Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kahreden Kurşun

Kahreden Kurşun

8,69

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 10 Dk Polisiye Gerilim Dram Duygusal Polisiye, Gerilim, Dram, Duygusal

Yönetmen: Hüsnü Çetiner Aykut Düz Hüsnü Çetiner, Aykut Düz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ali Şen, Yusuf Sezgin, Bulut Aras, Yılmaz Köksal, Hayati Hamzaoğlu, Nilgün Ceylan, Talat Gözbak, Yadigar Ejder, Kadir Kök, Kazım Kartal Devamını Gör...

Konusu : özkardeşini katil sandığı için vurmak zorunda kalan bir jandarma komutanın öyküsü.AlınYazısı

6 Şubat 2017 16:47

Bu filmin orijinal kesintisiz kaset kaydından bulunursa izlemek lazım. Tv kaydında kesik var. Geçmiş dönem kardeşlik ve aile bağları’nın sıkı olduğu biri olan Cemil’in bir kardeşi babası’nın vasiyeti üzerine okur asker olur. Cemil ise yaşanan bir olaydan sonra o ilin tanınmış bir kişisini yaralayıp hapis yatar. Çünkü o kişi bir karış topraklarına göz diken kişidir. Hapsten Çıkar çıkmaz, bir hengamenin ortasında bulur kendini. Geçmişin pişmanlık muhasebesini yapan Cemil. Kendine bir yaşam kurma hevesindeyken. Olaylar onun aleyhinde gerçekleşecektir. Bolu ‘nun karlı dağlarında kış mevsiminde çekilmiş iyi bir film. Nazan Saatçi o dönem güzelliği’nin zirvesinde.

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Aralık 2015 14:47

filmin senarosu ve müzikleri çok hoştu. bulut aras nazan saatçi ve yılmaz köksal oskarlık bir perfonmans sergilemiş. filmde dila hanım filminin müzikleri yer alıyor. filmin finali çok acıklıydı tam ağlanacak bir sahneydi yusuf katil sandığı bulutu vuruyor bulut onun öz abisi vurduktan sonra yılmaz katil bendim diyor yusuf yıkılıyor. film güzeldi müzikler daha da güzel. buarada bulut aras 1953 doğumu yusuf sezgin 1942 ama filmde bulut büyük kardeşi oynamış.

Cevap Yaz

MGUNAY

12 Aralık 2015 12:19

Filmin senaryosunda Ceren'in filmin başında kör olması bence gereksiz bir sahnedir. Senaryoya bence hiçbir etkisi falan yoktur. Bu hataya rağmen genede sinemamızın güzel örneklerinden biridir. Ayrıca Aykut Düz ismi filmin jeneriğinde hiç geçmemektedir. Sitemize ismi yanlışlıkla eklenmiş.

Cevap Yaz

Kpax08

20 Eylül 2013 14:03

Bulut Aras'ın en güzel filmlerinden birisi. Oyunculuklar başarılı, filmin çekildiği yerlerde çok güzel. Güzel ve izlemeye değer bir Türk filmi.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

15 Temmuz 2012 12:12

İşlediği yaralama olayından uzun yıllar hapiste yatan çıktığında zorlu çileli bir hayata ve can pazarına atılan bir adamın hazin sonu ile şekillenmiş bir film. "Cemil" Bulut Aras babası "Halil" Ali Şen'i arsa meselesi yüzünden dövmeye kalkışan "Kamil" Talat Gözbak'ı baltayla yaralamış. Uzun yıllar hapiste yatmıştır Cemil'in kardeşi jandarma komutanı "Murat" Yusuf Sezgin Cemil'in sevdiği kız ile evlenmiş aralarında soğukluk olmuştur. Hapisten çıkan Cemil önce babasının mezarına ziyaret eder. Ordayken yanına gelen Kamil'i kiralık "Fırıldak Hasan" Yılmaz Köksal vurur. Suç Cemil'in üstüne kalır karlı soğuk havada Cemil,Hasan'ı ormanda kovalar. Fakat yakalayamaz arabasının önüne tomrukları yuvarlasada Hasanı bir türlü ele geçiremez. Hasanı kiralayan "Halit Ağa" Kazım Kartal iş bitince adamlarına Hasanı vurdurmak ister fakat başaramaz. Bu saatten sonra artık karların diz boyu olduğu ormanda bir yandan jandarma diğer taraftan Halit adamları ile Hasanı kovalarken Cemil'in peşinde ise jandarma vardır. Yolları kesişen yaralı olan Hasanı Cemil kendini temize çıkarmak için yardım eder. Bir kulübeye sığınan ikili kavga etmelerinden dolayı Halit Ağa ve adamlarına yakalanırlar. O külebede bölge koruculuğudur oranın sorumlusu ise "Hayati Hamzaoğlu" ve kızı "Ceren" Nazan Saatçi'dir. Ceren doğuştan kördür bu arada. Anlaşamadıklarından aralarında çatışma çıkar Halit Ağa'nın amacı Hasanı öldümektir. Kulübenin arkası uçurum olduğundan iple sarkarak hepsi iner. Taaki ip ateşte yanana kadar. "Hayati Hamzaoğlu" çatışmada ölürken diğerleri kaçarlar. Ama Halit Ağa'ya Cemil ile Ceren yakalanır Ceren tesadüfen düşmesi sonucu gözleri görmeye başlamıştır. İşkenceler tecavüzler ile sonuçlanır bu yakalanma ama imdada Hasan yetişir Cemil'i kurtarır. Cemil'in kurtulmasıyla Halit ile adamları arasında çatışma çıkar. Cemil ile Hasan hepsini vurur öldürür jandarma imdada gelmesiyle. Teslim olmuş gibi yapan Cemil fişeki çıkarır vurur gibi yapar. Bu duruma aldanan jandarma komutanı kardeşi Murat abisi Cemil'i vurur ve bu kurşun onu kahretmeye yeter. İyi bir film zorlu hava şartalarında çekilmiş bir çatışma yolculuk kargaşada oluşan bir film. Tamamen filmin başından itibariyle bir kaçış serüveni hakim filmde. Repliklerden anladığım kadarıyla Bolu taraflarında ve yüksek dağlarda çekilmiş bu film. Bazı filmlerde başrol oyuncusundan ziyade filmin bir karakteri ön planda olurdu. Bu filmde Bulut Aras fazlasıyla ön plana çıkmış filmde bayağıda zor sahneler var. Diz boyu kar kardaki kavgalar bunun yanında havanın soğukluğunuda katarsak gerçekten verilen emek takdire şayan. Yönetmen Hüsnü Çetiner ve Aykut Düz'ün izlediğim ilk filmleri tek kelimeyle böyle bir film ortaya koydukları için kendilerini kutluyorum..

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Mayıs 2011 16:40

zorlu doğa şartlarında çekilen güzel bir film emek veren herkeze teşekkürler.

Cevap Yaz

delikadir39

15 Mayıs 2011 20:05

10 numara bir film.Nazan Saatçinin güzelliği karşısında büyülenmemek elde değil.

Cevap Yaz

sulumcak

4 Ekim 2009 00:53

bilmem inanabilirmisiniz?

cok ama cok film seyrettim.bu film gercekten de herseyi ile mukemmel.

konusu,kurgusu,yonetimi,yapimi ve oyunculari ile mukemmel otesi olmus

Cevap Yaz

1999

21 Mayıs 2008 12:25

Çok iyi bir film.Bu filmi izlediğimde kış mevsimindeyiz sandım.

Cevap Yaz

| S z R |

24 Mart 2008 14:40

İyi bir film karda kışta çekilmiş ...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica