Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Katırcılar

Katırcılar

8,54

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Psikolojik Dram, Duygusal, Psikolojik
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Şerif Gören Şerif Gören

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bülent Bilgiç, Mehmet Esen, Halil Ergün, Necmettin Çobanoğlu, Ayşegül Aldinç, Kadir İnanır, Raci Kiper, Eyüp Halit Türkyazıcı, Günay Güner, Ali Tutal Devamını Gör...

Konusu : Film üç köylü, dört asker ve bir gazeteci kadının karda kışta yolculuğunu anlatır.performer

14 Ocak 2020 21:29

yani şu filmi nasıl anlatmalı ki. hani nasıl bir belgesel film anlatılmazsa bu filmi de anlamak için izlemek lazım. zor filmlerin eşsiz yönetmeni şerif gören'den DERMAN'dan sonra 2. muhteşem doğa filmi.

Cevap Yaz

AlınYazısı

19 Aralık 2017 09:42

Çetin kış şartlarında çekilmiş, Müthiş bir film. Kış mevsiminin ve karın zorluluğunu öyle bir anlatmışki, bu filmde ki o şartlar Derman filminde maalesef o kadar yok. Aynı duygular Umut hep vardı filminde olsada bu filmin yeri başka. Arkadaşın dediği gibi kullanılan müzik üzerinde az daha durulsa efsane bir şey çıkacaktı ortaya. Şerif gören bu tür filmlerde çok başarılı. Necmettin Çobanoğlu’nun oyunculuğunu severim ama onun rolü Menderes Samancılar’a fazlasıyla yakışırdı. Askerlerin, önce gazeteci kız ile ilgilenip birbirleriyle yarışırlar, ama yol çıktıklarında o kar fırtınasında can derdine düşerken, o ilgi yok olup Ayşegül’ü en sona bıraktıkları sahne unutulmaz. Mehmet esen’in Diyarbakırlı ile olan tatlı rekabeti izleyiciyi güldürüyor. Ve diyarbakırlı dedikleri asker oyuncu olmamasına rağmen finalde hayatı boyunca asla unutamayacağı bir sahneye imza atar ki, bu bir oyuncuya ve figürana dahi kolay kolay kısmet olmamıştır. Eğer o kişi şimdi hayatta ise bu sahneyi hala izliyor ve yakınlarına izlettiriyordur. He babam, yok babam, He babam yok Babam, diye diye filmin sonunu getiren, Diyarbakırlı, Eser’in şehit olduğu vakit sonunda Evet diyerek arkadaşına olan son borcunu ödüyor sanki. Kadir inanır bu roller için tam bir biçilmiş kaftan. Kar’ın ortasında Rüstem ile Abdurraman’ın Oy gelin gelin türküsünü söylerken ramazan arkadaşlarına takılmaları da unutulmaz. Oyuncusundan, kameramanına, yönetmeninden set işçisine kadar çok emek verildiği belli. Keşke bu filmin kamera arkası görüntüleri olsa diyor insan.

Cevap Yaz

performer

9 Eylül 2014 22:53

10 puanlık bir film. nasıl yılmaz güney sineması varsa şerif gören sineması da nev-i şahsına münhasır bir sinemadır. film için olumsuz birşey söylemek istemem ama uzman filmciliğin genelde filmleri puslu ve soluk oluyor sanırım laboratuvar işlemleri ile alakalı. birde müziği beğenmedim şerif hoca arif sağ ile anlaşsaymış cura, bağlama ve kaval ile film için nefis müzikler üretilebilinirdi.

Cevap Yaz

gerrabinne

8 Nisan 2014 21:36

psikolojik bir film diyebiliriz,, izlenmesi gerekir,,

Cevap Yaz

kral_affetmez

7 Kasım 2013 16:12

Sevmediğim bir filmdir. ne konu itibariyle ne görüntü ve oyunculuklarıyla hiçbir şekilde beğenmediğim ve ısınamadığım bir filmdir. bence izlenmese de olur.

Cevap Yaz

Kpax08

5 Ekim 2013 21:17

Şerif Gören ve Kadir İnanır birlikteliğinden doğan klasiklerde yerini alacak çok başarılı bir Türk filmi. Türk sinemasının en güzel kış filmlerine Derman'dan sonra ikinci sıradan girer.

Cevap Yaz

aylinkucuk

22 Haziran 2013 19:49

kadir inanırın filmografisindeki en güçlü filmlerinden biri.hatasız özgün mükemmel bir film.izlediğimde etkisinden çıkamadığım kadir inanır filmlerinden biri.bu filmdeki oyunculuğunu anlatmaya bir kelime bulamadım .olağanüstü kendi sesiyle doğu şivesini harika konuşmuş.şerif gören çok iyi çekmiş filmi teknik bakımından da hatasız gibi.şerif gören kadir inanır birlikte çevirdiği filmler favorim katırcılar da bu filmler içinde ilk üçe girer.keşke daha fazla bilinse puanı daha fazla olsaydı.ayrıca film o kadar güncel ve gerçekçiymiş ki yıllar sonra aynı olaylar yaşandı birebir olmasa da.bu özelliğiyle bile film farkını ve orijinalliğini apaçık gösteriyor.

Cevap Yaz

Göztepe

14 Mayıs 2013 15:44

Çok güzel bir Kadir İnanır filmi ben filmi dikkatlice izledim çok az görüntü düşüklüğü dışında hem oyunculuk hemde teknik olarak bir noksanlık göremedim. Özellikle çok zor kış şartlarında çekilmesi bu filmin anlamını dahada farklı bir konuma getirmiş filmi. Birçok filmde çok fazla ön plana çıkamayan Bülent Bilgiç bile bu filmde Gürcan çavuş rolüyle bayağı ön plana çıkmış. Araştırmalarda filmin Bingöl civarında çekildiği ortaya çıkıyor. Filme ne kadar övgüyle bahsetsek azdır en başta filmin yönetmeni Şerif Gören'i ve tüm ekibi kutlarım olağanüstü bir film çıkmış ortaya.!

Cevap Yaz

coolman33

7 Mart 2012 18:32

Dağın başında karın içinde çekimleri yapılmış, kaçakçılarla jandarmanın bi süre sonra nasıl ortak kaderi paylaştığı görülen, kaçakçı veya asker olmadan önce herkesin insan olduğunu anlatan çok güzel film. özellikle çığ düştüğünde kaçakçıların çığın altından askerleri kurtarması ve sonunda kadir inanırın ben gidiyorum diyip gitmesi ve askerlerin ateş edememeleri unutulmaz sahnelerdendir

Cevap Yaz

MGUNAY

23 Kasım 2010 08:54

Türk Sinemasını küçümseyenler hiç Şerif Gören filmi seyretmezlermi acaba adam gerçekten yönetmenliğinin hakkını zamanında vermiş gerçekten o şartlarda böyle bir film çok zor iş olsa gerek birde Erkan Yolaç'ın evet hayır yarışması filme ayrı bir tat katmış Diyarbakır'lı yarışmacı asker, sunucu askeri kızdırmak için he babam yok babam demesi filmin ayrı bir güzelliği sonunda sunucu asker tam ölürken  Diyarbakır'lının evet babam demesi insanı duygulandırıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica