Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sabuha / Toprağın Oğlu

Sabuha / Toprağın Oğlu

8,07

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 22 Dk Dram Duygusal Arabesk Dram, Duygusal, Arabesk

Yönetmen: Oksal Pekmezoğlu Oksal Pekmezoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Güngör Bayrak, Semra Alper, İbrahim Tatlıses, Erol Taş, Hüseyin Peyda, Adnan Mersinli, Gülten Ceylan, Esen Günay, Ayşin Atav, Atilla Ergün Devamını Gör...

Konusu : Film, annesini ve babasını öldüren ağadan intikam alan bir adamın hikâyesini anlatır. Toprak ve karısı Sabuha, Kadir Ağa'nın adamları tarafından topraklarına el koyulurken öldürülür. İbrahim bu saldırıdan kurtulur ancak yetim kalır. Recep, İbrahim'i evlatlık olarak alır ve yetiştirir. Recep'in kızı Hatçe ile İbrahim birbirlerini severler. Hatçe okumak için İstanbul'a gider. İbrahim ise ünlü bir şarkıcı olur. İntikamını almak ve sevdiğine kavuşmak için bir plân yapacaktır.



sinemaadamı

17 Ekim 2015 21:38

tatlısesin iyi filmlerindendir. tatlıses burda kara murata özenmiş. alıyor kırbacı eline tıpkı fatihin fedaisi kara murat gibi toprağın oğlu ibrahimim diyor. atilla ergüne dinçer çekmez dublajı gitmemiş bence. semra alper ve göngör bayrakta bu filmde iyi oynamış diye düşünüyorum. güzel film tavsiye ederim.

Cevap Yaz

fahri.07

3 Mayıs 2014 18:51

ibrahim tatlısesin ilk filmlerinden biri olmasına rağmen oldukça başarılı bi film olmuş.ayrıca tatlısesin gerçek hayatından alıntılar yapılmış örneğin inşaatta türkü söylerken ünlü biri tarafından duyulup şöhret olması vb.ibrahimin filmin sonunda erol taştan intikam alma sahnesi güzeldi.10/7

Cevap Yaz

performer

9 Temmuz 2013 22:43

aslında 8 puan bu filme fazla, fakat filmde ibrahim tatlıses'in güzel sesi,yorumu ve güzel şarkıları ile yönetmen oksal pekmezoğlu'nun varlığı ile 8 puan vermiş oldum.

Cevap Yaz

bysiirtli56

25 Mart 2013 17:18

izlenmeye değer ama ben pek hazmedemedim filmde

Cevap Yaz

t_rex

30 Nisan 2011 20:00

Görüntü kalitesi ve kamera açısı olarak  harika.Filme hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Alışveriş sitelerinde yok.İntenettede izleme şansı verilmemiş.Tv'de çıkmıyor.

Cevap Yaz

torkiş

26 Temmuz 2010 00:10

Oldukça iyi bir film.İmparatorun bu filmde birçok güzel şarkısı yer alıyor.Sonu çoğu tatlıses filmine nazaran mutlu bitiyor.Oyunculuklar da çok iyi.Tavsiye ederim...

Cevap Yaz

kadir

3 Mart 2010 00:46

Tatlises'in ilk filmi olmasina ragmen oldukca basarili bir film. Konu olarak da ilgi cekici. Oyuncular arasinda Erol Tas yine kalitesini ortaya koymus. Mutlaka izlenmeli.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica