Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kin

Kin

8,28

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mayıs 1974 1 Saat 27 Dk Dram Macera Dram, Macera

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nilgün Kasapbaşoğlu, Doğan Bavli, Gülen Kıpçak, Agah Hün, Esen Günay, Meral Kurtuluş, Ata Saka, Haydar Karaer, Natuk Baytan, Sıdıka Duruer Devamını Gör...

Konusu : Filmde, bir adamın karısını öldüren katillerden intikam alması konu edilir. Kenan, karısını öldüren beş katilden dördünü öldürür. Katillerden Hasan yaralanır fakat daha sonra iyileşir. Kenan da hapse girer. Kızı, Emniyet Amiri Şükrü tarafından yetimhaneye verilir. Kenan, mahkumiyetinin onuncu yılında ciğerlerinden çok hastalanır. Bu yüzden kendisine hava değişimi için iki aylık izin verilir. Kenan, bu izinde Hasan’ı bulup öldürmeyi plânlar. Ancak Emniyet Amiri Şükrü onu adım adım takip eder. Buna rağmen Kenan, kısa sürede Hasan’dan intikamını alır. Ancak bilmediği bir gerçekle yüzleşecektir.Tamer.Yiğit

19 Aralık 2019 22:12

Cüneyt Arkının Siyah Eldivenli Adam filminden esinlenerek yapılan filmi. Senaryo Natuk Baytana ait ve Natuk baba bu filmin senaryosunu kendine has bir bakış açısıyla yorumlamış ve Siyah eldivenli adam filminden daha güzel bir çalışma ortaya çıkarmış. Sadece senaryo değil oyuncu seçimi kamera çekim tekniği ile tam bir Natuk & Cüneyt çalışması olmuş. Her ne kadar Ferda büyükgüneş bana göre biraz pasif oynamış olsa bile Gülen kıpçak dublajı onu kurtarmış. Filmin başları hem siyah eldivenli adama hem de kabadayının sonu filmine benzemiş. Zaten müzikte aynı. Aslında yedi bela hüsnüyü Natuk bu filmden esinlenerek yapmış olmalı.çünkü ordada mahalle esnafı bir kurtarıcı arıyor burdada. Kinde dram macera aksiyon var hüsnü ince nüktelerle dolu bir komedi. İkiside güzel film.

Cevap Yaz

performer

9 Ekim 2019 22:20

bazı yaşanan olaylar abartı olsada baştan sona sıkılmadan izlenen bir film. 2014'de izlediğimde çok güzel demişim ama bu izleyişimde orta karar bir film olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz

dedeefendi

7 Mayıs 2018 11:40

Sinemada sosyal konuların ele alınması çok mühim. Bu filmde mafya elinden çeken halkın sıkıntıları dile getirilirken devletten değil de Kenan'da yardım beklenmesi müthiş bir devlet eleştirisidir bence. Komiser Şükrü, karısının katillerinden intikam almış " Kenan'a gözüm üstünde, en ufak hır çıkarırsan, seni içeri tıkarım.*" deyip mafyanın dükkanları haraca kesip esnafı tekme tokat dövmesini görmemesi de ayrı bir eleştiridir. * Avanak Apti'de benzer bir durum Barut Osman'la yaşanmıştı."

Cevap Yaz

Mranonim

24 Nisan 2017 22:48

Çok güzel filmdi, büyük keyifle izledim.

Cevap Yaz

fahri.07

14 Haziran 2016 15:14

Güzel bi Cüneyt Arkın filmi.Kadro sağlam.Filmde dikkatimi çeken şey genelde kötü rollerde gördüğümüz Erol Taş'ın iyi hatta masum rolde oynamasıydı.buda Erol Taş'ın oyunculuğunun mükemmel olduğunu gösteriyor.Cüneyt Arkın'ın oyunculuğu zaten tartışılmaz.10/7

Cevap Yaz

bysiirtli56

18 Aralık 2015 14:33

çok orjinal karelerle izlerken keyifle izlediğim bir film . kızıyla olan sahneleri çok duygulu

Cevap Yaz

Torpido

21 Kasım 2015 18:56

Ciggarette44 arkadaşımızın dediği gibi değil hiçte yapmacık değil

Cevap Yaz

silvester

19 Kasım 2015 22:40

Cüneyt Arkın ın en sevdiğim filmlerinden biridir.Planettürk te her hafta oynar ve tesadüf ettiğimde hep aynı şevkle izlerim.Filmin kadrosuda çok tatminkar ve olayların geçtiği mahaller çok etkileyici geliyor bana.Ayrıca bu film,Erol Taş ın çok nadirde olsa iyi rollerinden birini oynadığı filmdir.........Silvester.

Cevap Yaz

performer

23 Kasım 2014 23:47

çok güzel. defalarca izlenebilir.

Cevap Yaz

Caligula83ersin

1 Ağustos 2014 02:03

YIne Almanya'da yasaklanmis bir Film. Sonuna dogru bol aksiyonlu, Dövüs sahnelerinde Karate filimlerinden araklama seslendirmeler duyuluyor. Bence Bruce lee nin Fist of Fury filminin okula baskin yapti ilk son dövüslerinden biri.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica