Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cem Erman (Süleyman Faik Durgun)

Cem Erman

Doğum Yeri : İskenderun-Hatay

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1947

Ölüm : 2011-08-07

Eğitim : İskenderun Lisesi

Hakkında : 1947 senesinde Mersinde doğdu. babası Mersinli annesi Hatay-İskenderun'lu.. 3 kardeşin en küçüğü..ilkokulu Mersin Gazi Paşa ilkokulunda ortaokulu İstanbul Kabataş Ortaokulunda okudu.. Liseyi İskenderun Lisesinde okurken ayrılıp askere gitti...toprakcan01

2 Temmuz 2018 02:56

Allah rahmet eylesin adanadayım bende o kadar sade o kadar yalnız öldüki cem erman gömmeye bile kimse gelmedi asi mezarlıgındadır mezarı orada çalışan 3 5 kişi tarafından defnedildi çok üzüldüm sinemaya cok büyük emekleri vardır ayrıca erotik furyası zamanında bunu boykot ederek sinemayı bıraktıgını acıklamıştır o dönemde Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Cevap Yaz

sinemaadamı

1 Mayıs 2016 21:43

çok başarılı bir oyuncuydu rahmetli rolünü yaşayarak oynayanlardandı 2 3 filmde iyi adam rolünde gördüm çok şaştım mesela 74 yapımı menderes utku - öztürk serengil filminde iyi bir deniz subayıydı gariban filminde spikerdi oda 74 yapımıydı bunlar çıkış filmleri bu yüzden bence 77 78 lerde hep kötü adam 80 lerde fazla gözükmedi bi röportajında orhan babayla aynı filmde oynuyorduk ben çok cüzzi bi rakam alıyordum ama başrollerden biriydim demişti sinemada hakettği yere gelemedi gerçekten çok sert bi yüze sahipti boyu 185 vardı tahmine göre en sevdiğim rolleri cüneyt arkınla hınç kızım ve ben , kemal sunalla yüz numaralı adam can bey rolü , aydemir akbaşla bitirim hüsnü ah müjgan ah filminin benzeri o film zaten orhanla çektiği senaryosu acı hayata benzeyen çilekeş filmi ona esen günay, güner ümit, pekcan koşar, cemil can bıçakçı ve zafer önen sesleri çok iyi giderdi allah rahmet eylesin büyük bir oyuncuydu.

Cevap Yaz

mncelik

4 Eylül 2015 10:06

“Malımı, mülkümü, evimi. O güzel hayattan sıfıra düşünce, arkadaşlarım da bana yüz çevirdiler. Çok sıkıntılı günler geçirdim. Bir otel parasını bulamadığım günler oldu. İçkiye verdim kendimi. Bu bir kurtuluş değildi benim için, fakat sığınacağım tek limandı. Koptum herkesten, arkadaşlarımdan, ortamımdan uzaklaştım. Eskiden Hilton’a, Divan’a giderken, ucuz meyhanelerde meze oldum bir bardak rakıya. Güzel şeyler değildi bunlar, ben biliyordum, ama mecburdum. Sonra kendimi bulmaya başladım. Frankfurt’a gittim, sahneye çıktım. Onu da beceremedim. Ses sanatçılığı ayrı bir olay tabii.”

Cevap Yaz

mncelik

4 Eylül 2015 09:59

Türk sinemasına çok şey verdim karşılığında hiçbir şey kazanamadım. Niçin derseniz.. Çünkü ben, 2 inci adamı yani menfiyi oynuyordum. Bülent Ersoy 500 bin alıyorsa, ben 15 bin lira alıyordum. Orhan Gencebay’la filmde aynı kızı seviyoruz. Ben zengini oynuyorum, Orhansa fakiri.Gencebay 1.000.000 alıyor, bense 12.500 alıyorum. Ama başa baş oynuyoruz. Hep böyle oldu.. Bana soruyorlar para kazandın mı diye, gülüyorum, o zaman kira parası, giyim parası, gençlik parası, aldığın zaten çerez parası. 33 sene böyle geçti.

Cevap Yaz

mncelik

4 Eylül 2015 09:55

“Duygusal bir yapıya sahibim, çok hassas bir insanım. Belki oyunculuk gücüm de ordan geliyor. Ama istediğim rolleri oynayamadım sinemada. Vermediler bana. Başroldeki oyuncular çekemediler. Osman Seden zaten bana, ‘Cem, evladım, bunlar seni çekemiyorlar. Senin fiziğin daha iyi,’ demişti 78’de. Ben de, ‘Osman abi, ben sinemayı seviyorum. Karakter rolleri oynayabilirim,’ dedim. Başrol oynamak benim için önemli değil. Önemli olan başarılı olmak. Amerikan sinemasında birçok başarılı oyuncu figüranlıktan gelmedir. Ne yazık ki Türkiye’deyiz.” Cem Erman

Cevap Yaz

mncelik

4 Eylül 2015 09:54

"Hep mutsuz ve huzursuzdu Cem Erman. Ortak tanıdığımız bir sinemacı arkadaşı “çilekeş” demişti Cem Erman için. “Yeşilçam’ın çilekeşlerinden”. Asıl adı Süleyman Faik Durgun. 1973’de Ses dergisinin yarışmasına girerken, yönetmen arkadaşı Günay Kosova “Süleyman biraz eski bir isim. Hem sinemada Süleyman Turan var, senin adını Cem yapalım” der. O günden bu yana Cem Erman’dır adı. Yarışmada üçüncü olur. Mesut Engin, Gülşen Bubikoğlu, Necla Nazır, Salih Kırmızı, Nilgün Atılgan gibi hepimizin yakından tanıdığı isimler vardır o yıl yarışmaya katılanlar arasında."

Cevap Yaz

kral_affetmez

16 Kasım 2013 18:05

allah rahmet eylesin. kemal sunalın yüz numaralı adam filmindeki rolü güzeldi.

Cevap Yaz

Kleberson

31 Mart 2013 15:26

yüz numarali adam filmindeki oyunculugu ve oradaki rolü harikaydi kötü rollerin muhtesem oyuncusu

Cevap Yaz

programturk

23 Ağustos 2011 15:07

Yeşilçam'ın değerli aktörlerinden biriydi. Allah rahmet eylesin...

Cevap Yaz

kariz_ma_35

16 Ağustos 2011 16:51

Türk Sinema'sında yakışıklı kötü adam rollerini saysak herhalde 2,3 oyuncusundan biridir. Önder Somer,Cem Erman ve Nihat Ziyalan olarak bu sıralamayı niteleyebilirim. Cem Erman her ne kadar 100'e yakın filmde rol alsada en akılda kalan rolü bence. Kemal Sunal ile rol aldığı Yüz Numaralı Adam filmidir. Birçok kişide o filmdeki art niyetli reklam müdürü olarak zihinlerde yer edinmiştir. Şunuda belirtmek isterimki aramızdan ayrılan birçok emektarın. Filmleri neredeyse televizyonlarda hiç yayınlanmıyor. Sitemizin röportaj yapmasını istediğim oyunculardan biriydi rahmetli keşke yapılabilseydi. Yakın zamanda aramızdan ayrılan ebediyete intikal eden. Bu değerimize rahmet ailesine,sinema severlere ve hayranlarına başsağlığı dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica