Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ortadirek Şaban

Ortadirek Şaban

8,88

(43 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 31 Dk Komedi Duygusal Dram Macera Komedi, Duygusal, Dram, Macera

Yönetmen: Kartal Tibet Kartal Tibet

Ülke: türkiye

Oyuncular: Zihni Göktay, Sezai Altekin, Atilla Yiğit, Rıza Pekkutsal, Ayton Sert, Ünal Gürel, Timuçin Caymaz, Vala Önengüt, Şahin Çelik, Ayşin Atav Devamını Gör...

Konusu : Kendi halinde bir hayat süren Şaban kıt kanaat bir yaşam sürmektedir. Şaban kendisiyle aynı mahallede oturan Bahar'ı sevmektedir. Ancak karşısında oldukça güçlü bir rakibi vardır: Türk basketbol şampiyonu, hemen her spor dalında üstün yeteneklerini bulunan başarılı sporcu Erkan'ı alt edip Bahar'ı elde edebilecek midir? Bu hızlı rekabete Arap Şeyhi Adnan Bıçakçı ve adamlarının girmesiyle birlikte olaylar son derece komik ve absürt bir hale gelecektir.enigmacuture

26 Ekim 2018 04:35

Ezilen hor görülen Saban'in bir kadin uğruna bu kadar zahmete girmesi kendinden odun vermesi cidden garip ve mantik disi. Ancak finalde kazanan o oluyor cok şükür.

Cevap Yaz

SarpBayhan

8 Temmuz 2018 02:58

Severek izlediğim Kemal Sunal filmlerinden biridir ancak filmde bazı mantık hatalarıda yok değil. Mesela Bahar'ın çok zengin bir dedesi olmasına rağmen yıllarca bunu kimsenin bilmemesi, Bahar'ın bu gerçeği mezun olduğu gün öğrenmesi biraz saçma olmuş o kadar zengin bir adam nasıl olur da bildiği halde torununu bunca zaman aramaz. Sonra Erkan karakterinin birkaç dalda birden spor yapması ve bu sporların tamamında birinci olması saçma. Bir insan nasıl oluyor da hem basketbolda hem atletizmde hemde gülle atmada aynı anda birincilikler alabilir ki. Yahu süpermen mi bu karakter. Bunun dışında filmin verdiği mesajlar gayet güzel. O dönemdeki sürekli zam haberlerini hafif ti'ye alan bir film.

Cevap Yaz

gaddarmurro

28 Mart 2017 01:28

Filmde kareteciyi kartal Tibet seslendirmis

Cevap Yaz

dedeefendi

2 Kasım 2016 15:26

Sinemada seyretmiştim. Zamlar karşısında perişan olan halkın dertlerine tercüman olmaya çalışılmıştır. Teknik kusurlar olsa da keyifle seyredilen hoş bir film.

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Ekim 2016 12:35

çok güzel bir film. kemal sunalın bana göre en güzel 10 filminden biridir. müzikleri olsun konusu olsun çok şahane. ince nüktelerle dolu bir film. filmin giriş müziği bile can alıcı olmuş. zeyin sahnesi , zam sahneleri , doktorun bile kafayı oynattığı sahne çok hoş çok güzel eh yönetmen kartal tibet, yapımcı memduh ün uğur film, senaryo osman seden başrol de kemal sunal bahar öztan ergün köknar varsa bu film zaten tadından yenmez. 10 üzerinden 10 verdim bu filme. erkan rolünde oynayan adam çok gıcık biri ama rolünün hakkını da sonuna kadar veriyor. kemal sunalın arapça öğrendiği sahnelerde çok komikti hele ki rüyasında bile arapça sayıklaması insana işte azim budur dedirtiyor birde erkana film boyunca özeniyor en sonunda erkanı bile alt edip baharın kalbini çalıyor insan dediğin orta direk şaban gibi olmalı. azimli ,kararlı ve inatçı, azminden elinden hiçbir şey kurtulmaz. kemal abi bu seride çok güzel anlatmış bunu. sırrı elitaşta rolünün hakkını vermiş. yallah hücum kafire gibisinden bir sözü vardı bu filmde birde rıza pekkutsal seside çok yakışmış hani ergün köknar da bi arap şeyhi çok güzel oynamış. kemal sunalla olan bütün sahneleri çok komik, çok eğlenceliydi. 10 numara film kısacası.

Cevap Yaz

performer

16 Mayıs 2016 22:01

çok beğendim... şu filmi osman seden çekseymiş 2 kat daha başarılı olurdu herhalde... senaryoyu osman seden yazmış...

Cevap Yaz

ElBLanKo

1 Şubat 2016 22:02

Kemal sunalin zevkle izledigim filmlerinden biri

Cevap Yaz

Ciggarette44

29 Ekim 2015 22:35

Bazı müzikler Lionel Richie - All Night Long müzikten uyarlanmış

Cevap Yaz

tepegöz

13 Kasım 2014 17:32

çok güzel bir kemal sunal filmi orta halli birini oynuyor filimde zam sorunuda çok güzel anlatılmıştı biraz absürt olsada çok eğlenceli bir filimdi

Cevap Yaz

sholay

13 Kasım 2014 15:42

Mantik hatalarla dolu, kötü bir senaryo ile kurgulanmis bir film. Film sadece Bahar Öztan'in güzelligi ile izlenmeye deger, yoksa diger olaylar bazi Saban filmlerdeki gibi laubali,absürt ve ciddiyetsiz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica