Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tanrı Şahidimdir

Tanrı Şahidimdir

8,11

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1971 Dram Dram

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kadir Savun, Aliye Rona, Cavidan Dora, Önder Somer, Sezer Güvenirgil, Kartal Tibet, Ekrem Dümer, Zeki Sezer, İhsan Gedik, Mümtaz Ener Devamını Gör...

Konusu : Filmde, sevdiği kadına çok benzeyen bir kadınla evlenen Ahmet’in hayatı anlatılır. Anadolu’dan İstanbul’a gelen Ahmet, şoförlük yaparak geçimini sağlamaktadır. Düşman bir ailenin kızı olan Zeynep ile birbirilerini sevmektedirler. Fakat Zeynep’in ailesi bir araya gelmelerine izin vermedikleri için Zeynep’i Anadolu’da bir şehre götürüp gizlerler. Ahmet bir süre sonra Zeynep’e çok benzeyen Perihan ile karşılaşır. İkili kısa sürede yakınlaşır ve evlenirler. Ancak Ahmet bu evlilikte aradığı mutluluğu bulamaz. Ayrıca Zeynep’i de bir türlü unutamamıştır. Ahmet, bir yandan Zeynep ile tekrar bir araya gelmeyi düşlerken, diğer yandan eşinin ihanetiyle yüzleşecektir.burcusara

12 Nisan 2019 13:56

Sezer Güvenirgil bence çok güzel bir bayanmış ve bu filmi izlerken çok şaşırdım çünkü görünüşü baya garip geldi bana. Zaten onu daha çok kötü rolde görmek de bu filmde ondan iyice soğuttu beni. Gerçekten de Kartal Tibete bu film de çok yazık oldu. En azından onu bekleyen birisi var.

Cevap Yaz

benimsinema

6 Ekim 2012 13:58

osman babanin hic bir masraftan kacmadigi güzel filmlerden birtanesi.. görüntüsü ve kalitesi yine cok güzel.. sezer bu sefer iki rolde.. aslinda pek iki rolde oynayan filmleri sevmem, bana göre filmin samimiyeti kaciyor..herseye ragmen güzel bir kadin ve siyah sac güzel yakisiyor... cocuk oyuncunun oyunculugunu pek sevmedim.. sevdigim tek bisey vardi oda kartal tibetin deri siyah ceketi... :)

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

21 Nisan 2011 21:13

Öncelikle yönetmen Osman SEDEN Sonra da oyuncular Kartal TİBET Önder SOMER Mümtaz ENER Kadir SAVUN için izlediğim bir film. Konseptini Alın Yazısı ve diğer yorumcu arkadaş yine pekala anlatmışlar. Onların bu yorumunun üstüne sizde filmi izleyin demeden başka.. Ekleyecek pekte bişey yok.  

Cevap Yaz

Alın yazısı

16 Eylül 2009 21:02

Bir fabrikada şoför olarak çalışmakta olan Ahmet ( Kartal Tibet ) sevdiği kızın ( Sezer Güvenirgil ) ailesi tarafından hakir görüldüğü için ona çok benzeyen bir başka kızla evlenir. Karısı bir süre sonra Ahmet’e patronuyla ( Önder Somer ) ihanet eder. Artık Ahmet’in düşündüğü tek şey vardır. Namusunu temizlemek…Defalarda türk filmlerine konu edilmiş bir dram

Cevap Yaz

hobi

18 Kasım 2007 21:39

Ekmeğini kamyon şöförlüğü yaparak kazanan ve aile düşmanlığı yüzünden sevdiği kızı alamayan bir gencin fiziki açıdan sevgilisine çok benzeyen ancak ahlak ve düşünce yapısı itibarıyla tamamen ters yapıda birisi ile yaptığı evlilik sonucu yaşamak zorunda kaldığı acı,üzücü olaylar ve sonuçta yaşanan aile faciası.

Her iki kadın tipinide canlandıran Sezer GÜVENİRGİLi,Kartal TİBET,Kadir SAVUN ve diğer rol arkadaşları ile izlenmeğe değer bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica