Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Beyin Oğlu

Bir Beyin Oğlu

8,40

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Duygusal Macera, Duygusal

Yönetmen: Nazmi Özer Nazmi Özer

Ülke: türkiye

Oyuncular: Esen Günay, Perihan Doygun, Perihan Altuğ, Cem Erman, Volkan Emiroğlu, İhsan Baysal, Hüseyin Kutman, İhsan Devrim, Erdinç Akbaş, Bülent Bilgiç Devamını Gör...

Konusu : Filmde, İstanbul’a göç eden bir bey oğlunun yaşadığı aşk konu edilir. Çukurova’nın en zengin beyinin oğlu olan Bekir, sanayileşme yanlısıdır. Babasını ikna eder ve topraklarının bir kısmını satar. Yanına kuzeni İskender’i alarak İstanbul’a gider. Hemşerisi Serhat’ın fabrikalarına ortak olur ve yeni ihaleler alır. Yeni yaptığı işlerde en büyük rakibi olan fabrikatör Ferit ve Ferit’in kızı Leyla ile anlaşmazlığa düşer. İki firma arasında yaşanan bu anlaşmazlık Bekir’in Leyla’ya âşık olmasıyla son bulur. Ancak aşireti Bekir’in bu ilişkisine engel olmaya çalışacaktır.beyzacetin

4 Eylül 2013 12:02

Bastan sona Kadir İnanır karizması üzerine kurulmuş bir film. Defalarca izlememin sebebi de bu işte. Kadir İnanır ın sert, gururlu, kendinden ödün vermeyen tavrı, baska bir kadını sevmesine ragmen ailesini yüzüstü bırakmamak için onlara dönmesi, masaya yumrugunu vurup "Bana sesini yükseltme yoksa kafanı kırarım senin" demesiyle beni bile ekran karsısında korkutması :), hiç kaba kuvvet kullanmadan sadece sert tavrıyla her dedigini yaptırması... Kadirizm işte bu ve bunun gibi bir cok nedenden dolayı ortaya cıkmıs. Kadir İnanır gercekten bir fenomen.

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:31

orta halli bir film pek bir özelliği yok

Cevap Yaz

performer

2 Mart 2013 20:44

orhan elmas veya osman seden yönetmiş olsaydı filmin temposu daha hızlı olurdu... safa önal'ın senaryosu, necip sarıcıoğlu'nun müzik seçimi ve tabiki kadir inanır'ın gerçekçi oyunculuğu ile temposuna rağmen kendini izleten bir film.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

12 Mart 2012 00:28

O, şekil de bu şekil de izletiriyor yine Kadir İNANIR kendisini! Zati bu tür roller'le özdeşleşmedi ki Kadirizm fanatiz mi? Ben bu rolü ona'da çok yakıştıranlardanım diğer roller de ne denli başarılı olduğunu söylememe gerek yok.. Filmin konsepti ise kısaca anlaşılacağı üzere.. Bir Beylik Düzeni'ni betimlemekte.

Cevap Yaz

eylül fırtınası

7 Ekim 2010 18:22

Derviş Bey,Sultanoğlu,İmparator,Ateşdağlı,Güneş Doğarken adlı filmlerinde de olduğu gibi Kadir İnanır bu filmde de yarı tanrı ağa/mafya babası rolünde.

Etrafı yine  bir hareketiyle ömrünü ağaları uğruna mahpushanelerde çürütmeye,can vermeye amade sadık adamları  ile dolmuş durumda..Her zamanki delici bakışlar,şişinmeler,pozlar da cabası.

Bir Beyin Oğlu filmi bildik temaları alabildiğine alışılmış bir anlatımla sunuyor.Tabir-i caizse 32 kısım tekmili birden bir Kadir İnanır filmi..Mertlik,kabadayılık,töre ve aşk.

Kadir abi olsunda ne olursa olsun diyenler için ideal olabilir ama onun dışında izlenesi bir film değil

Oysa Kadir İnanır'ın bu tarz oyunculuktan arınmış,çok rafine ve başarılı oyunculukları yok değil.Mesela Amansız Yol,mesela Yılanların Öcü,mesela Kırık bir Aşk Hikayesi,mesela Ah Güzel İstanbul.Ya da Bir Yudum Sevgi...

 

Cevap Yaz

meb

22 Eylül 2008 16:15

kadir inanıra yakışmayan bir film anlatılan hiç bir şey yok gibi bir bey onun hırsları ve başka bir kadınla beraber olması

Cevap Yaz

kerem25

2 Haziran 2008 12:38

süper bir film.izlenmesi lazım.

Cevap Yaz

firatlilar

2 Şubat 2007 03:35

filmde inanır Bekir isimli çok zengin adanalı birini canlandırıyor.babasından istanbulda iş yapmak üzere para ve yetki alıyor. fakat istanbulda sadece iş yapılmıyor.Rakip firmanın genç ve güzel sahibesine abayı yakıyor.onu takip etmesi için babası kardeşini görevlendiryor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica