Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çaresizler

Çaresizler

8,52

(31 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1973 1 Saat 23 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Osman Alyanak, İhsan Gedik, Aydın Haberdar, Ramazan Akboğa, Turgut Özatay, Zeyno Çilem, Hakkı Koşar, Ahmet Mekin, Cüneyt Arkın, Nermin Özses Devamını Gör...

Konusu : Film, ellerinde olmayan sebeplerle kirli işlere bulaşmış gözü kara iki mafya babasının hikâyesini anlatır. Osman’ın karısı tecavüze uğramış ve öldürülmüştür. Karısının intikamını almak için yola çıkan Osman, kendini içinden çıkılmaz mafya dünyasında bulur. Küçük yaşta öksüz kalan oğlu Murat’ın izini kaybeder. Kadir, kimsesi olmayan biridir. Cesareti ve dövüş yeteneğiyle kısa sürede mafya âlemine kendini kabul ettirir. Kadir’e haraç vermekten bıkan Rafet ve arkadaşları, Kadir’den kurtulmak için hapisten yeni çıkan Osman ile anlaşırlar. Kadir ile Osman’ın karşılaşması, tahmin edilmez sonuçlar doğuracaktır.performer

19 Ocak 2020 15:38

filmin başındaki tecavüz sahnesine hiç gerek yok bence... ama onun dışında aksiyon sahneleri için izledim bu anlamda güzeldi.

Cevap Yaz

Tamer.Yiğit

9 Aralık 2019 22:04

Esas adımı bile bilmiyorum Kadir dediler Kadir oldu ismim.vur dediler vurdum kır dediler kırdım.replikleriyle daima anımsayacağım film. Yalnız Gülşah film filmi iyi restore edememiş hem ses sorunlu hd yapmış yani ses boğuk hem kendi kanalında sesi kısık olarak paylaşmış filmi de 3 dk kesmiş yani restore edeyim derken filmi batırmış. En iyisi sd hali. Mutlaka betacam veya en kotu vhs olarak seyredin belki goruntu hdnin yerini tutmaz ama hiç değilse sd hallerinde ses sorunu yok sahneler tam.

Cevap Yaz

Nimune

7 Ekim 2019 00:34

1983'te bir de Tarık Akan ile çekmişti bu senaryoyu. 80lerin sineması soluk ruhlu olduğundan bu film daha keyifli.

Cevap Yaz

Miro_Mardin

6 Aralık 2017 17:40

Konu olarak iyi düşünülmüş ; Annesi tecavüze uğrayıp intihar eden,babası intikam alıp hapse düşen hayatta kimi kimsesi olmayıp illegal işlere bulaşan bir adamın öyküsü..Buraya kadar güzel yanlız perihan savaş'ın rolü zorlama olmuş.Film aşksız olmaz deyip sonradan eklemişler.Senaryo'daki kopmalar ve klişeler yer yer rahatsız ediyor.Bana göre filmin en güzel yerleri ; Cüneyt arkın'ın yavru kedi ile dertleştiği sahne ve Natuk baytan'ın uzun saçları ve karizmasıyla göründüğü sahnelerdir.Natuk baba filme renk katmış :) Sırf bu iki sahne için bile 10 puan verilir ben öyle yaptım :)

Cevap Yaz

sinemaadamı

1 Mart 2016 20:06

10 numara film hergün birazdaha çok seviyorum bu filmi cüneytin abinin 3 ayrı filmi var biri alın yazısı biri yaralı kurt biride bu üçündede çok farklı karakterler çizmiş oyunculukta tavan yapmış resmen adam haraççı kadir rolünde cüneyt baba osman rolünde ahmet baba rafet rolünde turgut baba müslüm rolünde rahmetli osman alyanak hakkı rolünde tarkan filmlerinin meşhur wang yu sukarateci hakkı koşar abimiz daha ne olsun bu filmi seyretmek için eksik olan ne senaryo oyuncular yönetmen hepsi 10 numara.

Cevap Yaz

Delioğlan11

11 Şubat 2016 18:26

film gayet iyi hiç sıkılmadan izlenebilir 10 puan verdim

Cevap Yaz

performer

20 Nisan 2015 23:26

2015 yılında bu filmi izleyen yeni nesiller için filmin bazı yerleri saçma olabilir fakat bu tarz filmleri izleyen 1973 yılı sinema seyircisi için film kavramı bu şekilde algılanıyordu desem yanlış olmaz galiba, yani bugün bize saçma gelen sahneler o dönem pek dikkat çekmemiş olabilir. eminim 80'li yılların sonunda vefat eden bu filmin yönetmeni olan natuk baytan çektiği filmin 40 yıl sonra izleneceğini bilseymiş daha dikkatli yada daha az hatalarla çekmeye çalışırdı herhalde. herşeye rağmen baştan sona keyifle izledim.

Cevap Yaz

DELİ_DERVİŞ

15 Mart 2015 10:42

Klasik Natuk Baytan'ın basit dövüş sahneleriyle dolu bir filmi. Fakat bu sefer Cüneyt abimiz nedense karşısına çıkanların hep takım taklavatına çalışmış :D

Cevap Yaz

kral_affetmez

17 Kasım 2013 09:41

en baba filmlerinden birisi üstadın. ahmet mekinle iyi bir ikili olmuşlar. çok güzel izlenmesi gereken filmlerden birtanesi.

Cevap Yaz

metrozos

14 Kasım 2013 10:16

seslendirme sanatçılarının kendi sesi yerine başka seslendirmenler tafından seslendirilmesi hep ilgimi çekmiştir örneğin bu filmde osman alyanakı agah hün seslendirmiştir,abartılı sahneler var ama filmin temposu çok iyi tabiki natuk baytan yapımı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica