Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Silahlara Veda

Silahlara Veda

8,20

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Haziran 1977 1 Saat 8 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Remzi Jöntürk Remzi Jöntürk

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hikmet Taşdemir, Perihan Savaş, Kadir İnanır, Ülkü Ülker, Baki Tamer, Alev Altın, Tuncer Necmioğlu, Kemal İskender, Yadigar Ejder, Alev Altın Devamını Gör...

Konusu : Film, âşık olduktan sonra hayatı değişen bir kabadayının hikâyesini konu edinir. Ali Duran, İstanbul’un en büyük kabadayısıdır. Bu efsane kabadayı, bir gün tesadüfen tanıştığı Müjde isimli bir öğretmene âşık olur. Ünlü kabadayı, sevdiği kadınla ömür boyu mutlu olabilmek için her şeyi bırakmak üzeredir. Müjde ile Ali Duran, Çanakkale’ye giderek, orada yeni bir hayat kurmak ister. Hazırlıkların yapıldığı sırada Kandemir’in hapishaneden çıktığı haberi gelir. Kandemir, Ali Duran’ın kardeşi Hasan’ın düşmanıdır. Fakat Kandemir de Ali Duran gibi değişmiştir. Ali Duran’ın yerine geçmek isteyen Hasan’ın hırsı her şeyi değiştirecektir.erhaab

26 Ağustos 2017 08:41

''Ali Duran destanı'' şeklinde bir ismi olsa daha iyi olurmuş bu filmin. Epiklik sınırlarını zorlamışlar. Sanki bir ''Tatar Ramazan'' efsanesi yaratılmak istenmiş ama hiç mi hiç tutmamış. En başta o son sahne, Ali Duran'ın kurşunlanmış vaziyette tüm şehri iki büklüm yürüyerek geçmesi. ''Filmdir, olur böyle şeyler'' diyerek yutamıyorum bu sahneyi. ''Ulan öl be artık'' dedirtiyor insana.

Cevap Yaz

sinemaadamı

15 Aralık 2016 13:53

yılmaz güneyin ikiside cesurdu filminin kopyası film. fakat farklılıklar var mesela yılmaz güney orda sürgündeki adamdı burda ise kandemir sürgünde ali duran kabadayı. film güzel sayılır. 8 verdim ben. replikler çok hoştu. yiğitlik boyla posla olmaz yürekle olur. benim adım ali duran arkamdan korktuda gelmedi dedirtmem. bir gün namım söylenecek bir ali duran vardi diyecekler. ali duran gelecek.söz. bu filmi güzel yapan senaryodan çok replikler bence.filmin finali çok hoştu müziklerde çok güzel bu filmde. hikmet taşdemir rolünün hakkını sonuna kadar veriyor. fakat tuncer necmioğlu kadirin kardeşi rolüne gitmemişti keşke amcaoğlu falan olsaydı çünkü ondan 13 yaş büyük babası gibi duruyordu o kısım saçma ama tuncer abide rolünü çok iyi oynamıştı. çok beğendim. perihan savaşın koşu sahnesi ve müzikte çok hoşuma gitti. güzel film kısacası.

Cevap Yaz

AlınYazısı

7 Eylül 2016 18:20

Ardımdan Namım Söylenecek. Bir ‘’Ali DURAN’’ vardı diyecekler. Bir zamanlar bu kent Ali Duran’dan sorulurdu. Yaşimdi ? Yaşimdi…Ya Şimdi…Şimdi’ Benden Sorulur Benden Sorulur. Bendennn.( Ali Duran’ın kardeşi ‘’Hasan’’) Aslında Film Tamda ‘’ Natuk Baytan’ lık bir film. Ama ilginç yönetmen ve yapımların sahibi Remzi Jöntürk Sahnede. Bir kabadayılık serüveni ve yiğitlik mücadelesi. Silahı ve Gücü ve Namı ile isim yapmış Bir Delikanlıdır ALİ DURAN. Kabadayılıktır bu her ne kadar yiğidi varsa Etrafında Çakalıda çoktur. Bu hengamede kardeş kardeşi tanımaz. Ali duran’ın kardeşi hasan. Diğer tarafta bu yolların tozunu yutmuş Çilesini doldurmaya çalışan bir yiğidi yani ‘’KANDEMİR’ i (Hikmet Taşdemir) eski bir hesabın intikamını almak için karşı karşıya getirip, Ağbisinin tahtına göz diker. Ali duran ne kadar yiğit ve cesursa Kandemir de o kadar Mert ve Sadakatli biridir. Eski defterleri kapatıp Memlekette Bekleyen Anacığına kavuşmak için gün sayar. Çakallar etrafa üşüşür Leş yiyiciler dişlerini bilerler. ve bu memleket ne Ali Duran’a nede Kandemire yar edilmez. Güzel akıcı bir film. Üzerine çok düşülmemiş. Yada netteki 68 dakikalık örneğinden çıkarabildiğimiz bu kadar. Filmde geçen etkileyici sahnelerden; Kıl lakaplı oyuncu (Karga Kemal) Ali Durana gelip Nişanlısı Müjdenin Kandemirle aldattığını söyler. Ali Duran Osmanlı tokadı ile kargayı yere serer. İlginç tiplemeleri ile tanınan Ateş Osman: Durannnn; vurma belki dediği doğrudur. Der Ali duran: Bu söz ya ıspatlanır ya kan gövdeyi götürür baba o kadar. Ateş Osman : Ispatla köpek Ispatla da canımızı kurtaralım dediği sahnedir. Hikmet Taşdemir’e yakışmış bu karakter. Güzel Oynamış. Filmin Finali Etkileyici. Filmin Yönetmeni,Remzi Jöntürk Filmin Başında ‘’Hamamcı Yusuf’’ karakteriyle elinde eldiven olan kişidir.

Cevap Yaz

bysiirtli56

4 Şubat 2016 16:05

ben perihan savaşı hiç güzel bulmam ama bu filmde bambaşka bir güzellikte.sırf perihan savaş için izlenir

Cevap Yaz

Beretta

26 Haziran 2014 13:55

Kandemir bu ve de Osmanlı tokatı kullanmıştır!

Cevap Yaz

fahri.07

19 Şubat 2014 12:13

Kadir inanır ve hikmet taşdemirin oyunculukları harika.bu arada hikmet taşdemiri iyi rolde görmek farklı bi hava katıyor filme.ama filmin sonu kötü bitiyor.bence kadir inanır ölmemeliydi...

Cevap Yaz

Loverman

30 Haziran 2013 19:26

seyredilebilir filmlerden. kadir inanır muhteşem oynamış. iyi rolde de olsa hikmet taşdemir de rolüne yakışmış. sonuçta bu yollardan geçtiği filmleri çok. kemal iskenderi ayrı geçiyorum.

Cevap Yaz

aylinkucuk

2 Haziran 2013 14:25

ikisi de cesurdu filminin ikinci çevrimi biraz farklılıklar var tabi ben bunu daha çok beğendim.kadir inanırın varlığı filmi güzelleştiriyor.

Cevap Yaz

benimsinema

4 Şubat 2012 21:16

hikmet tasdemir iyi rolde, yine tipik kadir inanir filmi. perihan savas neden böyle filmlerde oynamis anlamis degilim gercekten. sonu cok sacma bitiyor. film bende mevcut

Cevap Yaz

potur

24 Eylül 2011 15:07

  film 1963 yapımı yılmaz güney'in ikiside cesurdu filminin kopyası olup,(genel olarak) ancak küçük değişiklikler yapılmıştır.samim meriç'in rolü k.inanır'a,yılmaz güney'in rolü hikmet taşdemir'e verilmiştir.teşekkürler,saygılar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica