Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşkın Zaferi / Aşk ve Vatan (Aşkın Zaferi)

Aşkın Zaferi / Aşk ve Vatan

8,15

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1974 1 Saat 21 Dk Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cemal Gonca, Ayten Kayalı, Erol Yeşilyaprak, Reşit Çıldam, Kadri Ögelman, Orhan Elmas, İhsan Bayraktar, Mustafa Yavuz, Mahmure Handan, Kayhan Yıldızoğlu Devamını Gör...

Konusu : Filmde, Birinci Dünya Savaşı’nın başladığı yıllarda Anadolu’da bir köye öğretmen olarak atanan Oya’nın hikâyesi anlatır. Oya, öğretmen okulundan yeni mezun olur. Ataması Söğütlü Köyü’ne yapılmıştır. Köyde, okul olmadığı gibi okuma yazma bilen kimse de yoktur. Civardaki jandarma karakolunun onbaşısı, okuma yazma bilen tek insandır. Oya’ya okul yapımında muhtarın kızı Fatma ve Yanık Bekir’den başka kimse yardım etmez. Her istediğini yapmaya alışmış olan Onbaşı, Oya’ya sahip olmak ister, başaramayınca da iftira atar. Mesele, Binbaşı Pala Suat’ın el koymasıyla çözülür. Bu sırada Birinci Dünya Savaşı patlak verir. Köyü, düşman işgal eder. Oya, İstanbul’da Binbaşı Pala Suat’ın yanına sığınır. Binbaşı Pala Suat ile birlikte gizlice Mustafa Kemal’in önderliğindeki Kurtuluş Mücadelesi’ne katılacaklardır.Elesger1991

25 Kasım 2020 11:50

Reşit Çıldam ı Ünal Gürel seslendirmiştir.Kadri Ögelman ı Kamuran Yüce değil Saltuk Kaplangı seslendirmiştir

Cevap Yaz

performer

22 Ocak 2020 20:42

bu filmi her seferinde ilk defa izliyor gibiyim yani defalarca izlenecek bir film... film başlarda vurun kahpeye filmi gibi sadece köyde muhallime hanım ve çevresinde ilerleyecek bir konuya sahip gibi görünsede sonradan savaş ve başka sebeplerden muhallime hanım köyü terkedip istanbul'a gidiyor. film köy çevresinde vurun kahpeye tarzında bir film olsaydı belki daha bir başyapıt ortaya çıkabilirdi ama filmin gişe yapma ihtimali düşerdi bu şekliyle gişe kaygısı ile senaryoda sonradan değişiklik yapılmışta olabilir. herşeye rağmen çok beğendiğim bir film.

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

2 Mayıs 2018 01:37

Bence çok güzel ve izlenmesi gereken Bir Film. Hülya Koçyiğit adeta paralıyor. Öyküsü çok güzel. Ve Hülyanın silahı çekip Önder Somere ateş edip öldürmesi çok etkileyici. Filmin konusu: Türkler Vatanını kurtarmak için Canı pahasına İngilezlere savaş ıyorlar Ve bu arada Türk bir Kadın İngilizlerin arasına sızıp casusluk yapıyor.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

15 Eylül 2017 01:57

Öncelikle filmde kitleleri verilmek istenen mesaj halkın kadını erkeğile cephede insan'i duygu düşünce gözardı edilmeksizin Tarih ve kültür bu bir savaş esnasıda olsa! Onun kudsiyetinin korunmasını dem vurarak Vatan ve milletin bekası'nda savaş mutlak zorunluk addedilmeli Orhan ELMAS'ın iyi bir yönetimi Hülya KOÇYİĞİT'in üst düzey oyununu karşılık filmin kıyıda köşede kimselerin bilmediği hüviyet, böyle tarihi güzel bir film için üzücü.

Cevap Yaz

MGUNAY

19 Ocak 2016 14:36

Aslında filmin senaryosu Vurun Kahpeye filmlerine çok benziyor. Sadece bu filmde bu sefer Oya Hanım halk tarafından taşlanmıyor.

Cevap Yaz

performer

8 Şubat 2015 21:56

birçok kişinin varlığından haberinin olmadığı çok güzel bir film.bu önemli filmin restore edilmiş olması filmin gelecek nesillere aktarılması konusunda önemli bir adım olmuştur.

Cevap Yaz

benimsinema

11 Eylül 2012 20:59

ögretmenlik yaptigi köyü isgal edilince, hülya yüzbasinin yanina siginir..vatanina katkida bulunmak icin casusluk yapan hülya, son olarak köyünde düsmana karsi sevdigi adamla savasir...bayragi minareye asarlar...paraloa: her karanlik gecenin ardindan elbet günes dogar..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

13 Kasım 2011 23:12

Bence bu film'le kitleye verilmek istenen mesaj; kadın-erkek demeden insan'i duygu ve düşüncesi de göz ardı edilmeksin, Tarih ve kültür, bu bi' savaşta olsa Vatan ve Milletin kutsiyeti olarak addedilmeli.. Orhan ELMAS'IN iyi bir yönetimi ile Hülya KOÇYİĞİT ve diğer oyuncu cast ta özverili bir oyun sergilemiş oldukları gözden de kaçmamakta...

Cevap Yaz

kariz_ma_35

13 Kasım 2011 00:39

Kurtuluş Savaşı döneminde bir köye muallim(öğretmen) olarak atanan genç bir kızla. O köyün genç kendi halinde bir delikanlının gizli aşkı ve savaş sonrası yaralı halde iki aşığın beraber ölümünü yansıtmış. Son derece hoş bir film "Oya" Hülya Koçyiğit bir köye muallim olarak atanır. Fakat ne bir okul nede dirlik düzen vardır. Okuma yazma oranıda bir hayli düşüktür. Oya öğretmen olarak köye geldiğinde onu her türlü tehlikeden koruyan. "Bekir" Aytaç Arman'dır hiçbir vasfı yoktur kendi halindedir fakat ona tutulmuştur. Harpta yakın zamanda tüm Anadolu'yu sarar ve Oya öğretmen ingilizce çok iyi bildiği için. Hemşire kılığında 15 günlüğüne ingilizlere katılır casusluk yapar. Düşmanı asıl onun verdiği bilgiler çerçevesinde can damarından vurulmuştur. İşgal'den kurtulurlar ve orduya katılan iki vatansever aşık yaralı halde minareye çıkarlar ve bayrağımızı dalgalandırırlar. Film çok güzel osmanlı döneminin esintileri fazlasıyla mevcut. O dönemin mürekeple mektup yazma,örtülü yüz filmin finalinde elinde al bayrağımızı alıpta. Meydanda şehit düşen vatanseverler. Anlatım biçimiyle iyi bir eser bir Orhan Elmas imzası taşıyan bu filmi herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Hele şehit sayısını fazlasıyla verdiğimiz bu günlerde. Geçmişimizi görmeye ve bize bir hayli cesaret katacak filmlerden biri olduğu kanısındayım..

Cevap Yaz

mavi ege

23 Eylül 2009 18:58

çok güzel bir hikaye oyuncular harika hülya koçyiğit harika

bu vatanın ne zorluklarla kurtalıldığını anlatıyor kıyafetler konuşmalar olaylar çok gerçekçi işte türk kadını böyle olur dedirten halleri( hülya koçyiğitin casusus olarak düşmana sızması ve bilgi alması harika)

bu vatan işte böyle vatansever insanlar kuratardı bu vatanı kurataran vatanseverleri unutmayalım....

herkesin izlemesi gerekir tavsiye ederim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica