Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kızım ve Ben / Gurbet Kadını

Kızım ve Ben / Gurbet Kadını

8,21

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 2 Dk Dram Duygusal Macera Dram, Duygusal, Macera

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cem Erman, Nilüfer Öz, Bülent Ufuk, Kerem Yılmazer, Yılmaz Zafer, Cüneyt Arkın, Gülşen Bubikoğlu, Hülya Bilen, Cahit Şaher, Müdrike Coşansu Devamını Gör...

Konusu : Hamile haliyle sevgilisi Kenan (Kerem Yılmazer) tarafından terk edilen Reyhan (Gülşen Bubikoğlu) doğum sonrası bir mektupla cami avlusuna bıraktığı kızının ardından intihara kalkışır. Onu bulup son anda hastaneye yetiştiren Vedat (Cüneyt Arkın) zengin bir moda sanayicisidir. Ölümden kıl payı dönen Reyhan, yaşama yeniden sarılıp Vedat’ın şirketinde işe başlar. Bir yandan kızı Çağla’yı aramaktadır. Bu arada kalp spazmı geçiren Vedat’a yardımcı olur. Bu yakınlaşma bir süre sonra evliliğe dönüşür. Düşük yapıp bebeği olamayacağını anlayan Reyhan Vedat’a tüm geçmişini açıklar. Vedat adamı Raşit’ten (Bülent Ufuk) Çağla’yı bulmasını ister. Reyhan hastaneden döndüğünde Çağla evdedir. Reyhan çok sevinir. Yıllar geçer Çağla (Nilüfer Öz) büyümüş, sevgilisi Cem (Yılmaz Zafer) ile gününü gün eden asi bir genç kız olmuştur. Uyarısına sert bir dille karşı çıktığı Vedat kalp krizinden ölür. İşin başına Reyhan geçer. Reyhan Cem’den hoşlanmaz. Cem’in niyeti Çağla’yı kullanıp servete konmaktır. Kızından ayrılması için teklif ettiği yüklü para bile Cem’e az gelir. İki genç gizlice evlenirler. Reyhan çaresiz, kızının hatırına onlara ev para verir. Ama isteklerinin sonu yoktur. Sonunda para musluklarını kapatan Reyhan, Cem’in bu nedenle kızını dövmesini hazmedemez. Cem’den öldüresiye nefret eder. Cem Çağla’nın uyuşturucu etkisiyle çektiği çıplak fotoğraflarını basına vermekle tehdit eder. Çağla’ya da kötü davranıp her gün hırpalamaktadır. Annesini aramaması için genç kıza morfin yapan Cem cezasını Reyhan’ın silahından çıkan kurşunla bulur. Çağla suçu üstlenirse de, Reyhan mahkemede her şeyi itiraf eder. Çağla yaptıklarından dolayı çok üzgündür ve af diler. Artık annesinin istediği gibi bir insan olacaktır...mavi_superisi

15 Şubat 2019 22:44

Filmde çok fazla mantık hataları var. Holding sahibi olacaksın, o adamla kadın başına uğraşacaksın öyle mi? Koruma ordusuyla gezmen lazım. Bu arada 80ler modasının çirkinliği gözlerimi kanattı. O dağınık saçlar, vatkalı elbiseler, kendine 5 beden büyük gelen ceketler. Allaha şükür azalarak bitmiş. Filmin diğer adına neden gurbet kadını demişler anlayamadım, zerre bağlantı kuramadım.

Cevap Yaz

performer

15 Aralık 2018 00:36

filmde halit refiğ'den izler göremedim sanırım merhum usta yönetmenimiz o dönem çeşitli nedenlerden olsa gerek bu filmi çekmek zorunda kalmış galiba.

Cevap Yaz

Kaptan34

22 Mart 2017 10:44

Gülşen Bubikoğlu güçlü kadın imajı veriyor

Cevap Yaz

performer

28 Ekim 2012 10:24

cüneyt arkın'a cahit şaher sesi yakışmamış. film bana göre 7 puanlık.

Cevap Yaz

Alın yazısı

27 Mart 2011 15:53

Oyuncuları  ve oyuncuların göstermiş olduğu performansları ile çok güzel anlamlı bir film filmin diğer ismi gurbet kadını olarak geçer. film iki bölümden oluşuyor. Gülşen bubikoğlunun oyunculuğu bir yana Cüneyt Arkın yine şahanedir bu filmde.

 

Cevap Yaz

Loverman

8 Şubat 2011 23:59

konular içindeki gelişmeler güzel. bir as iki tane yardımcı kötü karakter oyuncuların verdiği belalar, cüneyt arkın ın aşırı iyi oluşu rol gereği ölüp filmin geri kalan kısmını gülşen bubikoğluna bırakması gibi. 88 yapımı filmin bence en iyi oyuncusu, cüneyt arkın ve gülşen bubikoğlunu daha çok sevmeme rağmen yılmaz zafer dir.  

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Eylül 2010 15:27

işte size dört dörtlük bir film diyebilirim film uzun olmasıyla hiç sıkmıyor oyuncular filmin dublajı ve görüntüsüyle harika Cüneyt abi gene mükelmel eşine nerdeyse bir baba şefkatiyle yavrum demesi eşinin çocuğuna sahip çıkması mükelmel. Cüneyt Arkın gene oyunculuğunun zirvesinde ama ne yazıkki bu yetenek birçok avantür lüzumsuz filmlerde harcandı. birde beni etkileyen Cahit Şaher o gür sesiyle etkileyici dublajı keşke böyle sinemaya dublajı çok yapsaymış o güzel sesi lüzumsuz gazete reklamlarıyla heba etmiş.  kısaca keşke bütün filmlerimiz bu kalitede yapılsaydı. 

Cevap Yaz

ulaş34

20 Şubat 2009 17:22

Cüneyt arkın ve gülsen bubikoğlu'nun oynadığı dram-duygusal bir yapım.Uzun süreli bir filmdir.Cüneyt arkın filmin yarısında ölcektir,ama ondan sonra olaylar yine kaldığı yerden devam eder bir annenin kızının korumak için verdiği mücadelesi.Beyendiğim filmlerden biridir.

Cevap Yaz

lokamalajuk

1 Şubat 2009 21:32

BU FİLM  SIRF CÜNEYT ARKIN İÇİN İZLENİR BAŞKA HİÇ BİR ŞEY İÇİN İZLENMEZ

Cevap Yaz

yesilcamtutkunu

23 Ocak 2009 19:56

Gülsen bubikoglunun dramatik filmlerinden diger filmlerine oranla daha az seviyorum bu filmini

Cevap Yaz
Yandex.Metrica