Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şafakta Buluşalım

Şafakta Buluşalım

8,22

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1975 1 Saat 23 Dk Dram Macera Duygusal Polisiye Dram, Macera, Duygusal, Polisiye

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Atilla Ergün, Hayati Hamzaoğlu, Kenan Pars, Eşref Kolçak, Gülşen Bubikoğlu, Cüneyt Arkın, Muharrem Gürses, Hüseyin Zan, Oktar Durukan, Selahattin Güçlü Devamını Gör...

Konusu : Bir toplantıdan çıkan suç dünyasından bir adam (Hayati Hamzaoğlu) arabası ile durduğu benzincide, diğeri de (Kenan Pars) sauna havuzunda motosikletli bir genç, Halil (Cüneyt Arkın) tarafından öldürülür. Üçüncü hedef olan Semih Bey (Eşref Kolçak) ise tuzaktan kurtulup Halil’i polise yakalatır. Halil mahkum olur. Semih kirli işlerini sürdürür. Tek zaafı annesini erken kaybettiği kızı Gülben’dir. (Gülşen Bubikoğlu) Halil hapiste zorla haraç alınmak istenen yaşlı bir mahkumu (Muharrem Gürses) kurtarır. Semih kızı Gülben’le mutlu günler geçirir. Fakat kız babasının gerçek kimliğinden habersizdir. Halil iyi halden on gün izne çıkar. İstanbul’da daha önce tahliye olan yaşlı adama uğrar. Ondan silah, araba ve dağ evinin anahtarını alıp Semih’in peşine düşer. Onu kızıyla at binerken yaralar. Gülben’i de kaçırır. Genç kızın resimlerini çeker ve Semih’e gönderip, eğer hipodroma yalnız gelmezse onu öldüreceğini söyler. Semih polis ve adamları ile Halil’e tuzak kurar. Oysa dağ evinde Gülben bir fırsat yakalayıp Halil’i yaralar. Evde bayılan Halil tuzaktan kurtulmuş olur. Gülben’se şiddet sergilemekten pişmandır. Kaçmayıp Halil’i iyileştirir. Halil ona tüm gerçeği anlatır. Yıllar önce küçük bir çocukken, Semih’in iki adamı ile birlikte şike yapmadığı için jokey babasını öldürdüğünü ve büyüyünce intikam alacağına dair yemin ettiğini söyler. Gülben bu genç adamdan etkilenmiş, babasının katil oluşuna üzülmüştür. Ve bir gece Halil’le birlikte olur. Ertesi gün Halil’in gidişini engelleyemez. Hipodromda adamlarını saf dışı ettiği Semih’le karşı karşıya kalan Halil’in kulağında Gülben’in “Babamı Öldürme” yakarışları yankılanır. Vazgeçen Halil’in arkasından ateşe hazırlanan Semih’e kızı engel olur ve katil babasını terk edeceğini söyler. Semih intihar eder. Gülben ise üç yıl sonra tahliye edilecek olan Halil’i bekleyecektir...Göztepe

15 Temmuz 2019 20:12

Güzel bir Cüneyt Arkın filmi restore edildikten sonra dahada güzel oldu bir intikam filmi hikayesi. Gülşen Bubikoğlu'nun güzelliğide cabası.

Cevap Yaz

Sinecan06

24 Mayıs 2019 17:14

yavan bir film. Nefret ettim desem yeridir. Hipodromdaki sahneler bile vasat

Cevap Yaz

WorldCitizen

18 Mayıs 2019 17:14

1985 yılında çekilen Bin Defa Ölürüm filmin önceki versiyonu, final sahnesi biraz farklı tabi. Cüneyt Arkın herzamanki gibi on numara, karizmasını yine döktürmüş.

Cevap Yaz

mavi_superisi

13 Nisan 2019 16:33

Stockholm sendromunun işlendiği filmlerimizden biri. Baş roldeki Gülşen Bubikoğlu, kendisini kaçıran Cüneyt Arkın'a aşık olur ve olaylar gelişir. İzlenesi bir film.

Cevap Yaz

performer

3 Nisan 2019 23:24

güzel bir film ama eşref kolçak'ı kamran usluer, muhip arcıman veya sadettin erbil seslendirseymiş daha güzel olurdu.

Cevap Yaz

dieFohlen

16 Şubat 2014 11:40

Kadro iyi olmasına rağmen pek beğendiğimi söylemem. Filmde Gülben'in dağ evinde Halil'i kızgın demir ile dağlaması ilginç sahnelerden biriydi, ayrıca gözüme çarpan bir ayrıntı da Halil'in Gülben'i adamların elinden alıp kaçırma sahnesinde her ne kadar araba yolu boydan boya kaplasa da ve arabanın plakasının adamların durduğu açıdan görülme imkanı kesinlikle bulunmasada Semih'in adamı rolündeki Atilla Ergün'ün arabanın plakasına bakış atıp daha sonra araba ile geri geri gitmelerine rağmen patronuna ''arabanın plakasını aldım'' demesi olmuştur.

Cevap Yaz

benimsinema

10 Ağustos 2013 13:47

cüneyt arkin tamam da, gülsenin yildizi parladigi zamanlar artik... kadinin inanilmaz bir cekiciligi var.. rolünden daha cok güzelligine bakiyor insan... esref kolcakta sagolsun filme renk katmis... ama film bana siradan geldi malesef...

Cevap Yaz

jeremiekhan

4 Ağustos 2013 01:02

çok naif başarılı bir aşk filmi kesinlikle izleyin

Cevap Yaz

desree

4 Aralık 2010 02:57

Bu film ilk başlarken çalan müziğin adını bilen var mı? filmin bir çok yerinde de çalıyor özellikle aksiyon sahnelerinde. Yıllardır arıyorum.

Cevap Yaz

oğuzzz

22 Eylül 2010 17:47

cüneyt arkının güzel filmlerinden biri, sık sık televizyondada gösteriliyor

Cevap Yaz
Yandex.Metrica