Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kimlik

Kimlik

7,87

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 32 Dk Dram Tarihi Psikolojik Politik Dram, Tarihi, Psikolojik, Politik


Göztepe

25 Nisan 2017 10:58

Uzun uzun diyalogları olan Tarık Akan'ın siyasi filmlerinden film gözlemlediğim kadarıyla iki ana bölümden oluşuyor. Başlangıçta devrimci görüşler ilişkiler,fikir ayrılıkları,zıtlaşmalar filmin orta ve sonuna doğru taşraya köylere şehirlere örgütlenme adı altında devam ediyor. Bir diğer detay ise filmde Tarık Akan dergi çıkarmak istiyor ama zaman aşımına uğrayıp yok oluyor dergi konusu tarihe karışıyor.Kurgusunda sıkıntı olduğunu düşündüğüm bir film. Kimlik filminin ana teması bence birey ve eşitlik olgusu bunu karı koca ilişkisi olarak erkek egemenliği adı altında filmin sonlarına doğru görebiliyoruz. Seyrettiğim değişik bir filmdi dikkatimi çeken senaryonun kopukluğu hissedildiği anda filmin kendisini dengelemesiydi. Bir Melih Gülgen filmi yakın zamanda kaybettiğimiz Melih Gülgen'ide bu vesileyle saygıyla yad ediyoruz.

Cevap Yaz

liondaddy

8 Eylül 2013 19:59

12 Eylül dönemine vurgu yapılmak istenen bir film olsa da Tarık Akan'ın politik içerikli filmleri arasında en sönük kalmış film olarak görüyorum.

Cevap Yaz

beyzacetin

15 Haziran 2013 18:12

Entelektüel olma cabası içinde komik duruma düşülmüş. Diyaloglar gercekci degil. Garip bir karı koca ilişkisi. Böyle özenti filmlerden hiç hoslanmıyorum

Cevap Yaz

performer

6 Nisan 2013 23:02

sayfa sayfa yani uzun uzun diyalogları olan bir film. bu tür filmlerin yoğun olarak çekildiği yıllardan... görüntü 16mm gibi çok kötü, burada 35mm denilmiş ama bilmiyorum. ben yinede birşeyler anlatma derdinde oldukları için 8 puan verdim.

Cevap Yaz

güney_21

3 Temmuz 2008 20:07

Tarık akanın oynadığı içinde yoğun bir toplumsal msj barındıran bir film diyalogarı etkileyici sağlıklı bireyden sağlıklı bir tolum kurulur ve sağlıklı toplumlar devrim yapar...toplumsal hayattan bireysel hayata geçişteki yaşanan kimlik problemini ve ben kimim sorusunu cevaplandırmaya çalışıyor kimlik filmi. Bazı eksiklikleri olsada izlenebilecek bir film diye düşünüyorum...

Cevap Yaz

okan toprak

31 Mart 2007 07:52

Konu olarak ciddi meselelere el atmak istemesine karşın teknik yetersizlikler ve hatalar filmi etkileyici olmaktan çok uzaklaştırmış.Ayrıca çok fazla siyasal tartışmalar izleyen üzerinde ters bir etki yaratıyor.Çok bariz teknik hatalar var ve 12 Eylül sorgulaması çok yavan kalıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica