Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Suphi Tekniker

Suphi Tekniker

Doğum Yeri : Mersin

Doğum Tarihi : 10 Ocak 1940

Eğitim : İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Mersin Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden mezun oldu. 1957'de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Daha sonra İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda görev aldı. 1960'da "Cici Katibem" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Tiyatro-sinema oyunculuğunu beraber sürdürdü.Bazı filmlere senaryo yazdı. İlerleyen yıllarda televizyon dizilerinde rol aldı.

İlgili Filmlersinemaadamı

10 Ocak 2016 19:33

filmleri bu saydığım kanallarda hep oynuyor yorumun sonunu eksik yazdım o yüzden tekrar yorum yaptım. flash tv de hele hep senaryolarını yazdığı orhan baba filmleri starda hep yazdığı arzu film filmleri kanal 7 de hep senaryosunu yazdığı bir yandanda oyuncu olarak yer aldığı filmleri gösteriliyor.

Cevap Yaz

sinemaadamı

10 Ocak 2016 19:31

oynadığı bütün rollerin hakkını veren usta bir oyuncuydu. fatma girikle bir dönem iyi bir ikili olmuşlardı. tarkan gümüş eyerdeki tulga rolü , şoför filmindeki mustafa rolü, ezo gelin , talihsiz yavrum, tatlı dillim, beyoğlu güzeli filmlerindeki perfonmansı nasıl unutulur. hanımın çiftliği filminin ramazanı filmin diğer isim vukuat var . her rolünün üstesinden başarıyla gelmiş büyük bir üstad sadece o kadar mı tabi ki değil ya senaryoları. sinemaya kazandırdığı en önemli filmi aile şerefi belki de o kadronun oynadığı en iyi senaryolu filmdir. onun haricinde kemal sunalın tokatçı,umudumuz şaban ,hanzo, en büyük şaban gibi akıllarda kalmış defalarca izlenen o unutulmaz sahneleri hep üstadın kaleminden uyarlama. bu kadarlada sınırlı kalmamış üstad birde orhan baba filmlerinin senaryosunu yazmış kahır,dil yarası, kaptan, aşkım günahımdır. ayrıca tatlısesin allah allah filmi hülya avşarın sekreter derya arbaşın alev gibi filmlerinin senaryosuda hep ona ait. filmleri hep star, planetturk, kanal 7, yeşilçam, show tv ve yeni çıkmış anadolu yurdum vs adını sayamadım daha bi sürü tv suphiye tonlarca para ödemeli bu şaheserleri o oluşturdu. o yaptı. kendisine uzun ömürler diliyorum.

Cevap Yaz

performer

8 Eylül 2014 23:06

tvem kanalında kalplerimiz seni unuturmu programında ilk defa özel olarak konuşmasına şahit oldum inanılmaz hoş sohbet ve sempatik biri. birçok arzu film projesinde jenerikte adı yazmadığı halde senaryolar yazmış.

Cevap Yaz

worldshaking

10 Ocak 2013 23:40

ekranlarda olan ama değeri anlaşılmamış bir oyuncudur.

Cevap Yaz

benimsinema

19 Şubat 2012 12:19

cok sevdigim oyunculardan biri. fakat degeri bilinmiyor diye düsünüyorum. komidiye cok iyi yakisiyor. ve iyi bir senarist. basarilarin devamini diliyorum

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

27 Haziran 2010 01:07

Çok sevdiğim yakışıklı bir oyuncu,Bıyıksız hali ünsal emreye biraz benziyor.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

23 Haziran 2010 14:16

Bir dönemin iz bırakan isimlerinden çok iyi bir oyuncu  ve senarist uzun ömürler diliyorum...

Cevap Yaz

MGUNAY

26 Ekim 2009 16:26

zamanında Fatma Girikle iyi bir ikili olmuşlar hayatında başarılar

Cevap Yaz

Konyali_ERSIN

15 Ekim 2009 02:04

Yazmis oldugu Senaryolari burada görünce sasirdim, hele Kemal Sunal filmleri o yazmis oldugunu görünce sasirmistim. Toprak Ana filminde cok iyiydi. Tebrik ediyorum ve basarilarinin devamini dilerim. Saygilar.

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

20 Şubat 2009 15:42

toprak ana da oyunculuğu çok iyyidi hemşerimmiş bu sitede öğrendim kendisine saygılar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica