Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ayrılık

Ayrılık

8,40

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1972 1 Saat 27 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Türker İnanoğlu Türker İnanoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ahmet Şenses, Yeşim Yükselen, Ekrem Bora, Ediz Hun, Filiz Akın, Ekrem Gökkaya, Cemil Can Bıçakçı, Zeki Sezer, Erdoğan Esenboğa, Zafer Önen Devamını Gör...

Konusu : Suna (Filiz Akın) bir gece kulübünde şarkıcı olarak çalışır. Gazinonun yıldızıdır. Patronu Vural (Ekrem Bora) karanlık bir adamdır. Suna’yı delicesine sevmekte ve kendisiyle birlikte olması için zorlamaktadır. Vural üstüne fazla düşünce Suna kaçmaya karar verir. Murat (Ediz Hun) ise hızlı bir kumarbazdır. Bir başka gece kulübü sahibi tarafından aranmaktadır. Bir iskambil oyununda hile yaparak adamın çok parasını almıştır. Kaçarken tesadüfen Suna ile tanışır ve onun yardımıyla kurtulmayı başarır. İki kaçak birlikte Yunanistan’a giderler. Aralarındaki ilişki gelişir ve birbirlerine iyice bağlanırlar. Fakat patronu Vural Suna’dan vazgeçmez. O’nu Murat’ı öldürmekle tehdit ederek zorla evliliğe razı eder. Murat, Vural’ın gazinosunda kumar oynayıp devamlı kazanarak dikkat çekince Vural, Murat’ı gazino müdürü olarak işe alır. Bu arada Suna yeniden sahneye çıkmaya başlamıştır. Vural, karısı Suna’yı Murat’la tanıştırır. Vural, Murat’ın elinde tek bir zar görmüştür. Ve zarın diğer tekinin sevdiği kızda olduğunu öğrenmiştir. Rastlantı sonucu zarın tekinin Suna’nın odasında bulunca gerçeği anlar. Suna ile Murat aşklarını Vural’a anlatırlar. Vural değişmiş gibi davranır ve Suna’dan boşanmaya söz verir. Suna ile son kez yemeğe çıktıklarında Vural’ın adamları Murat’ı öldürmüştür bile. Vural da Suna’yı Murat’ a götürüp teslim edeceğini söyleyerek arabaya bindirir. Gittikçe hızı artan araba çılgın Vural’ın ikisini birden uçuruma sürüklemesiyle Suna’nın da mezarı olacaktır…kisxgunesi

6 Aralık 2019 17:37

Ekrem Borayı benim gibi sevenler filmin youtube da yorum kısmında çok övmüşler. Umarım sadece Ekrem Bora içindir çünkü bu filmdeki karakteri insanlığın yüz karası. Sanki Erol Taş, Bilal İnci gibi birisi oynamış olsa, insanlar daha az sempati duyardı gibime geliyor. Eğer bir insanı seviyorsanız, o insanın iyiliğini istersiniz. Filiz Akın hiç bir zaman Ekrem Boranın aşkına karşılık vermediği halde kızı zorla kendine bağladı. Rahat, huzur vermedi. Hayatını zindan etti, en sonunda da sevdiğiyle kendisini ölüme götürdü. Adam gibi adam olsaydı aradan çekilirdi diğer filmlerdeki gibi. Ya gerçekten erkekler kadınların başına bela oluyorlar ve bu beni çok üzüyor. Zorla sahip olamadıkları zaman öldürüyorlar ve maalesef bu film çekileli 50 sene geçmiş olmasına rağmen bu hala aynı. Her gün haberlerde duyuyoruz bunu. Film o konuda çok klasik bir yeşilçam filmi ve çok beğenmedim izlerken ama sonu beni çok öfkelendirdi.

Cevap Yaz

performer

12 Mayıs 2019 22:44

2012 de izlediğimde 7 puan vermişim ama bu 2019 da izlediğimde puan vermeyi düşünmüyordum ama puan otomatikman yine burada görünecek... yeşilçam da eşi benzeri çok olan bir film.

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Aralık 2016 13:15

bu filimin benzerleri önceki yıllardada çektiler sonraki yıllardada. ekrem bora bu rolü birkaç kez tekrarladı durdu. herhalde bu rol senarist yada yönetmenler tarafından en çok ona yakıştırıldı. sevgilileri ayıran gazino patronu rolü :) ilki arzu film tarafından sene 1965 te çekildi sürtük adıyla. başrollerde ekrem bora ,türkan ve cüneyt. daha sonra erler film hüzünlü aşkı çekti. yine ekrem baba,engin çağlar filiz akın. derken sene 1970 sürtük filmi gene çekildi ekrem baba,göksel ve hülya. 1971 de tarık akan ve filiz akınla emine filmi çekildi o yılda erman film de ediz hülya izzet üçlüsü aynı bu ayrılık filmi gibi bir film yaptı yarın ağlayacağım adında. ordada izzet baba gazino patronu idi. ve 1972 de ayrılık filmi çekildi. zaten bu filmleri genelde ya erler film ya arzu film yada erman film çeker. senaryolar tekrarlanır durur. bence en başarılısı ayrılık filmi olmuş. ama ediz huna fırıldaklık pek yakışmıyor. filmde bir kumarbazı oynuyor ama kağıtları oynayan eller ona ait değil. bu irfan atasoyun bir filmindede geçiyordu. oyunu hızlı bir şekilde oynayanlar dublörler yani hakiki kumarbazlar :) ekrem borayı diğer filmlerde hayri esen seslendirirken burda sadettin erbil seslendirmiş. filizi jeyan edizi toron konuşmuş. filmdeki şarkılar ve müzikler çok hoş. yeşim yükselen ve süha doğanda filme renk katmış. final acı sonla bitiyor aynı yarın ağlayacağım filmindeki gibi ordad ediz ölüyor ,izzet intihar ediyordu. burda üçüde ölüyor değişiklik olsun diye. erler filmin en başarılı filmlerinden biri ama senaryo bilindik bir senaryo. sonraki yıllarda perihan savaşta 2 kez bu filmi tekrarladı ilki 75 yapımı kader yolcuları , ikincisi 76 yapımı perişan. hemen hemen bu filmle aynıydı.

Cevap Yaz

ezheran

24 Mart 2015 00:02

Aynı konuyu işleyen başrollerini Ediz HUN ve Hülya Koçyiğit'in paylaştığı YARIN AĞLAYACAĞIM filmini tercih ederim.. Çünkü çok daha güzel işlenmişti konu.. Çok daha kaliteliydi..

Cevap Yaz

benimsinema

30 Kasım 2013 13:43

Sìnemananin üc degerli oyuncusunu bi arada görmek kadar daha baska ne güzel olabilirki... fakat ücüde buna benzer film cekmisler daha önce bence... bu filmde biraz degisik olan hepsinin ölmesi sanirim... ve tabii danslari begendigimi diyemeden gecemicem...

Cevap Yaz

performer

9 Ekim 2012 23:09

beğenmediğim türden bir film. fakat yinede iyidir. 7

Cevap Yaz

ozkaracam

26 Aralık 2010 15:09

1970'li yılların başlarından, bazı değişik özellikler barındıran bir film. Şöyle ki, senaryo oldukça sağlam, belirgin bir mantık hatası yok. Halbuki o dönemdeki filmlerin çoğunda gerek çabuk yazılmış olmaktan, gerekse konuyu zorlamaktan kaynaklanan,absürdlüğe varan birtakım senaryo hataları saptamak mümkün. Bu filmde eksen karakterlerin kişilik yapıları, geçmişleri, yaşadıkları olaylar dizisi ve ulaşılan sonuç, tutarlı bir bütün oluşturuyor. Böyle bir öykü, gerçek hayatta da olabilir diye düşünüyorsunuz. Filiz Akın ve Ediz Hun, pek çok Yeşilçam soap operası'nın tersine, kentsoylu aşıkları oynamıyorlar. Filiz Akın gazino şarkıcısı olmuş, halktan bir kız, Ediz Hun ise bir kumarbaz, küçük çaplı bir kriminal. Olaylar kendisini biraz zorlasa, kumar parası bulmak için bir çeteye de girer, hırsızlık da yapar gibi geliyor. İşte bu iki insan birbirlerinde hayatlarının aşkını buluyor, fakat bunu pahalıya ödüyorlar. Beni rahatsız eden tek nokta, Ediz Hun'un bir yıl önceki Yarın Ağlayacağım filmindeki kaderi, hemen hemen aynen yaşaması. Bir sünger avcısı ve turist rehberi olan Murat ile kendisine fiziksel olarak benzeyen adaşı (!) kumarbaz, serseri ruhlu Murat birer yıl arayla mafyöz gazino patronlarının (İzzet Günay ve Ekrem Bora) takık olduğu şarkıcılara (Hülya Koçyiğit, Filiz Akın) aşık oluyor, bu kadınlar tarafından kendi iyilikleri için terk ediliyor, bir süre sonra bir şekilde bu çevreye giriyor, o kadınlarla yeniden yakınlaşıyor, küçük bir ipucundan (hediyelik eşya, zar) yakayı ele veriyor ve mafyöz adam tarafından öldür(t)ülüyorlar. Bize de bir yıl arayla, benzer bir konuyu, hem de aynı oyuncuya oynatan Yeşilçam'a şapka çıkarmak düşüyor.     

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Haziran 2010 14:50

"Loverman" Arkadaş ile düşünce olarak örtüştüğüm bir film. Bu denli içten betimine katılmamam mümkün değil. Sağ olsun. Ara sıra ayna da olduğu oluyor, bana.. Genellikle; "Ediz HUN" oyunu pasif ve silik olur... bu filmde öyle değil. "Filiz AKIN ve Ekrem BORA" sıfır hata, bir "Türker İNANOĞLU" filmi...

Cevap Yaz

Loverman

15 Nisan 2010 01:09

ediz hun, filiz akın ve süha doğanın birlikte oynadığı en iyi filmlerden. (ekrem bora). izzet günay ın yarın ağlayacağım filmi varsa ekrem bora nın da bu filmi vardır. aşık kötü adam rolü ne kadar başarılı. hayran kalmamak elde değil. yani sanki filiz akını gerçek hayatta deli gibi sevmiş. çok kullandığı "ulan" tabiri bile ağzına yakışmış. pes diyorum başka birşey demiyorum. filmin kumar sahneleri diriliş filmiyle hemen hemen aynı. ediz hun da o filmdeki murat soydan gibi el çabukluğuyla hileler yapabiliyor. suna ve muratın yunanistandaki kaçamakları, oradaki eğlence yerlerinde müzik le beraber sirtaki yapmaları ve yine orada birbirlerine bağlanmaları güzel anlatılmış. ama bunun yanında acımasız müthiş rolü ve oyunculuğu ile filmi dehşete düşürmüş bir ekrem bora var. sonu bu sebeple hazin bitecektir. filme verilecek puan, 10 puanın altında olamaz benim için. 

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

19 Ekim 2009 22:30

ekrem boranın perfonmansının çok kaliteli oldğu başarılı bir yapım gerçekten.öte yandan filmde bazı ayrıntıları atlatmamaları yer vermeleri filmi daha etkileyici kılmış.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica