Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Boğa

Kara Boğa

7,13

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1974 Tarihi Macera Tarihi, Macera

Yönetmen: Yavuz Figenli Yavuz Figenli

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ünal Gürel, Ayşin Atav, Şener Şen, Sadettin Erbil, Pekcan Koşar, Timuçin Caymaz, Rıza Tüzün, Nesrin Kaptan, Devrim Parscan, Gülen Kıpçak Devamını Gör...

Konusu : Film, babası Kazıklı Voyvoda’nın zulmüne uğramış bir Türk akıncısının maceralarını konu edinir. Kazıklı Voyvoda lakaplı Vladimir Tepeş adındaki derebeyi halka zulmetmektedir. Halk, voyvodayı yenebilecek tek kişi olarak görülen Kara Bey’den yardım ister. Ünlü bir Türk akıncısı olan Kara Bey bu isteği kabul ederek harekete geçer. Voyvoda, Kara Bey’le yaptığı çarpışma sonucunda ölümcül bir darbe alır. Ancak voyvoda kanla beslenen bir vampirdir ve aldığı darbe onu öldürmez. Canlandıktan sonra kan içtikçe güçlenen voyvoda Kara Bey’in peşine düşer. Voyvoda Kara Bey’i öldürür, ancak Kara Bey’in oğlu Kara Boğa sağ olarak kurtulur. Babasının öyküsünü öğrenen Kara Boğa, intikam yemini eder.sinemaadamı

18 Nisan 2016 16:45

tarkan altın madalyon filmini anımsatan bir filmdi adam ölüyor sonra kan içirilip tekrar diriltiliyor. behçet nacar ve altan günbay böyle filmlerin usta ismi baykal kent rıza tüzün dublajı sayesinde ayakta durmuş bu filmde malum dönemin karanlık furyasında çekildiğinden 2 3 tane erotik sahne var bunun dışında şiddet sahnesi çok yoksa tv ye uygun olurdu zaten ben tv de hiç denk gelmedim bu filme film başlar başlamaz behçetle babasız olduğu için dalga geçiliyor ve behçet etrafı yakıp yıkıyor sadettin erbil dublajıda ona çok yakışıyor ayrıca iki rolde hem kendini hem babasını oynuyor babasınıda pekcan koşar seslendirmiş.doğrusu ben filmi beğendim mantık dışı ama zaten yeşilçamda pek mantık aranmaz bütçe dar imkanlar kasıtlı ancak böyle yaratıcı akla uygun olmayan şeyler üretiyoruz imkansızlıklar yüzünden ama kesinlikle çok yaratıcıyız hayal gücümüz baya yüksek kazıklı voyvoda hemde isminin nerden geldiği filmi izleyince anlarsınız. ondan sonra kan içip dirilme buda ilginç bir şey. senelerce mahzenlerde işkence görüp ölmeme bu tarihi filmlerde özellikle cüneyt arkın filmlerinde çok geçiyor. türk ve müslüman gencimiz filmerde güzel bir kız gördümü bunu unutup hemen aleme dalıyor gerçi tarkan islamiyet öncesi ama mesela battal gazi ve bi sürü osmanlı döneminde geçen tarihi filmde mantık hep aynı filmin yapım 74 75 ise hangi dönemi anlatırlarsa anlatsınlar en çok hangi tarz film hakimse ona göre senaryolar yazılıyor tabi filmi daha ilgi çekici yapmak için amaç o bir taraftan milliyetçilik hakimken diğer taraftanda aleme zevke sefaya düşkünlük anlatılıyor zaten osmanlıyıda alem zevk harem düşkünlüğü bitirmedi mi ? tabi sözüm sadece bu filim için değil tarihi filmlerimizde erotizm çoğu zaman var ister atilla dönemi olsun ister cengiz ister osmanlı ister kanuni ister kuvayi milliye dönemi ister günümüz tarihi aşktan ve şehvetten yazarlarımız hiç bir zaman kopmadı benim görüşüm bu.

Cevap Yaz

mansur34

20 Şubat 2016 15:43

Film baştan sona tempolu bir film kazıklı voyvoda yada bilinen ismiyle dracula nın hikayesi bülent oran senarist olarak iyi bir hikaye oluşturmuş filmin ortalama bir başarısı var zaman geçirmek için uygun bir film son olarak filmde +18 mevcut ailecek izlenecek bir film değil.

Cevap Yaz

Caligula83ersin

3 Ağustos 2014 18:47

Türk film tarihinde pek az korku filmi vardir. Kara Boga onlardan biri. Siddetli, bir iki sahnesi hafif korkunc, misal, filmin basinda kazikli Voyvodayi canlandirmak icin kambur hizmetcisi ona bir kizin kanini icirir, cok kabusa benzer bir sahne, ve isiklarin rengi biraz Mario bava filimlerini andiriyor. Behcet Nacar eliden geldince rolünü oynur ama Baykal Kent ve Ismail Hakki Sen, ufak roleri oynadiklarina ragmen, filmin seviyesini tavana cikartiyorlar. Bir iki ufak tefek erotik sahneler var, yoksa cok konuya uygun bir kavramda cekilmis bir korku ve siddet filmi dir.

Cevap Yaz

Loverman

31 Temmuz 2010 03:47

behçet nacardan güzel bir film. akıcı ve sade bir anlatımı var. bülent oran senaryosu hemen göze çarpıyor. konu doğu avrupada geçmektedir. kazıklı voyvoda, şeytana tapan, kolay kolay ölmeyen, büyücü ve insanlara en kötü işkencelerde bulunan vahşi zalim bir derebeydir. insanları kazıklara çakar, kadınların kanını emerdi. bunları hep zevk için yapardı. bu vahşete son verecek bir kişi vardı. kara boğanın babası karabey. karabey, hamza ile beraber voyvodayı ölüm vadisinde sıkıştırarak onu kendi mızrağıyla öldürür. daha doğrusu öldürdüğünü zanneder. hamza kazıklı voyvodanın kolay kolay ölmediğini daha önceden bildiği için onun kafasını kesmek ister. müslüman ve türk kanı taşıyan karabey hamzanın bu davranışına razı olmaz ve onu engeller. hamza ve karabey bölgeyi terkederken kazıklı voyvodanın celladı kambur igor ölülerden kalan değerli eşyaları gaspetmek amacıyla vadiye gelir. kazıklı voyvodayı görünce mızrağı gövdesinden çıkarıp onu kulübesine götürür. köyden kaçırdığı bir kızı öldürerek kanını voyvodaya içirir. voyvoda hemen canlanır ve karabeyden intikam almak için şövalyeleriyle birlikte karabeyin köyüne baskın yapıp çocuk yaşlı herkesi öldürür. karabeyi öldürmez. onu işkenceler yapmak için mahsenine kapatır. buraya kadar yazdığım hamzanın kara boğaya babasının durumunu anlattığı kadardır. kara boğa küçükken karabey, oğlunu hamzaya emanet etmiş ve ona hiç birşey söylememesini istemişti. ancak babasız büyüyen kara boğa, başkaları tarafından hakaretlere uğrayınca babasının kim olduğunu anlamak için hamzaya baskı yapar. hamza da herşeyi olduğu gibi anlatır. kara boğa hamzayla beraber babasını kurtarmak ve voyvodayı yok etmek için saldırmaya gider. voyvoda, tam karabeyi öldürecekken yakalarlar ve onu kazıkla öldürürler. kara boğa babasına kavuşur. bu arada voyvoda kesin olarak ölünce onu kurtarmak için gelen elena büyüden kurtulur ve elindeki bıçağı yere atar. bu film de burada biter.   

Cevap Yaz
Yandex.Metrica