Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kopuk

Kopuk

8,02

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1972 Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal


performer

23 Mayıs 2017 20:24

filmde birşeyler eksik gibi ama yinede kötü diyemem...

Cevap Yaz

Kleberson

23 Eylül 2014 23:35

yillardir bir kanal koymadi su filmi hep ayni filmleri koyup duruyorlar birde bu filmi koyunda izliyelim cok güzel bir filmdi

Cevap Yaz

aylinkucuk

2 Şubat 2013 22:32

belki öyle harika bir film değil ama ben kadir inanırın kopuk karakterini çok beğendim tavırları konuşması çok güzel ona çok yakışmış.

Cevap Yaz

ozkaracam

3 Nisan 2012 01:33

Vedat Türkali'nin Yeşilçam'ın o dönemdeki kurallarına bir hayli ödün  vermek zorunda kalarak çektiği bir film. Tiyatro kökenli oyuncuların (Muazzez Kurtoğlu, Tuncer Necmioğlu, Mustafa Alabora, Gülsen Tuncer) desteğine rağmen bir "olmamışlık" duygusundan kurtulamadığımı belirtmek isterim. Türkali'nin sadece senaryosunu yazdığı Otobüs Yolcuları, Kızgın Delikanlı, vb. filmlerde de Yeşilçam'a verilmiş ödünler vardı, fakat burada kantarın topuzu biraz kaçmış gibi. Osmanlı aristokratı bir ailenin çürümüşlüğü, neredeyse karikatürize birtakım olaylarla işlenmiş ve karşısında yer alan "kahraman" da, ezilen, fakat ayakları yere sağlam basan bir emekçi değil de belli belirsiz bir bilince sahip olan bir kabadayı olarak karakterize edilmiş. Ortaya Yılmaz Güney'in "sosyal içerikli kara filmleri"nde çizdiği mert kabadayı karakterlerine benzer bir karakter çıkmış. Sadece o yılların koşulları göz önüne alınarak izlenecek, "sosyal içerikli" bir drama.       

Cevap Yaz

kariz_ma_35

12 Ekim 2011 18:53

Bir paşa konağında annesine ifal edilen daha sonra nikah kıyılarak sokaklara atılan talihsiz bir çocuğun serüveni. "Ali" Kadir İnanır bu sebepler doğrultusunda sokaklara atılmış ve annesiyle birlikte gecekonduda büyümüştür. Çocukluk arkadaşı daha doğrusu aşkı "Sevim" Müşerref Tezcan ile büyüyen Ali. Annesinin "Pervin" Suna Keskin ona çocuk yaşta gerçekleri anlatmasıyla hayatı değişir. Paşa konağına gider red edilir hatta kendisine kötü muamele eden. "Bahçıvan Durak" Süheyl Eğriboz'u öldürerek çocuk yaşta hapise girer. Kötü serüven burdada devam eder Ali herşeyini kaybeder ve büyüyünce her yeri kırar geçirir. Çocukluktan sürtüştüğü "Salih" Suphi Tekniker'in başına adeta bela olur. Bir takım olaylardan sonra Serpil ile Ali evlenir. Video döneminin ve Kadir İnanır'ın en genç dönemlerinden biri olan bir film. Bazı sahneler bana eksik gibime geldi ayrıca Kadir İnanır ile Suphi Tekniker'in kapışmaları süperdi. Fena değil kanımca 7 puan veriyorum.

Cevap Yaz

performer

7 Mayıs 2011 21:34

filmin yönetimi alıştığımız biri tarafından yapılmadığı için farklı bir yönetmen'in işe el attığı belli oluyor. deniz türkali'nin babası yazar vedat türkali filmi yazmış ve yönetmiş. fena'da olmamış sadece temposu tiyatro oyunu temposunda olmasaymış daha güzel olurmuş. filmde dış çekim yok denecek kadar az.

Cevap Yaz

Alın yazısı

21 Ocak 2010 13:07

Paşa soyundan gelen bir adam tarafından ifal edilen bir kadın,ali adında bir çocuk dünyaya getirir ancak paşazade Celil Bey evin hizmetçisinden olan bu çocuğu kendisinin olduğunu yalanlar..ve kadına iftira atarak konaktan kovarlar..yıllar geçer.Ali annesine babasını sorur..annesi tüm olanları anlatır..ali babasının karşısına çıkar daha yedisindedir..ozaman , ancak Celil bey yalan söyler ve aliyi kovar..o gün Ali bir cinayet işler ve hapse girer yıllar sonra ali çıktığında artık onun Namı Kopuktur.Kopuk Ali derler ona sözü mert bir delikanlı olmuştur.yapacak tek bir işi vardır, Annesine ve kendisine yapılan bu zülmün intikamını almak, ve Celil Bey'in karşısına Dikilir.Kadir İnanır bu filmde gerçekten Müthiş bir karakteri canlandırmış , ve bu yaptığı rol ona çok yakışmış 1972 yılı yapımı olan Kopuk filmi.bence tüm  kadir inanır hayranlarının seyretmesi gereken bir yapım,

Cevap Yaz
Yandex.Metrica