filmin en güzel sahnelerıydı(gercı Halıt Akcatepe yaralanmıstı ama). Farklı bir hava katmıştı filme. Eğer bir gün rastlarsanız muhakkak izleyin.

Cevap Yaz

capone

1 Şubat 2008 12:55

aynı kızı seven genç bir adamla kıza karşılıksız sevgi besleyen yaşı geçkin adamın öyküsü.güzel bir filmdi.star tv eskiden çok yayınlardı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica