Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Beddua

Beddua

7,37

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Müzikal Dram Duygusal Psikolojik Arabesk Müzikal, Dram, Duygusal, Psikolojik, Arabesk

Yönetmen: Osman F. Seden Melih Gülgen Osman F. Seden, Melih Gülgen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Diler Saraç, Nubar Terziyan, Kadir Savun, Turgut Özatay, Mine Mutlu, Bülent Ersoy, Cem Erman, Hakkı Çağdaş, Güner Ümit, Jeyan Mahfi Tözüm Devamını Gör...

Konusu : Bülent bir kasabada yaşayan bir gençtir. Müzik hocasının tavsiyesi üzerine İstanbul’a gelir ve konservatuara girer . Aynı zamanda bir fabrikada çalışmaktadır. Fabrika sahibinin kızı Mine önce onunla ilgilenir fakat daha sonra onunla alay eder. Buna kızan Bülent işi bırakır ve müzikte başarılı olur. Mine ile yolları yeniden kesişecektir.burcusara

20 Nisan 2019 14:48

Benim izlediğim versiyon herhalde baya sansürlüydü. Tecavüz sahnesini görmedim ve filmde hangi kazadan bahsedildiğini sonuna kadar anlamadım. Film eşcinselliği konu alıyor diye okumuştum ama benim izlediğim versiyonda ondan da birşey göremedim. Gördüğüm sadece film ilerledikçe daha çok kadına benzemeye başlayan bir Bülent Ersoy. Ama Mine Mutluyu sonuna kadar sevmesinden dolayı eşcinsellikle alakası ne anlamadım. Ama eğer kadınlığa özentisini tecavüz olayına bağlamak istedilerse, bugünkü trans anlayışına baya aykırı olmuş. Eskiden herhalde insanların fazla bilgisi yokmuş o konular hakkında.

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

10 Haziran 2018 19:33

Ben Filmi başta sona kadar beğendim. Bülent Ersoy’un oyunculugu orta şeker ama Şarkıları süper ve en beğendiğim Beddua ve Geceler. Rahmetli Mine Mutlu çok şeker görünüyor. Bülent Ersoy’un Ezan okuma sahnesinde tüylerim ürperdi çok müthiş bir Allah ve rgisi Ses. Mutlaka izleyin bir şey kaybetmesiniz.

Cevap Yaz

Kaptan34

22 Aralık 2017 14:40

İlginç bir film mine mutlu kısa saçlı hali daha iyi gözüküyor

Cevap Yaz

Sinecan06

15 Şubat 2017 18:44

Melih Gülgen dokunuşu rahatlıkla hissedilebiliyor. Senaryoysa tipik Osman Seden karmaşıklığını veriyor

Cevap Yaz

sinemaadamı

5 Mayıs 2016 16:54

ilginç bir filmdi mine mutlu yine çok güzeldi bülent ersoyda kendisine yakışan bir roldeydi 8 verdim.

Cevap Yaz

beyzacetin

6 Eylül 2012 09:44

konu olarak cesur bir film farklı olduğu için ve tabii bir de dünya güzeli mine mutlu için izlenir

Cevap Yaz

MGUNAY

28 Temmuz 2010 16:33

Bülent Ersoyun oyunculuğu tam bir fiyasko sadece Mine Mutlunun son filmi diye baktım birde beğendiğim sahne Bülent Ersoy'u Ezan ve mevlüt okumasını bu filmde izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz

Loverman

25 Temmuz 2010 22:26

ilk sahneleri bülent ersoyun kabul edebileceği bir şekilde, diğer kısımlarıda klasik aşk senaryosuyla hazırlanmış. ve bu filmde sanırsınızki bülent ersoy bir melek. bu kadarda iyi olunmazki. babası tarafından dışlanıp kovulmasıyla hayatı ikinci kez değişiyor. patron kızı perihan tam bir gıcık olmuş. bir kadir inanır olsa karşısında hayatta affetmezdi. fabrikada çalıştığı kişiler ve ev sahibi bülentin en iyi arkadaşları. fatsalı osman bülente bir laf söylüyor tabi anlayabilse. kara sevdaya esir olmuş. filmin adını aldığı beddua şarkısını birkaç kez dinleyebiliriz. ayrıca mahalledeki caminin imamı aniden rahatsızlaşınca, bülent gönüllü olarak ezan okuyor. keskin sesiyle ezanı gerçekten güzel okuyor. değerli dublaj üstadı erhan yazıcıoğlu bülent ersoyu seslendirirken biraz uygun olsun diye kendi sesini inceltmiş. divanın güzel bir filmi. tavsiye ederim. 

Cevap Yaz

erakman

11 Haziran 2009 18:37

  Cesur bir film.B.ersoy çocukken kaçırılır ve tecavüze uğrar.babası tarafından devamlı itilip kakılır.evden ayrılmadan önce sarf ettiği laflar ise dikkate deger.

    bir oğlum olduğu için kurban kestiğim güne lanet olsun,başım önde gezdim bir ömür boyunca!!! bulent in ise verdiği cevap şu olur:Gidecem bir daha benden hiç utanmayacaksın.küçücük bir çocukken uğradığım kaza utandırıyor seni,günahım varmış gibi suçluyorsun beni.Meyhanelerde  sarhoş olup nara atmak,sabahlara  kadar sağa sola kurşun sıkmak, genelevde dost tutmak,kumar oynamakmış senin erkek evlattan beklediğin..ama hiç bir zaman yapamayacagım bunları hiç bir zaman!!!

Cevap Yaz

zzSEDAzz

28 Ocak 2008 18:58

filmin oyucnculuğu iyiydi.Ama Bülent Ersoy erkeği oynuyodu.Ama kakülleri çok uzundu,ne alakaysa.Hele filmin son karesinde Mine Mutluyla zıplıyolar.Bülent Ersoyun saçları Mine Mutlunun saçlarından daha fazla sıplıyo ne garip herkes son karesinin izlesin 7-8 kere ben gülmekten öldüm

Cevap Yaz
Yandex.Metrica