Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zeki Sezer

Zeki Sezer

Doğum Yeri : Edirne

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1929

Ölüm : 2007-06-05

Hakkında : Edirne Erkek Lisesi mezunu. İstanbula geldikten sonra İETT Şişli Şubesinde depo memurluğu yaptı. Askerlik dönüşü İzmire gitti. 1951-1953 yılları arasında Gümrük Muhafaza Memurluğu görevine başladı. Sonra bu görevinden istifa edip tekrar İstanbula yerleşti. Sinema oyunculuğuna ilk adımı, 1967 senesinde Hüsnü Cantürkün yönettiği Kurşun Yağmuru filminde küçük bir rol alarak attı. 1960 lardan başlayarak çeşitli dönemlerde dernekçilik, sendikacılık yaptı. 350 film ve 10 televizyon dizisinde irili ufaklı karakter rolleri oynadı.

İlgili Filmlersinemaadamı

30 Mart 2017 21:34

kemal sunal filmlerinde sık sık gördüğümüz bir karakter oyuncusuydu. ben en çok üçkağıtçı filmindeki zeki rolünü seviyorum. filmlerd genelde hovarda , avukat, doktor rollerinde karşımıza çıkardı. büyük bir karakter oyuncusuydu.gümrük memuru olarak ta çalışmış. her tarz filmde oynamıştır. allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

dedeefendi

1 Eylül 2016 08:39

Genellikle sessizdir. Ama çok görünen bir yüzdür. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

SarpBayhan

1 Mayıs 2014 18:01

Kemal Sunal'la birlikte oynadığı filmler çok güzeldir özellikle Üçkağıtçı filminde belediye başkan yardımcısını oynamıştır.

Cevap Yaz

Tofiq2000

20 Mart 2014 19:27

Allah rahmet eylesin!

Cevap Yaz

segal844

8 Aralık 2010 12:30

Yeşilçam'ın yardımcı rollerdeki karakter oyuncularından biriydi. İyi ve kötü adam rollerini başarıyla canlandırmıştır. Dram, duygusal, macera ve komedi türlerinde birçok filmde rol almıştır. Değerli sinema emekçisini ismen ve fiziki görüntüsüyle tanımayan sinema sever yok gibidir.

Kendisi sinemada birçok filmde rol alan gerçek emekçilerden biridir.Karakter farketmeksizin polis, hakim, doktor, bekçi ve daha birçok meslekten geniş yelpazede karakterleri canlandırmış ve ustalığını göstemiştir.

Hizmet verdiği alan özellikle Yeşilçam olunca altını çizerek söylüyorum emek vermiş birçok sanatçının muhakkak kendini garantiye alacak bir ekonomik güce sahip olması yada ek iş yapması gerekiyor. Çünkü yapımcılar belli bir zamandan sonra böylesine değerli sinema emekçilerini 2.sınıf adam yerine koyup sırt çeviriyor, onları kendi hallerine bırakıyorlar. Tv de yada gazete haberlerinde onların ansızın beklenmedik ölüm haberlerini görüyor, duyuyor ve üzüldüğümüzle kalıyoruz.

Hem sinema emekçisi olup yıllarınızı vereceksiniz hem de size sahip çıkılmadan elden hiçbirşey gelmeden ölüme terk edileceksiniz. Çok ağır birşey.. Sinema böyle değerli oyuncularıyla bu zamanlara bu seviyeye geldi. Sahip çıkmamanın hiçbirşeyle izahı olamaz. Saygı ve sevgiyle anıyorum.. 

Cevap Yaz

delikadir39

21 Şubat 2010 14:10

Bu siteye ilk üye olduğumda vefat ettiği haberini okumuştum.''Zeki Sezer'' sessiz sedasız hayata veda etti.'' yazıyordu.Gerçekten de hiçbir kanal bu oyuncumuzun vefatını haber olarak yayınlamamıştı.Gereksiz yere haber yapan kanallardan ricam bu gibi hadisatı duyurmalarıdır.Doktor,hakim,savcı,işadamı,polis,asker gibi rollerle sayısız filmde karşımıza çıkmış bir emekçiydi.Allah rahmet eylesin Zeki Sezer...

Cevap Yaz

Rufik

21 Nisan 2009 01:14

iyi oyuncuydu özellikle inek şabanda beyenmişdim allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

mertt06

1 Aralık 2008 17:13

ölüm haberine çok üzüldüm..bu değerli şahsiyetle bizzat tanışma fırsatım oldu..kendimi çok şanslı hissediyorum..başrol olmasada yüzlerce filmlerde görmüş alışmıştık..2006 yılında aydın didimde bi otelde çalışıyodum..hanımıyla tatile gelmişlerdi..kahvalt ediyolardı..selam verdim kendimi tanıttım..benden o babacan ses tonuyla çayını doldurmamı istedi..ellerim titredi.son derece samimi,cana yakın,sevecen,sıcak bi hali vardı..hiç değişmemişti..hala dinç görünüyodu..havuz kenarında oturarak dinleniyodu..fırsat buldukça sohbet ettik..bana okumamı ve tembellikten uzak durmamı tavsiye etti..bi defasında güneşlenmek istedi..kendi ellerimle beline güneş yağı sürerken o da bizi izleyen turistlere benim onun torunum olduğunu söyledi..çok babacan biriydi..anılarını,film çekerken yaşladıklarını anlattı..onu çok sevmiştik..onunla o kadar iyi sohbetlerimiz oldu ki bana istanbula gelirsen ziyaret edebilirsin bile dedi..kaybettiğim dedemi anımsatmıştı...tatilden sonra görüşmedik..ve öldüğünü çok sonra duydum..allah rahmet eylesin..sevgili arkadaşlar onu hayatının son yılında tanıdım ve şu an cennette olduğuna inanıyorum...mekanın cennet olsun zeki abi..bu arada bi arkadaşım elinde mayonez şişesiyle giderken sakarlık yapıp şişeyi elinden düşürü verdi..zeki abi de pğlum diye sinirli ve şakayla karışık bi bağırdı..gülmekten kırılmıştım..şimdi gülmeye çalışıyorum oama olmadı ağladım o anı hatırklayınca seni hiç unutmuycam..lütfen dualarınızı eksik etmeyin

Cevap Yaz

capone

2 Kasım 2008 19:19

Hep ufak rollerde gördüğümüz karakter oyuncusu

Cevap Yaz

Halil Güneşli

23 Ağustos 2008 17:24

bence en güzel oynadığı rol 1983 yılındaki tokatçı filmindeki avni karakteridir. genelde kısa ve yan rollerde oynayan sıradan bir oyuncudur. çoğu türk filminde görebilir. genede seneleri bu işe vermiş biri olarak saygı duymak zorunda olduğumuz kişi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica