Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ağır Suç

Ağır Suç

8,48

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 36 Dk Dram Dram

Yönetmen: Türker İnanoğlu Türker İnanoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: İlhan Hemşeri, Nevzat Okçugil, Faik Coşkun, Yusuf Sezgin, Çolpan İlhan, Selma Güneri, Sevda Ferdağ, Sadri Alışık, Muzaffer Yenen, Ali Demir Devamını Gör...

Konusu : Şevket (Sadri Alışık) evli, başarılı bir avukattır. Eşi Meral (Çolpan İlhan) ve kızı Sevgi (Selma Güneri) ile mutlu bir yaşam sürmektedirler. Bu mutluluk Şevket’in güzel ve şuh müvekkili Leyla’ya (Sevda Ferdağ) tutulması ile gölgelenir. Şevket aşık olduğu Leyla’nın varlığını Meral’in öğrenmesi sonucu evi terkeder. Leyla onu içki ve esrara alıştırır. Meral eşinin eve dönmesi için elinden geleni yaparsa da Şevket eve dönmez. Bu arada parasının bittiğinin farkına varan Leyla, gerçek yüzünü gösterir ve ondan ayrılır. Şevket bir başkasıyla birlikte olduğunu öğrenince Leyla’yı öldürmek ister. Yanlışlıkla Leyla’nın yeni sevgilisini öldüren Şevket onbeş yıla mahkum olur. Bir hiç uğruna elindeki herşeyi, ailesini, işini, parasını ve onurunu yitirmiştir. Hapisteyken Meral ölmüş, kızı Sevgi ise bir aileye evlatlık verilmiştir. Yıllar geçip hapisten çıktığında Sevgi’yi bulur ama onun mutluluğu için kimliğini saklı tutar. Yine de onu izler. Bir gün karşılaştığı ve artık kadın satıcısı olan Leyla ona otelinde iş verir. Sevgi onu izleyen kişinin aslında babası olduğunu öğrenince onu aramaya başlar. Leyla’nın eline düşer. Şevket kızını otelde görünce herşeyi hatırlar ve çılgına dönüp Leyla’yı öldürür. Kızını kurtarmış, ama tutuklanmıştır. Mahkeme ağır tahrik kararıyla Şevket’i bırakır. Yaşlı adam ömrünün son günlerinde de olsa kızını ve kaybettiği mutluluğu bulmuştur artık…Ali_Alamuti

1 Ekim 2019 20:05

Filmin işleyişi eşyanın tabiatına aykırı gibi geldi bana. Leyla karakteri gibi karakterler çok var, adamın iliğini kuruturlar. Ancak, böyle uyuşturucu kullanan birini rehabilitasyon merkezleri ancak tedavi edebilirken, filmde gayet güzel gündelik hayatına devam edebiliyor. Ayrıca, yaptığı şeyleri alenen yapıyor, sözle ifade ediyor, bazen de yardım bile ediyor. Şevket karakteri kendi düşen ağlamaz lafını bile haketmiyor, çünkü hemen herkes uyarmasına rağmen dinlemiyor. Cinayetin beraatle sonuçlanması da ayrıca şaşırtıcı. Filmin çekim şeklini ise beğendim, güzel müziklerle ve Istanbul görüntüleri ile iyi harmanlamışlar.

Cevap Yaz

performer

25 Eylül 2019 22:14

güzel bir film... senaryoda benzerleri çok olmasına rağmen diyalogları açısından farklı güzel bir senaryo... sadece dikkatimi çekti bazı yakın planlarda arkaplan net ön plandaki oyuncu yüzü flu çıkmış.

Cevap Yaz

MGUNAY

10 Eylül 2018 21:24

Bir hayat kadınının peşinden gidip ailesini yıkıp sonra o hayat kadınının dostunu öldürüp adını Çamur Şevkete çıkartan bir avukatın öyküsü. Bende seste kayma olduğu halde kayıtlı bir filmdir. Filmin güzel gidişatı seste kaymayı bile bana unutdurdu dersem yeridir. Not Hayati Hamzaoğlu filmin başında saniyelerle olsa gözüküyor.

Cevap Yaz

Türksinemasısever

22 Şubat 2016 15:52

1990'lı yılların sonunda Kanal6'nın Nostalji Sineması kuşağında arada bir yayınlamasıyla bu filmi tanımıştım. Türk Sinema tarihinin en güzel dramlarından biridir bu film. Ama son yıllarda ne televizyonda gösteriliyor ne de internette bir kopyası var. Sadri Alışık, Çolpan İlhan ve Sevda Ferdağ bu filmde muhteşemler.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Aralık 2015 16:07

Sadri Alışık'tan gene muhteşem bir aile dramı. Gene zengin adam peşine düşen ahlaksız bir kadın ve ona kanan onlarca insan. İnsan şeytana uydu mu neredeyse geri dönüşü yok.

Cevap Yaz

lebkuchen

21 Aralık 2015 19:22

Bende Dün Gece İzledım sizin sayenizde...

benimsinema

22 Mart 2014 19:35

aslinda bakarsiniz sadri alisiki bu tür rollerde görmeye pek alisik degiliz, yuvasini yiksin, esini aldatsin vs. colpan ilhan keske ölmeseydi daha iyi olurdu ama olsun.... sevdaya yakisan bir rol olmus seslendirdigi sarkilarda iyi...

Cevap Yaz

SendenBaşka

20 Kasım 2012 22:18

Ne güzel bir filmdi. Filmin başında ki şarkıyı hep dinliyorum. Sadri Baba babalığıyla içimi acıttı . Yaşlanmanın boyayla ,makyajla değil de nasıl oyunculukla gösterilir, vücut dili nasıl kullanılır ders niteliğindeydi.

Cevap Yaz

dinamik27

23 Mart 2008 00:12

BEN BU KADAR AĞIR BİR DRAM İZLEMEDİM sen neymişsin be sadri baba

Cevap Yaz

nedim yıldız

30 Eylül 2007 08:32

kocasından boşanmak isteyen bir kötü hayat yaşayan bir kadınla,mutlu bir evliliği olan avukatının yaşadığı yasak ilişkiyi konu edinen bir film...kızınıda kötü yola düşürmek isteyen sevdayı ancak sadri cezalandıracaktır...güzel bir dram filmi...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica