Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Karakolda Ayna Var

Karakolda Ayna Var

8,29

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Dram Dram

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Orhan Çoban, Zeki Sezer, Hüseyin Kutman, Ergun Köknar, Yılmaz Gruda, Afif Yesari, Saadet Sun, Eva Bender, Semih Sergen, İlhan Hemşeri Devamını Gör...

Konusu : Polis teşkilatının gözbebeği Demirçiçek (Fatma Girik) kılık değiştirerek bir kenar mahalleye girer ve kadın cinayetlerinin peşine düşer. Mahallenin külhanbeyi Taşkasaplı Necati (Sadri Alışık) en büyük şüphelidir.burcusara

12 Ağustos 2019 02:34

Bu tarz roller kadınlara yakışmıyor diyen arkadaşımız bu günlerde bir hayli rahatsız oluyordur kadınları polisiye dizilerinde görmekten. :) Bence gayet güzel yakışmış. İlk defa Fatma Girikten böyle bir performas izledim ve hayran kaldım. Kadınların da her dalda başarılı olduğunu gösteren bir film. Ne zaman filmde birisi Fatma Girik'e "elinin hamuruyla erkek işine karışıyorsun" dese, içimden "sen göster onlara" dedim Fatma için. Sadri Alışık zaten her filme renk katıp güzelleştirir. Ne yalan söyleyeyim, katilin kim olduğunu öğrenince baya şaşırdım.

Cevap Yaz

performer

29 Ağustos 2018 23:05

kulağım yanılmıyorsa fatma girik'i nedret güvenç seslendirmiş... sadri alışık'ın güzel filmlerinden baştan sona keyif ve heyecanla izledim... her ne kadar bu film ticari de olsa halit refiğ filmlerinin tamamına yakını güzeldir.

Cevap Yaz

erhaab

18 Ekim 2017 06:48

Sadri Baba'nın nurcemâliyle, şekliyle şemaliyle ve sesiyle damga vurduğu muhteşem bir film. Sadri Baba kendi sesiyle harika şarkılar söylerken bir yandan da delikanlılık nedir ders veriyor adeta. İnsanın filmin içine girip Sadri Babayla beraber kötülerin üzerine gidesi geliyor. Böyle dostum olsun, varsın postum delinsin. Film boyunca ''kim ulan bu büyük patron'' diyorsunuz. Bütün olan bitenin arkasındaki kişi kim? Yalan değil, bir ara Gazeteci Ertuğrul'dan (Suphi Tekiner) bile şüphelendim. Hadi şimdi söylemeyeyim de izlemeyenler için büyüsü kaçmasın. Büyük patronun son derece sürpriz bir kişi çıkmasıyla film bitmiyor. Son sahnede öyle bir sürpriz daha oluyor ki şaşkınlığa dair türlü sesler çıkartıyorsunuz. Benden ''oha yuhhh'' gibi sesler çıktı mesela:)) Fatoya da mutlaka değinmemiz gerekli. Zor rollerin kadını Fatma Girik. Dövüş sahnelerini nice aktrise göre bence güzel oynamış. Abartı bir sırıtma ya da eğreti durma asla yok. Düşünün, aynı rolü Türkan Filiz ya da Hülya oynayabilir miydi? Yanından bile geçemezdi hepsi de. Hoplamaları, zıplamaları, arabanın içine akrobatik şekilde atlamaları falan bence son derece iyiydi Fatma Girik'in. Oynayamayacağı bir rol yokmuş, Allah uzun ömür versin. Bol aksiyonlu, yer yer Sadri Baba'nın güldürdüğü, heyecanın hiç bitmediği harika filmi kaçırmayın derim. Sadri Babaya doyma garantili. Hele kendi sesinden söylediği şarkılar yok mu. Kral adam kral.

Cevap Yaz

benimsinema

16 Mayıs 2015 17:20

Halit refig kendi tarzinin disinda yapmak zorunda kaldigi ilk filmler binevi ticari filmler diyebiliiriz.. bi yerlerden esinlenmis ozamanlarda james bond bütün dünyada patlamis. Degisklik olarak erkek yerine bir bayan oynamis bu filmde.. ben fatmaya cok yakistirdim rolü kendisine hakkini da veriyor... sadri beyede külhan beylik ve o güzel sesiyle renk katmis filme.. filmde calan müzikler cok güzel..

Cevap Yaz

jeremiekhan

14 Eylül 2013 12:09

fatma girik çok atletik olsa da bu tarz roller kadınlara yakışmıyor ve inandırıcı gelmiyor bana bol vaktiniz varsa izleyin

Cevap Yaz

beyzacetin

1 Nisan 2013 14:30

Her seyden önce sarkılar cok güzel. Sadri Alışık ın söylediği sarkıları dinlemeye doyamıyorum.Çok içten, cok güzel söylüyor. Film gayet haraketli, güzel bir tempoda ilerliyor. Sürpriz finali de cok iyi düşünmüşler. Halit Refiğ yine basarılı bir iş cıkarmış. En cok güldügüm sahnelerden biri Sadri Babanın "Sizi insan mertebesine sokup nüfusa adam diye kaydeden memurun kalemini.. diyesim geliyor." sözü. Fatma Girik in "bitlos" sözü de yanılmıyorsam bitli, pasaklı anlamlarına geliyor :))) Yine yeni kelimeler ögrendim. Argoda kelime haznem gelişti :)

Cevap Yaz

Göztepe

27 Şubat 2013 14:56

Bir çetenin peşine düşen bayan bir polis memuru Fatma Girik tam belanın cirit attığı mahalleye gidiyor ve olanlar oluyor. Tam bir külhanbeyi mahallesi olan ve kavgaların gürültülerin eksik olmadığı yerdir orası. Sırasıyla işlenen cinayetler kabadayılıklar görevli polis Fatma Girik ve gazeteci Suphi Tekniker. Kılıktan kılığa giren Fatma Girik ve çete lideri sevgilisi doktor kabadayı kılığında doktor Sadri Alışık iyi bir film dönemine göre izlemeyenlere tavsiye edilir.!

Cevap Yaz

Senden Başka

10 Eylül 2012 21:44

Seyri çok keyifli filmdi ,bayağı gülmüştüm.,Taş Kasap doktora dönüşmeseydi daha da güzel olurdu ya olsun yine de harika.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

16 Aralık 2011 20:57

Filmin: Sadri ALIŞIK & Fatma GİRİK Oyununun dominantında geçmiş olduğu belli dir. Ama; Suphi TEKNİKER Yılmaz GRUDA Semih SERGEN vari bir cast'ta oyunları ile göz dolduruyor da..

Cevap Yaz

performer

28 Kasım 2010 19:32

sadri alışık'ın şarkıları süper.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica