Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kayıp Kızlar

Kayıp Kızlar

8,31

(26 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 27 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nejat Gürçen, Nevzat Okçugil, Raik Alnıaçık, Belkıs Dilligil, Coşkun Göğen, Mehtap Ar, Eray Özbal, Ahu Tuğba, Tarık Akan, Çiğdem Tunç Devamını Gör...

Konusu : Farklı ekonomik ve sosyal düzeylerden gelen ve az çok benzer sorunları olan genç, güzel ve saf kızlar fuhuş mafyasının eline düşerek sonu olmayan utanç dolu bir yaşama itilmektedirler. Ve insanlık dışı davranışlara maruz kalmaktadırlar. Kolej mezunu Lale (Ahu Tuğba) içlerinde en güzelleridir. Üvey babasının tacizinden kaçan Lale, okul arkadaşı Nesli’nin evine sığınır. Onu manken sanır. Aynı mesleği yapmak ister. Nesli onu Reşit (Nuri Alço) adında biri ile tanıştırır. İlaçla Lale’yi bayıltan Reşit, genç kıza tecavüz eder, kameraya alır ve şantaj yaparak tehditle fuhuşa sürükler. Komiser Yılmaz’a (Tarık Akan) gelen kayıp kız ihbarları artmıştır. Yılmaz bu çarpıklığa ve toplum yarasına karşı savaş açar. Yılmaz, bir baskında yakaladığı Lale ile daha yolun başında olduğu için ilgilenir. Ama haber verdiği ailesi genç kızla ilgilenmez. Yılmaz’ın yönettiği operasyonun hedefi bu kirli oyunun başındaki kişidir. Uyuşturucu mafyasının da başı olduğunu sandığı bu adamı suçüstü yakalamak için Lale’den yardım ister. Lale Reşit’ten korkmaktadır. Ama gelişen olaylar onu bu korkuya karşın polisle işbirliğine zorlar. Lale, bunun acilen çözülmesi gerekli toplumsal bir yara olduğunun farkına varmıştır. Yapılan baskınlarda Lale’nin muhbirliğinden şüphelenen Reşit, onu rehin alıp kaçar. Komiser Yılmaz ve ekibi sığındıkları eve baskın düzenler. Lale eline fırsat geçtiğinde tüm yapılanların öcünü almaya yeminlidir. Evde bu şansı yakalar ve Reşit’i öldürür. Bu, her şeyin sonu değildir, ama Lale tutuklanma pahasına da olsa, kendince bu kirli oyunun bir parçasına neşter vurmuş olmanın huzuruyla doludur…Sinecan06

23 Mayıs 2018 15:00

Dağınık senaryosuna rağmen üç erkek kötüsüyle(Nuri Alço, Coşkun Göğen, Eray Özbal) hedefi on ikiden vurmuş. Tarık Akan'ın isteksiz oynadığı aşikar.

Cevap Yaz

performer

10 Mayıs 2018 22:44

film 1980'li yılların en iyi filmlerinden... video ve tv nin popüler olduğu bir dönemde sinema salonlarını seyirci ile dolduran nadir filmlerden... yine erler film yapımı olan tele kızlar ve beyaz ölüm filmleri de benzer konuda ve yine gişe yapan filmlerden diye hatırlıyorum... bu tarz filmler biraz abartı sahneler barındırıyor olsada temposu yani orhan elmas'ın başarılı rejisi ve stüdyo işlemleriyle epey gösterişli olarak gişe yapmış türde filmlerdendir.

Cevap Yaz

sinemaadamı

18 Eylül 2016 18:11

ibretlik bir film. nuri de tarık ta çok iyi oynamış. sadettin erbilin sesi nuriye çok yakışmış. tarık komiser rolünde çok başarılı. bıyıkta rahmetliye çok yakışıyordu. nuri gene genç kızları kötü yola düşürüyor, insanlık öldü mü repliği unutulmaz. hele o hain bakışları adeta bir akrep gibi. bu da onun oyunculuğunun büyüklüğünü gösteriyor. ahuya öyle oyunlar oynuyor ki ahu neye uğradığını şaşırıyor. hele ki çiğdem tunç filmde oskarlık bir perfonmans sergilemiş. tecavüzcü babasını pataklarken çok soğukkanlıydı hatta adeta hoşuna gidiyordu rahmetli baki tamerde rolünü çok iyi oynamış hani. çiğdemin hırsları onu ölüme kadar sürüklüyor. bir dönem modaydı zaten genç kızların evden kaçıp kötü yollara düşmesi o dönemleri bize en iyi anlatan iki film var ikisindede nuri kötü adam tarık komiser biri telekızlar biri bu. erler filime böyle bir film yaptığını için çok teşekkür ediyorum restorede edilmiş yakında youtube de erler film türker inanoğlu kanalında. eskiden kanal d , kanal 1 , trt1, atv sık sık yayınlardı ama artık hep aynı filmleri seyrediyoruz. tarık akanda aramızdan ayrıldı. allahtan rahmet diliyorum.

Cevap Yaz

Kleberson

19 Haziran 2015 18:11

tarik akanin yine polis filmlerinden bir tanesi iyi bir film

Cevap Yaz

performer

29 Nisan 2012 14:24

yönetmen orhan elmas rol gereği tarık akan'a çelik yelek giymesini söyleyince 'bana kimse çelil yelek giydiremez" demiş, sonra filmin yapımcısı türker inanoğlu ne söylemişse tarık akan ile bir telefon konuşması sonrası çelik yeleği giydirmiş.

Cevap Yaz

delikadir39

15 Temmuz 2010 13:09

Aslında erotik sahne yok diyemeyiz.

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Temmuz 2010 11:23

80 li yılların  güzel filmlerinden toplumsal bilinçlendirme filmde esas evini yuvasını terkeden kızlara tam bir ibret filmi diyebiliriz ayrıca filmde fazla çıplaklığa kaçılmaması filmi güzel kılıyor.

Cevap Yaz

delikadir39

14 Mayıs 2010 16:52

İyi bir film.Seksenlerin bütün tecavüzcüleri de burada.

Cevap Yaz

tugrulacar

3 Mayıs 2010 13:25

Sürükleyici bir film. bu film aslında bir gazete haberinden yapılmış. 1984te de en çok izlenen film bu olmuş.

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

7 Mart 2010 13:05

bu filmde nuri alçonun yerine ünsal emre oynamalıydı. Beyaz ölüm filmindeki gibi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica