Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aslan Pençesi

Aslan Pençesi

7,94

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 29 Dk Dram Dram

Yönetmen: Halit Refiğ Memduh Ün Halit Refiğ, Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ayhan Işık, Sevinç Pekin, Turgut Özatay, Kuzey Vargın, Mehmet Büyükgüngör, Selahattin İçsel, Enver Dönmez, Sevda Nur, Engin İnal, Mine Soley Devamını Gör...

Konusu : Otobüs İşletmeciliğinin gelişmekte olduğunu 1960 lı yıllarda Topkapı'da yerleşmeye çalışan otobüs firmalarının birbirleri ile mücadelesi. Firma sahibi Çerkez Reşit( Turgut Özatay)  tam bir zorbadır. Reşit ve kardeşlerinin saldırısına uğrayan  bir işletme sahibi firmasını Antepli İsmail'e (Ayhan Işık) satar. İsmail ve kardeşi kendilerini Çerkez Reşit ve  yakınları ile büyük bir çatışmanın içinde bulurlar. Bu arada Reşit'in amca kızı Semiha(Sevinç Pekin)  ile İsmail arasında aşk doğar ve evlenirler. Ama Reşit daha son kozunu oynamamıştır.Güroll

30 Kasım 2018 11:06

Ayhan Işık'ın daha uzun bıyıklı oynadığı bir film. Hep bildiğimiz görüntüsünden farklı.

Cevap Yaz

Kaptan34

6 Kasım 2016 13:06

Bu tarz filmler büyük ustaya çok yakışmış sevinç pekin ile aralarında çok başarılı bir uyum var

Cevap Yaz

şahin_şahin90

7 Eylül 2014 13:27

müthiş bir film.60'lı yıllarda revaçta olan otobüs işletmeciğinde rekabeti zorbalıkla tüm piyasayı ele geçirmeye çalışan Çerkez Reşit'in tüm bitmek bilmeyen tiranlıkları,kötülükleri ve bunun karşısında tekmil mertliğiyle ve namusuyla dik duruşuyla kişilk sahibi Antepli İsmail ve kardeşi Yılmaz.Filmin ilk yarısında Ayhan Işık ön planda bir de final kısmında Ayhan Işık yine süper oynamış.Filmin ikinci yarısında ise büyüyen Yılmaz yani ''Kuzey Vargın '' müthiş oynamış.Engin İnal' da keza müthiş oynamış.Turgut Özatay ise filmin başından sonuna kadar kötü rolüyle döktürmüş.Kesinlikle dönem sinemasının en iyi filmlerinden.

Cevap Yaz

performer

4 Temmuz 2014 22:57

evet bencede memduh ün'den daha iyisi beklenirdi. sanki film aceleye gelerek çekilmiş.

Cevap Yaz

dalia35

19 Şubat 2014 01:37

turgut ozatay in kesin odul almasi gereken bir film muhtesem oynamis bu filmde,

Cevap Yaz

dalia35

19 Şubat 2014 01:35

hakikaten guzel bir film,hem macera hem duygusal,o donemdeki topkapi nin yeni yeni olusumu cok enteresan.Aayhan Isik yine gercek oyunculuk kabiliyetini sonuna kadar sergilemis,bilal inci nin yeni yeni kotu adamliga isindigi bir film,basarili bir yapim zevkle izlenebilir iyi seyirler..

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Ağustos 2011 07:20

Ortağı ve arkadaşı ile otobüs işletmeciliği yaparak geçinen. Aynı güzergahda rakipleri olan zorba,haydut biriyle mücadele etmek zorunda kalan. Genç birinin hayat mücadelesi. "İsmail" Ayhan Işık ve "Abdullah" Nusret Ataer beraber bu işi yapmaktadırlar. Yeni satın aldıkları yazahaneye baskın yapan  "Reşit" Turgut Özatay ve adamları. Her yeri duman ederler. Tabiki karşılığınıda alırlar ilkinde mağlup olurlar ikinci olay daha farklı olur ve gece baskınıdır. Bu kargaşada İsmail'in ortağı Abdullah,Reşit tarafından vurulur ve ölür. Bu olaylar devam ederken İsmail Reşit'in akrabası "Semiha" Sevinç Pekin ile evlenmiştir. Tam bir gaddar olan Reşit onuda rahatsız eder evlenmeden önce evliykende bu durum sürer. Seneler geçer İsmail'in kardeşi "Yılmaz" Kuzey Vargın ile Reşit'in küçük kardeşi "Nevzat" Engin İnal. Mahallede her yerde birbirini yer kavga eder dururlar. Reşit ile arası iyi olan Yılmaz'ın bir soygun olayına bulaşırlar. Bu olayda Yılmaz yakasını kurtaramaz. Yılmaz ise bu esnada "Nilgün" Sevda Nur ile evlenmiştir. Yılmaz'ın beraber olduğu kadın olan "Muazzez" Mine Soley'in kardeşidir oda. Kıskançlığa kapılan Muazzez Yılmazı ihbar eder bu durumda İsmail kardeşini saklamak zorunda kalır. Fakat kumpas kuran Reşit ve kardeşlerinden kurtaramaz. Saklandığı dağ evinde resmen savaş çıkar Yılmaz ve eşi Nilgün başta olmak üzere. Reşit ile kardeşleri "Abdülkadir" Bilal İnci, "Ökkeş" Enver Dönmez, "Fehmi" İsmet Erten, ve "Zeynel" Behçet Nacar bu çarpışmada vefat eder. Tabi bunların hepsini yapan çatışan kardeşi aleyhine İsmail'dir. Taçsız Kral'ın bu filmi harika rollerinde herkes enfesti. Özellikle Turgut Özatay'ın rolü tam bir bela olması. Filmin ilerleyn aşamasında Kuzey Vargın'ın oyunculuğu ve filmi sürüklemesi. Son olarakta Ayhan Işık'ın iyi oyunculuğu filmi alıp götürmüş. Özellile filmin başları ve final bölümü çok hareketlidir. Bu sitede zaman çerçevesinde Ayhan Işık hakkında ileri geri hoş olmayan yorumlar ve gündemler görüyorum. Onu sevmeyen kabullenmeyen bazı zihniyetler var onlar kendilerini bilir. Tavsiyem filmlerini ve oyunculuğunu iyice izlesinler ve önlerine şapkalarını koyup düşünsünler diyorum. Ayhan Işık'ın her zaman zevkle izlenebilecek filmlerinden biri. Ayhan Işık hayranlarına tavsiyem filmi kaçırmayın mutlaka izleyin.

Cevap Yaz

FOSTERKANE

1 Mart 2011 21:25

memduh ün e göre zayif bir film

Cevap Yaz

MGUNAY

12 Ekim 2010 10:49

soluksuz izleyebileceğiniz güzel bir film Turgut Özatay çok başarılı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica