Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Takip

Takip

8,21

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1982 Macera Macera

Yönetmen: Remzi Jöntürk Remzi Jöntürk

Ülke: türkiye

Oyuncular: Esen Günay, Sadettin Erbil, Toron Karacaoğlu, Sait Ergenç, Seyfettin Karadayı, Nizam Ergüden, Serdar Bora, Barış Aydın, Kazım Kartal, Atilla Ergün Devamını Gör...

Konusu : Film, iki kaçakla onların peşindeki emekli komiserin hikâyesini anlatır. Bir grup mahkûmu nakletmek için kullanılan araç trafik kazası geçirir. Mahkûmlardan Kör Mustafa ve İdamlık Hasan kaçmayı başarırlar. Kötü hava koşulları ve ormanlık arazi mahkûmların izinin bulunmasını imkânsız hâle getirir. Ancak hayattan beklediğini bulamamış emekli komiser Hüseyin mahkûmların peşine düşer. Amacı mahkûmları adalete teslim ederek kendisini oğluna ispat etmektir. Hüseyin mahkûmları ormanın derinliklerinde yakalar. Fakat yoğun kar sebebiyle kapanan yollar durumu mahkûmların lehine çevirir.Sinecan06

9 Şubat 2015 21:20

12 Eylül Darbesi'nin izlerini görebileceğiniz bir kaçış hikayesi. Diyaloglar fena

Cevap Yaz

performer

15 Mayıs 2011 22:24

bence güzel bir film. sadece cüneyt arkın'ın drama köprüsü türküsünü ikide bir mırıldanması tuhaf kaçmış. zaten merhum remzi jöntürk'ün filmlerinde böyle şeyler oluyor.

Cevap Yaz

tko

15 Ocak 2009 09:19

Çetin bir kış günü mahkum nakli için yola çıkan cezaevi arabası devrilir.Bu sayede sadece 2 kişi kaçarak kurtulur.Bunlardan biri idamlık(Cüneyt Arkın) diğeri ise Kör(Hayati Hamzaoğlu).Mahkumların bu kaçış sırasında başlarından geçen anlatılır.Senaryo iyi.Hayati Hamzaoğlu'nun oyunculuğu mükemmel.Başrol oyuncularını biraraya geldiği nadir filmlerden.Göze batan hata ise lapa lapa karın yağdığı kış gününün hemen ardından bardaktan boşanırcasına yağan yağmur ve anında eriyen karlar.

Cevap Yaz

Alın yazısı

30 Kasım 2008 17:37

Ayaz bir kış günü devrilen ceza evi arabasının içinden kaçan iki mahkumun ve peşlerine düşüp onları kanuna teslim etmek için oğluna söz veren bir komser’in( Fikret Hakan ) öyküsüKadrosu geniş olan bir film; biri parayla satılıp arkadaşını bile vurmayı göze alan Özgürlük için her şeyi yapabilecek bir mahkumdur ( Hayatı Hamzaoğlu ) Diğeriyse bir kan davası yüzünden kendi öz çocuklarına bilmeden kurşun sıkmış ancak içini intikam ateşi bürüyen bir Asil Mahkum ‘’ Hasan ‘’ ( Cüneyt Arkın ) özgürlük ve intikam için karlı yollarda bir dram Diğer rollerde Eşref Kolçak – Yılmaz Köksal ve Oya Aydoğan filmin finali İbretliktir…Takip Filmindeki Rolüyle C.Arkını çok Beğeneceksiniz.Mutlaka İzlenmeli…

Cevap Yaz

shandor

6 Aralık 2007 16:37

Filmin ismi gibi icinde takip sahneleride var Bunun icin arac kiralanmis sahneler ic leventte cekiliyor.Aksam saat 9 gibi yollar tenha set kuruldu Bu gunku animalya hayvan hastanesinin yanindaki yoldan arabalar pes pese cikiyor on deki aracta Cuneyt Arkin ve Serdar Bora var .

Arabayi serdar Bora kullaniyor mot sesi ile cekim basladi kamera arabalari yakalayamadi.Tekrar alindi bu sefer aracin benzini bitti .Kisa bir bekleyisten sonra benzin geldi cekim tekrar basladi araclar ilk sokaktan cikip alt sokaga gecti ve burdan donup yan yola girecek cekim gayet guzel gidiyor bu sirada filim cekildigini gorenler seyretmek icin geliyor ve araclarin gececegi yola bir kamyonet gelip park ediyor ve cekimi seyretmeye basliyor set ekibi aksiyona konsantre kimse kamyonetin farkinda degil araclar suratle yan yola cikiyor ilk cikan arac Cuneyit Arkinin icinde oldugu arac ve bir anda kaza oluyor o suratle kamyonete carpan basrol araci kullanilamaz hale geliyor ve set duruyor.

Filmin arka planinda yasanan gercek ve bir okadarda cidti bir kaza sans eseri kimseye birsey olmadan atlatilmis oluyor ama zaman ve maliyet acisindan hesapta olmayan sonuclar doguruyor.

Simdilerde ise o gunlerden hos bir ani olarak aklimizda

Cevap Yaz
Yandex.Metrica