Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Macera Yolu

Macera Yolu

8,58

(24 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 3 Mart 1975 1 Saat 19 Dk Duygusal Gerilim Korku Dram Duygusal, Gerilim, Korku, Dram

Yönetmen: Nejat Okçugil Nejat Okçugil

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gülen Kıpçak, Rıza Genç, Selahattin Güçlü, Sabahat Işık, Mehmet Yağmur, Niyazi Gökdere, Tarık Şimşek, Muzaffer Tema, İbrahim Kurt, Aykut Bora Devamını Gör...

Konusu : Film, bisikletle yolculuk yapan iki genç kızın gerilimli öyküsünü konu alır. Hülya, Antalya’da yaşayan genç ve güzel bir kızdır. Anne ve babası Avrupa’ya giden Hülya, arkadaşı Ayşe’yi Antalya’ya davet eder. Böylece iki kız baş başa tatil yapacaktır. Hülya, kısa süre sonra bisikletle Akdeniz turuna çıkmayı teklif eder. Ayşe bu teklife sıcak bakmaz, ancak Hülya’nın ısrarına daha fazla dayanamaz. İki kız, Antalya’dan çıkarak Bodrum’a kadar bisikletle gitmeyi plânlar. Yol boyunca sürekli taciz edilen iki kızı gerilimli bir yolculuk beklemektedir.Göztepe

8 Haziran 2020 13:43

Çok güzel bir filmdi oldukça gizemliydi Zeynep Değirmencioğlu'nu ilk defa bu kadar ciddi bir rolde gördüm. Filmin başlarında yönetmen Nejat Okçugil'in adının anons edilmesi havaalanında apayrı bir güzellik olmuş. 1974 yılı Antalya'sını görmek isteyenler için film apayrı bir önem taşır. Ayrıca şehrin tarihi yerlerinide gösterir filmde inceden üstsüz sahneler yer alır özellikle Beyza Başar'ın senaryosu ise oldukça farklıdır filmin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

26 Şubat 2016 14:02

yabancı film uyarlaması olduğu senaryosundan anlaşılıyor zaten. ama zeynep ve muzaffer rollerinin hakkını sonuna kadar veriyor. muzaffer tema sapık katil rolünde çok başarılı finale kadar bize bunu hissettirmiyor tab orjinali olan tehlike yakındayı seyretmeyenler için geçerli bu. aykut bora keşke daha fazla filmde oynasaydı. belki bi cüneyt arkın kadir inanır olamazdı ama en azından oda bi yalçın gülhan, kuzey vargın, yusuf sezg,n statüsünde olabilirdi tabi bu oyuncuları küçümsemiyorum hepsi birbirinden değerli oyunculardır popülerlik açısından eleştirdim. filmin fenomeni ise tarık şimşek. deli rolünde at üstünde çok iyiydi o adam rolünü yaşıyor oynamıyor çok süper rol yapan bir karakter oyuncusudur allah rahmet eylesin muzafferde oda rollerinde süper zaten filmin sonunda kardeş oldukları ortaya çıkıyor. Değirmencioğlunun son sinema filmi olması yönüylede mutlaka seyredilmesi gereken bir polisiye macera filmi. kavga sahneleri de iyi çekilmişti.

Cevap Yaz

Kaptan34

1 Aralık 2015 13:00

Süper sürükleyici bir film

Cevap Yaz

sinemaagresif

1 Aralık 2015 12:32

her ne kadar uyarlama da olsa konusuyla sürükleyici ve her anıyla heyecanlandıran , finaliyle vay be dedirten kaliteli bir film. rahmetli muzaffer tema oscarlık oynamış, zira filmin başında tam bir beyefendi ya da öyle görünür ama finalde maskesi düşer. çünkü biz izleyiciler katilin at arabacısı veya atın üstündeki deli ya da motorsikletle sürekli ayşenin peşinde dolaşan tuhaf adam olduğunu düşünürken katil kimsenin ummadığı beyefendi muzaffer çıkar vay be.

Cevap Yaz

Sasha

5 Şubat 2015 11:43

Antalya'nın turizm belasıyla dev bir beton yığınına dönüşmeden önceki hallerini görmek isteyenlere bire bir. Ayrıca o kış kıyamette herkesin kazaklı olduğu yerde Zeynep kızımızla arkadaşı mini şortlarla fink atıyor. Konusu da gayet orjinal.

Cevap Yaz

aulus

2 Eylül 2014 22:33

Havaalanında (ayşe ve hülya buluşup sarılırken) yönetmen nejat okçugil'in isminin anons edilmesi de ayrı bir tat katmış.

Cevap Yaz

KurtulusCakici

6 Mayıs 2014 02:59

(Tehlike Yakında) yabancı filiminin uyarlamasıdır.Pamela Franklin oynuyor.

Cevap Yaz

beyzacetin

10 Ekim 2013 16:33

Farklı bir senaryosu, ilgi çekici bir konusu var. Güzel ve heyecanlı bir film. Muzaffer Tema yine muhtesem.

Cevap Yaz

ızdırap34

20 Mayıs 2013 14:00

güzel bir film

Cevap Yaz

Kleberson

16 Mart 2013 03:25

sevdigim filmlerden aykut boranin en iyi filmi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica