Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Evcilik Oyunu

Evcilik Oyunu

7,80

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Memduh Alpar, Gülgün Erdem, Çetin Başaran, Zeki Sezer, Remziye Fırtına, Sami Hazinses, Ahmet Tarık Tekçe, Gönül Bayhan, Gürel Ünlüsoy, Belgin Doruk Devamını Gör...

Konusu : Birbirlerini tanımayan ama bir süre evli gibi görünmek zorunda kalan bir çiftin hikayesi..Ali_Alamuti

19 Eylül 2019 19:19

Düşük beklenti ile başladım ama ilerledikçe hoşuma gitmeye başladı. Belgin Doruk un inanılmaz inadı dışında olaylar şaşırtıcı derecede gerçekçi idi, diyaloglar ise oldukça inceydi. Mekanlar da güzeldi. Kısaca hoş bir film olmuş.

Cevap Yaz

erhaab

28 Eylül 2017 21:33

Allah bol bol rahmet eylesin, Belgin Doruk kamera önüne ne kadar da yakışıyormuş güzelliği ile. Erken bırakması sinemamız için gerçek bir kayıp. Göksel Arsoy ise her zamanki gibi buzdolabı. Mimiksiz ve rol yeteneği olmadan, Ayhan Işık da hazır Amerikada şansını denerken yakaladığı başrollerden biri bu film. Senaryo bilindik; kiralık koca tarzı senaryolardan. En sonunda birbirlerine aşık oluyorlar falan ışte.

Cevap Yaz

Kaptan34

23 Mart 2016 01:15

Belgin Doruk inanılmaz

Cevap Yaz

Göztepe

6 Temmuz 2014 00:43

Rahmetli Halit Refiğ gibi usta bir yönetmen bu kadar sığ kısır döngüde kalan donuk bir filmi nasıl çekmiş anlamıyorum. Halit Refiğ'den daha iyisini beklerdim o yüzden bu eleştiriyi ilk başta belirtmek isterdim. Görüntü kalitesi çok iyi olmakla birlikte oyuncularda üstüne düşeni yerine getirmiş ama film donuk kalmış bir nevi heyecansız. Rahmetli Belgin Doruk ile Göksel Arsoy'un karşılıklı konuştukları kırıcı ve aşk nağmeleri sahneleri çok fazla uzatılmış filmi biraz sıkıcı hale getirmiş. Birde jenerikte yazan rahmetli Ahmet Tarık Tekçe için "Kitapsız İlim Tekçesiz Film Olmaz" sözü cidden güzeldi. Bende eskiden beri merak ederdim meğer bu filmmiş idare eder diyebileceğim bir siyah beyaz film.

Cevap Yaz

benimsinema

27 Nisan 2013 15:33

konu defalarca arkadaslar tarafindan yazilmis... gürel ünlüsoy capkin rolunde ve misafir rolunde sami hazinses ve ahmet tarik tekce...hatta ahmet icin jenerikte kitapsiz ilim olmaz ahmet tariksiz film olmaz yaziyordu...sanirim film montaja girdiginden ahmeti kaybetmisiz...fon müzigi icin sezen cumhura tesekkürler ve tabii ki üstad halit refig ve bülent oranada

Cevap Yaz

kamil zafer

15 Nisan 2011 11:05

   Değerli oyuncularıyla bildik bir konuyu işliyor.Seyicisini cezbedip heyecan verici bir yönü yok.İlginçtir ki,filme adını veren olayın sebebi şimdiki ismiyle belirtilmemiş olsa da vurgulanmış olması o yıllara göre bir hayli zaman ötesi.O yılların kötü jönü Y.CENER (Doğru soyadı budur) rolünün önemine ve takındığı sert yüz hatlarına rağmen etkinliği sanki önlenmiş.Seyredenler umarım jeneriğinde ki şu yazıyı kaçırmamışlardır. "Kitapsız ilim Ahmet Tarıksız film olmaz". Bayıldığım sahne ise şöyle; Bekçi Necmi'yle Süreyya'yı uygunsuz vaziyette yakaladım diye parktan alır karakola getirir.

Komiser : Bu memleket yavrucaklarının temiz bir havayı nesimi olarak neşv-i neva bulup yarının necip bir ferdi olmasını sağlayacak park gibi gayet vatanperverane hislerle inşa olunmuş umumi bir mahalde alenen sevişmeye kalkmak alelade bir sevişme mevzuundan ziyade aziz milletimizin ulvi hislerle dolu namuslu varlığına karşı zalimce işlenen gayri ahlaki bir cinayettir.

Bekçi     :Alkış

Komiser :Alkış istemez.

Bekçi     :Boşüstüne komserim.

Necmi    :Oldu olacak cinayet suçundan idam talebiyle mahkemeye sevkedin.

Komiser :Vazifeperver bir komiser ne yapacağını bilir,aklınıza ihtiyaç yok.Aklınla yaşa(kısık sesle)

Süreyya :Haklısınız komser bey ama bir kabahat işlemedik ki.

Komiser :Sus.

Bekçi     :Tam zamanında yetişmeseydim gayri ahlaki ve gayri nizami vaziyete girmek üzeriydiler.

Komiser :İşte,cevap verin.............15.4.11   Zafer ALGAN

 

 

Cevap Yaz

delikadir39

29 Ocak 2011 18:53

Belgin Doruk çok güzeldi ya.

Cevap Yaz

ali87

27 Mayıs 2010 23:12

cevat kurtuluşun döktürdüğü göksel arsoyun iyi esprileri olan film

Cevap Yaz

performer

31 Mart 2009 20:38

yakın planlar'da kameraman oyuncu yüzlerini flu çekmiş. vakit geçirmek için izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

sevgi ışığı

29 Mart 2009 23:56

Süreyya aşık olduğu evlenmek üzere olduğu adamın onu aldatması sonucu erkeklerden nefret eden zengin bir genç kızdır vede çok sert erkeksidir...Çevresi bu sert tavırlarından dolayı onun erkeklerden değilde Kadınlardan  hoşlandığının dedikodusunu bile yapmaktadırlar .Süreyyada bu durum karşısında evde oturup koca bekleyecek bir kadın olmadığından gazeteye koca bulmak için ilan verir.Gelen damat namzetlerini tek tek haşlar ve sonunda Göksel Arsoy u yani Necmiyi uygun bulur başlarda didişirler ama daha sonra aşık olurlar...Çok güzel bir film , Belgin Doruk Muhteşem ...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica