Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Soyguncular

Soyguncular

8,04

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1974 1 Saat 30 Dk Macera Macera

Yönetmen: Türker İnanoğlu Türker İnanoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nubar Terziyan, Kayhan Yıldızoğlu, Ekrem Bora, Hulusi Kentmen, Filiz Akın, Ediz Hun, Oktar Durukan, Bülent Kayabaş, Ramazan Akboğa, Kemal Ergüvenç Devamını Gör...

Konusu : Hasta babası ile birlikte yaşayan Selma (Filiz Akın) fabrikada sekreterlik yapmaktadır. Patronunun (Hulusi Kentmen) oğlu Erol (Ediz Hun) ile duygusal bir ilişkileri vardır. Durumu aktardıkları babaları çok sevinir ve iki sevgili evlilik hazırlığına başlar. Çete reisi ve gazino patronu Savaş (Ekrem Bora) fabrikayı soymaya karar verir. Gazinosunda şarkıcı olan ve soygunları birlikte yaptıkları Belma’ya (Filiz Akın) planını anlatır. Fabrikayı izlerken sekreter Selma’nın Belma’ya ikiz gibi benzediğini farkederler. Belma, Selma’nın yerine geçecektir. Erol ile buluşmaya hazırlanan Selma’yı Savaş ve adamları kaçırır. Ve değişim sağlanır. Kimse Selma’nın aslında Belma olduğunu anlamaz. Belma buluşma yerine gelir ve Erol’la Uludağ’a gider. Erol’a gerçekten aşık olur ve bir bahane ile geri dönüp Savaş’ı soygun fikrinden vazgeçirmeye çalışır. Savaş’ın fidye için Erol’u kaçırıp paraları aldıktan sonra öldüreceğini öğrenir. Fabrikayı soymaya karar verir ve soyar. Oysa kasada gizli bir fotoğraf sistemi vardır. Erol buluşma yerine gelmeyince onu merak edip fabrikaya gider ve soyulduğunu anlar. Kasanın çektiği fotoğraf Selma’yı göstermektedir. Savaş kaçırdığı Selma’yı bırakır. Genç kız fabrika girişinde tutuklanır. Erol ve babası davacı olmaz. Selma olanlara bir türlü inanamaz. Erol bir gece gittiği gazinoda Belma’yı görüp benzerliği farkeder. Belma niyetini anlamak için onunla buluşur. Belma’ya aşık olan Savaş kıskanır ve onu ölümle tehdit eder. Belma’nın kendisi ile evlenmesini ister. Talihsiz Selma ise hapishanede işlemediği bir suçun cezasını çekmektedir. Bu arada Belma Erol ile buluşur ve artık görüşmemeleri gerektiğini söyler. Onları izleyen Savaş Erol’u vuracaktır. Çıkan kavgada düşen silahla Belma Savaş’ı vurur ve kaçar. Mahkemede ise onbeş yıl hükmü istenen Selma için son karar verilecektir. Belma mahkemeye Selma’nın kılığında gelir ve itiraf edip cinayeti ve kimliğini açıklar. Belma tutuklanırken Selma özgürlüğüne ve çok sevdiği nişanlısına kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktadır…sinemaadamı

10 Aralık 2015 19:54

filiz akın ve ediz hunun karateci kız filminden sonraki en hareketli filmi ama gene aşk kokan bir film filmde filiz hem soyguncu hem sekreter hem şarkıcı. güzel bir film.

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Kasım 2015 19:35

Filmde senaryo hatası var Selma tutuklanınca ben şu kadar gün yoktum kaçırıldım demiyor niye acaba? Erol'u öldürürürz diye bir tehdit aldı da ondan mı acaba?

Cevap Yaz

Göztepe

18 Ocak 2015 02:49

Profesyonel bir soygun çetesi bir fabrikayı soyuyor fabrikayı soymadan önce Selma ile Belma isminde iki kadın birbirlerine çok benzediği için yer değiştiriyorlar ve olaylar gelişiyor. Belma,sekreter Selma'nın benzerliğinden faydalanıp Uludağ dönüşü fabrikanın kasasını soyuyor ve suç kaçırılan Selma'ya yükleniyor ve hapise giriyor. Genelde ben Ediz Hun'un hiçbir filmini izlemem kişisel olarak sevsemde oyunculuğunu beğenmediğim için. Fakat filmde Filiz Akın ile Ekrem Bora'nın yer alması izlememe sebep oldu bu vesileyle Ediz Hun'da arada kaynamış oldu :). Normal bir film ne çok iyi nede çok kötü fakat Ekrem Bora'nın sorunlu adam tipi Filiz Akın'ında filmdeki rolü oyunculuğu filmi belirli bir noktaya getirmiş. Daha iyi olabilecekken biraz geri planda kalmış bir film filmde Filiz Akın'ın ipte tutunarak soygun yaptığı sahneler filmin belki en zevkli sahneleriydi.

Cevap Yaz

Kleberson

10 Eylül 2014 21:21

iyi degil sacma bi konusu var

Cevap Yaz

benimsinema

6 Aralık 2013 17:19

filiz akin diger rakiplerine göre degisiklik yapar biraz aksiyon filminde oynar...filmin herseyisi iyi bastan sonuna kadar sikayetci degilim...ediz hun bir programda anisini anlatir bu filmle ilgili... son sahnede ediz ekremin dövüs sahnesi normalde kisaymis... ama türker inanoglu o kadar güzel dövüstüklerinden dolayi sahneyi uzatmis... eger yanlis hatirlamiyorsam....

Cevap Yaz

delikadir39

27 Aralık 2010 21:20

Güzel bir film.Ediz Hun ve Ekrem Bora'nın sahilde kavga sahnesi mükemmel.

Cevap Yaz

capone

10 Ağustos 2009 12:54

Filiz Akın filmde iki rolde.Selma rolünde bir şirkette sekreter olarak çalışan,patronun oğluyla evlilik hayalleri kuran ve herkes tarafından sevilen bir kızı Belma rolünde ise bir çetenin elemanını ve bir şarkıcıyı oynuyor.Vasat bir film.

Cevap Yaz

FISTIK KAFA

9 Ağustos 2009 17:39

Filiz Akın'ın kumral  haliyle ,sarışın halini kıyaslayabilme olanağını sunan bir film :) Erol'un (Ediz Hun) Selma'ya (Filiz Akın) olan aşkı hep kıskandırmıstır beni, o ne mükemmel bir sevgi yarabbi...!!! :P   Belmanın(Filiz Akın)  ise kanter içinde para kasasını bulaşık eldiveniyle soymayı başarması unutullmazdı doğrusu...  Para kasasının  fotoğraf çekebilme özelliği olması ,fakat  fotoğrafın kasadan değil başka yerden çekilmis olması teknolojik anlamda beni kendine hayran bıraktı :D :)))))))))))))) 

Cevap Yaz

sinekadraj

9 Ağustos 2009 15:12

Gene benzerlik numarası ve gene fiyasko

Cevap Yaz

nostaljiadami

14 Nisan 2009 20:12

Cok iyi bir film.  Ekrem Bora kotu adam roluyle muhtesem.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica