Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kırk Yalan Memiş

Kırk Yalan Memiş

7,96

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mayıs 1972 1 Saat 22 Dk Komedi Komedi

Yönetmen: Aram Gülyüz Aram Gülyüz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tanju Gürsu, Feri Cansel, Sadri Alışık, Yeşim Yükselen, Güzin Özipek, Feridun Çölgeçen, Filiz Küçüktepe, Nevzat Okçugil, Hasan Ceylan, Ethem Temizkanoğlu Devamını Gör...

Konusu : Film, amcasından kalan mirası almak için köyden İstanbul’a giden saf bir gencin başından geçenler konu edilir. Memiş, köyün saf ve yoksul delikanlısıdır. Günün birinde İstanbul’dan bir mektup gelir. Mektupta, Memiş’in amcası Halil’in öldüğü haber verilir. Halil Ağa, mirasını Memiş’e bırakmıştır. Memiş, mirası alabilmek için İstanbul’a doğru yola çıkar. Ancak İstanbul’da dolandırıcı Dolap Osman’a denk gelir. Dolap Osman, bir köşkte hizmetçi karı koca arandığını duyunca Memiş’i kadın kılığına sokar. Memiş’in hizmetçi olarak girdiği köşk, amcası Halil’in köşküdür.



Göztepe

5 Aralık 2018 19:13

Sadri Alışık'ın mükemmel oyunculuğuyla ayakta tuttuğu seyredilir bir komedi filmi. Evet arkadaşlarında bahsettiği gibi büyücü sahnesi ve Sadri ustanın şarkı söylediği sahneler oldukça güzeldi. Birkaç detay dışında Müjdat Gezen'in Yavru İle Katip filmiyle neredeyse aynı bu film. Feri Cansel, Tanju Gürsu, Güzin Özipek ve Feridun Çölgeçen filmin en dikkat çeken oyuncularıydı.

Cevap Yaz

SarpBayhan

24 Haziran 2016 04:19

Sinemamızın en güzel yapımlarından biridir. Rahmetli Sadri Alışık'ın bu filmde söylediği bir şarkı vardı "Hey garson bağa da bak" diye o sahne mükemmeldi. Birde akıllara zarar bir büyücü sahnesi vardı ki belkide yeşilçam yapımlarındaki en komik sahnelerden biridir.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

1 Kasım 2014 10:07

seneler sonra bile izlenebilen Türk sinemasının yüz aklarından bir film 7/10

Cevap Yaz

benimsinema

12 Eylül 2014 10:58

Bu filmde en cok güzin özipeke bayiliyorum.. film boyunca tiki var kadinin cokta yakismis... feri cansel herzamanki gibi yine... sadri alisikin bazi sahnlerini yine abartili buluyorum.. yinede severek izliyorum bu filmi... özellikle büyü sahnesi harika

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:25

yavru ile katip in sadri alışık lı daha başarılı versiyonu

Cevap Yaz

beyzacetin

28 Haziran 2013 15:49

İlginç bir senaryo. Yapılan büyü, Memiş in girdigi farklı kılıklar, Güzin Özipek in müthiş mimikleri dikkat cekiyor. Biraz sacma gelebilir film ama ben gercekten seviyorum ve eglenceli buluyorum. Filmi defalarca izlememe karsın hiç sıkılmadan sonuna kadar devam ediyor ve özellikle Sadri Alışık ın muhtesem sivesine kahkahalarla gülüyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Mayıs 2012 15:35

Yavru ile Katip daha başarılı olmuş bu film ondan daha vasat en azından onda az filmde oynamış Seden Kızıltunç, Suzan Üstan ve Ayşen Cansev oynuyor.

Cevap Yaz

Loverman

19 Mayıs 2012 14:22

izlenebilir kategorisinde. eğlenceli yönlerini bulmak mümkün. bebek büyüsü ile memişin kılıktan kılığa girmesi filmin ana sahneleri. güzin özipek alev koralın dublajıyla alışılmışın biraz dışında rol sergiliyor. ilginçlikler bulabilirsiniz.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

2 Aralık 2010 22:16

...evet Yavru ile Katibin yerli versyonu... Sadri ALIŞIK & Tanju GÜRSU çokta uyumlu. Feri CANSEL Her zamanki gibi alımlı ve çekiçi... 'Hoşta bir komediya...'

Cevap Yaz

bltszlk

24 Kasım 2010 12:59

Müjdat Gezen'in '' Yavru İle Katip'' filminin aynısı.''Kırk Yalan Memiş'' televizyonda izlediğim güzel filmlerden bir tanesi.Sadri Alışık -  Müjdat Gezen'in,  İsmail Hakkı Şen - Tanju Gürsu'nun rolleri birbirine çok yakındı.

  ''Yavru ile Katip'' filminden uyarlaması.''Kırk Yalan Memiş''  Sadri Alışık' en iyi komedi filmlerinden bir tanesi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica