Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sevenler Kavuşurmuş

Sevenler Kavuşurmuş

8,47

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1972 1 Saat 16 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Jeyan Mahfi Tözüm, Hayri Esen, Ali Demir, Mehmet Büyükgüngör, Zeki Sezer, Sedef Ecer, Ahmet Turgutlu, Sedat Demir, Nezihe Güler, Nazan Adalı Devamını Gör...

Konusu : Filmde, çocukluklarından beri birbirlerini seven iki kişinin hikâyesi anlatılır. Kenan, babasını kaybedince yapayalnız kalmıştır. Babasının öğretmenlik yaptığı köyün muhtarı onu şehirdeki amcasının yanına gönderir. Küçük çocuğun hiç görmediği amcası Ragıp Bey, varlıklı bir adamdır. Kenan’ı yanına alan amcası onu iki kızından ayırmaz. Pervin, delidolu bir kızdır. Doğuştan koltuk değneklerine mahkûm olan Nedret ise içe kapanıktır. Kenan çocukluğundan beri Nedret’e yakınlık duymaktadır. Büyüyüp pilot olduğunda ilgisi aşka dönmüştür. Nedret de onu sevmektedir. Ancak ailelerinin bundan haberi yoktur. Ragıp Bey, yıllar sonra yürümeye başlayan kızının hastalığının nüksetmesinden korkmaktadır. Nedret’in aile dostunun oğlu Orhan’la evlenip huzurlu bir hayata kavuşmasını istemektedir. Ancak iki gencin birbirini unutması kolay olmayacaktır.burcusara

12 Nisan 2019 13:50

Filmi beğendim ancak sonunda bir kaç dramatik olayı arka arkaya son dakikalara sığdırmışlar ve o kısmını çok beğenmedim. Ama güzel bir çocukluk aşk öyküsü.

Cevap Yaz

TubaArtan

22 Ağustos 2017 15:45

Kartal Tibet ve 1970 Ses Artist Yarışması 1.si Alev Uğur.. Hanımefendi öyle yetersiz kalmış ki usta oyuncu karşısında, bu açığı kapamak için ne mümkünse yapılmış, güzel olsun diye üzerinde baya uğraşılmış filmin. Yapımcılarda benim gibi düşünmüş olacak ki bu ve 1 yıl önce çekilen "Aşk uğruna" filminden başka bir filmde yer almamış kendisi.. Yine Kartal Tibet hatırına 10/9

Cevap Yaz

performer

23 Ağustos 2015 21:46

filmin çekildiği yıllar hep aynı tarz filmler çekiliyormuş buda onlardan biri ama işte yönetmen kalitesi filmi iyileştiriyor. orhan elmas ile daha bir izlenebilir olmuş.

Cevap Yaz

Sinecan06

18 Ağustos 2015 15:48

Söylendiği gibi naif. Dublaj kadrosu çok sağlam.Öyle replikler var ki, dinlerken kulağınızın pası siliniyor.

Cevap Yaz

t_rex

25 Ekim 2011 20:49

uzun yıllardır izleyemiyorum. hatıramda güzel bir film izlenimi bırakmıştır. umarım tekrar izlediğimde aynı güzelliği bulurum.

Cevap Yaz

t_rex

31 Mayıs 2011 09:53

film hatıramda güzel bir iz bırakmış olmalı ki  netten hep arıyorum ama hiç ulaşamıyorum.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

21 Nisan 2011 22:14

Buda bir nevi, aşk filmlerinin usta yönetmeni Orhan ELMAS'IN yine dramatik de olan bir aşk filmi. Kartal TİBET & Alev UĞUR uygun bir seçim olup, çok başarılılar. Önder SOMER, Muzaffer TEMA, Nevin NURAY Vb karakter oyuncular bu filmi'de katkıda bulunmaktalar.

Cevap Yaz

bir_demet_menekse

29 Mart 2008 19:53

1969 yılında çekilen "Izdırap Şarkısı" adlı filmin ikinci versiyonu diyebiliriz ancak ben bu versiyonunu daha çok beğendim. Alev Uğur çok güzel bir bayanmış ve "Nedret" rolünde çok güzel, ama onu iki filmden başkasında nedense göremiyoruz. İlk versiyonunda Muzaffer Tema kötü adam rolünde ama bu filmde kendisini iyi kalpli bir baba ve Kenan (Kartal Tibet)'ın amcası olarak görüyoruz), ki bu versiyonunda Öner Somer en az eski verisyonunda ki Muzaffer Tema'nın canlandırdığı kötü adam rolündeki kadar başarılı. Keşke Alev Uğur'u daha sık ekranlarda görebilseydik.

Cevap Yaz

Baristanbul

16 Ağustos 2007 10:04

İnsanı duygu seline boğan bir film.Çok güzel.

Cevap Yaz

mystic river

26 Haziran 2006 21:51

naif bir film... izlediğimde oldukça sevmiştim..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica