Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şabancık

Şabancık

7,56

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Eylül 1982 1 Saat 2 Dk Komedi Müzikal Macera Komedi, Müzikal, Macera

Yönetmen: Temel Gürsu Temel Gürsu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Merih Fırat, Canan Perver, Sırrı Elitaş, Nejat Gürçen, Özcan Özgür, Mete Sezer, Baykal Kent, Hüseyin Kutman, Ali Şen, Bülent Kayabaş Devamını Gör...

Konusu : Köyden İstanbul'a başlık parası için gelen bir hamamda tellaklığa başlayan sesinin güzelliğiyle dikkat çeken Şabancık 'ın hikayesi.comsine11

30 Eylül 2019 17:01

"Şabancık" filmi sağlam komiktir, fakat yetersiz Prodüksiyon bütçeleri nedeni ile ziyan olmuştur. Maalesef yetersiz Prodüksiyon bütçeleri nedeni ile, Aydemir Akbaş filmlerinin tümünde kalite düşüktür. Oysa, Aydemir Akbaş, genel kanaatin aksine bence ince mizah ustasıdır. Replikleri derindir. Umarım, yakın zamanda filmleri restore edilir ve keyifle seyr ederiz.

Cevap Yaz

Göztepe

2 Nisan 2018 21:44

Eğlenceli bir film olsada vasat sahneleri olan bir filmdi Aydemir Akbaş'ın kazınmış saçları köylülerle komik diyologları güzel sahnelerdi. Bazı filmlerden alıntı olsada komik sahneleri boldu iyi bir film.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 01:15

Benim için harika bir film kesinlikle değil... Ama izledim beğendim...

Cevap Yaz

mansurx

2 Eylül 2016 23:45

Film konu olarak baştan sona sadri alışık ın şaka ile karışık filmine benziyor biraz değiştirilmiş 80 lerdeki gazino furyası,dallas dizisine vs. bir çok şeye göndermeleri olan eğlenceli bir film ortalama bir başarısı var 75 dakikalık kısa süresiyle zaman geçirmek için uygun bir komedi filmi.

Cevap Yaz

oznuryilmaz

10 Nisan 2014 00:55

Mükemmelll bır filmm keyf alarak ızledım ..

Cevap Yaz

bysiirtli56

24 Şubat 2014 18:16

oyuncu kadrosu en güçlü aydemir akbaş filmlerinin başında yer alan bir film.güldürüsü konusu ve oyuncuları bomba gerçekten.mutlaka izlenilmesi gereken filmlerden

Cevap Yaz

FOSTERKANE

5 Aralık 2011 03:27

sakayla karısık/1965 filminden cok alıntılar olmasına ragmen aydemir akbas ın güzel bir filmi. osman fahir seden in aynı senaryosunu nerdeyse bir daha cekmisler sadece birkac yenilikler eklenmis, 80 yıllardaki gazino sistemi, dallas dizisinin halkta nasil bir etki yaptıgı. bunlarda filme tad katmıs.

aydemir akbas ın suat sayın ın ünlü bestesi "ayrılık kolay degil" sarkısını "baban ayırdı bizi" diye hamamda assolist olarak söylemesi cok komik olmus. canan perver i de hic bir filminde bu kadar güzel gördügümü hatırlamıyorum.

muazzez ersoy un yıllar sonra duygusuz sadece bagarak okudugu "dayanılmaz bir cile" sarkısinı bu filmde yeliz in yorumuyla dinlemekte güzel. dayanılmaz bir cile bu allahım/sevilmeden sevdim yine sucluyum/erisilmez bir kale bu allahım/sevilmeden sevdim yine sucluyum/ısıgımsın ümitimsin sen benim/ mutlugum sevincimsin sen benim/sevme dedim deli gönlüm dinlemez/kölen bile olmadim ben senin/acmam ki kalbimin kapısını/verselerde alamam tabusunu/kıramadım gönlümün arzusunu/sevilmden sevdim yine sucluyum/ısıgımsın ümitimsin sen benim/ mutlugum sevincimsin sen benim sevme dedim deli gönlüm dinlemez kölen bile olmadim ben senin

Cevap Yaz

Alın yazısı

27 Kasım 2009 15:06

Başlık parasını denkleştirebilmek için büyük şehre gelen Şabancık hamamda şarkı söylerken gazino patronları tarafından beğenilir ve şarkıcı yapılır. Ancak Şabancık’ın hamamda çok güzel olan sesi gazino sahnesinde duyulmaz olur. Bu işe büyük para yatıran patronlar çareyi bir hamam satın alıp gazino yapmakta bulurlar. Bu arada Şabancık, gazino patronlarından program bitinceye kadar harcamaması koşulu ile aldığı avansı, intihardan kurtardığı kızın kardeşine verir. Patronlar durumu öğrenince de kıyamet kopar…Olaylar bu gelişim içerisinde espri dolu sahnelerle sürüp gider.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica