Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Berker İnanoğlu

Berker İnanoğlu

Doğum Yeri : Safranbolu-Karabük

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1939

Ölüm : 1992-04-22

Hakkında :

İlgili Filmler

ResimlerSinemakralı1

30 Mart 2020 01:43

Değerli bir yapımcıydı keşke yaşasaydı belki oğlu sezer inanoğlu da zor durumlara düşmezdi allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Yorgun

29 Şubat 2020 13:46

Yeşilçam da ağabeyi Türker, Memduh ün, Nahit Ataman - Ertem Eğilmez, İrfan Ünal ve Murat Köseoğlundan sonraki en büyük yapımcıdır. Başta Sezercik filmleri olmak üzere Ahu Tuğba Hülya avşar, Ayhan Işık Kadiri İnanır, Cüneyt Arkın Serdar Gökhan gibi bi sürü oyuncunun oynadığı filmlerin yapımcısı. Saydığım şirketler kadar maddi durumu olmasada bazı filmlerle onların sükstesini geçmiş bile diyebilirim.

Cevap Yaz

MGUNAY

19 Ağustos 2013 11:23

tvlerde şu sıralarda nerdeyse hep Berber İnanoğlu'nun yapımcılığını yaptığı filmler konuluyor neden acaba?

Cevap Yaz

kariz_ma_35

15 Eylül 2010 23:58

Türk Sinema tarihinin en iyi yapımcılarından biridir birçok güzel filme yapımcı olarak imza atmıştır .Ayrıca Türker İnanoğlunun kardeşi ve bir dönemin ünlü çocuk yıldızı Sezer İnanoğlu,nun babasıdır ayrıca 158 filmin yapımcılığını yapmış ve bana kalırsa Türk Sinemasının gizli kahramanlarından Allah rahmet eylesin...

Cevap Yaz

silvester

10 Ocak 2010 19:30

Berker Bey,Türk Sinemasına çok önemli bir dönemde,çok önemli eserler katmıştır.Asilzade bir sinemacıdır.Oğlu Sezer'i sinemamıza kazandırmış ama onun zamansız ölümüyle hem sinemamız,hemde oğlu Sezer,kelimenin tam manasıyla öksüz ve mürşitsiz kalmıştır.Sinemamızın unutulmazlarındandır.Allah rahmet eylesin....Silvester.

Cevap Yaz

mimarsinan

31 Mart 2008 11:02

Önceleri Er Film'in, daha sonra da oğlunun adını taşıyan Sezer Filmcilik'in kurucusudur. Yapımcılığını üstlendiği hemen bütün filmleri kalitelidir. Bunlardan; İkibin Yılın Sevgilisi, Cingöz Recai, Karlıdağdaki Ateş, Arkadaşlık Öldü mü çok sevdiğim filmlerindendir.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica