Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

ŞahinAlınYazısı

28 Kasım 2014 19:56

Filmin konusu Az Çok , Cüneyt Arkın'ın 'Büyük Yemin'' İsimli filmine benzer. Yıllar Önce Şahinoğulları'nın babasını öldüren Cemil hapiste cezasını fazlasıyla Çekmiştir Akıllanmıştır Artık, Kan kin öfke nefret intikam duyguları gitmiş, yerine Sevgi Dolu, Kalbinde Aşka yer açma hevesi taşıyan biri gelmiştir. Lakin Şahinoğulları boş durmaz. Cemil'in yollarını gözlerler. Çıkmasını dört gözle beklerler.Babalarının kanını almak için Aç kurtlar gibi uluyup Cemil'in Annesine İntikam Yemini Naraları atarlar. Dört kardeştir Şahinoğulları Gözlerini Kan bürümüş Dört Adam Müsvettesi. Şehirde Mekteb Mezunu olmuş köyüne dönen birde Kız kardeşleri vardır, Fatma...Okul Okumuş Cehaleti kalbinde Öldürmüş Aydın bir genç kız… Fatma Köy Postasında tesadüfen Tanıştığı Cemil ile aynı köyde oturduklarını duyunca çok sevinir…İkiside kanlı olduklarını bilmez, Şahinoğulları Köy Meydanında Atış Talimi Yapıp Ellerindeki Kanlı silahları temizleye dursun.Fatma ile Cemil çoktan aşık olmuşlardır bile. Köye Gelirler, Cemil Köy Postasından Köy Meydanına Gelmeden İner..ve bir aradan sonra Anacığına Kavuşur.Cemilin Annesi evladının öldürülme tehlikesine karşı devamlı oğlunu uyarır. Cemil’in Annesi; Korkuyorsun Değimli oğul. Şahinlerden Korkuyorsun… Cemil ise Ana Hapiste çok değiştim.. Bu kavganın gereksiz olduğunu sonunun gelmeyeceğini biliyorum der. Onlar Babamı öldürdü. Bende babalarını Ana; Haram Sana Sütüm Oğul Diyerek Sözü Keser. Cemil; Bak Ana Küçüktüm Zorla İtildim Vurdum. Düşüncene Göre Babamın intikamını Aldım. .Şimdi Sıra Onlarda! Ana; KANI ANCAK KAN TEMİZLER OĞUL KAN Diyerek Noktayı Koyar. Sevgi ve Aşk’ın Yeni bir hayat mücadelesi’nin Kandan Kinden Üstün Olamayacağını Nefretin ve İntikamın İnsanlığı Esir Ettiğini Göreceksiniz. Filmde Mantık Hataları bol. Ayrıca böyle dramatik bir filmde dramatik sahnelerde Alttan verilen Saçma Müzik Filmin Altını Üstüne getirmiş. Yıldırım Gencer Yine Oyunculuğunu Konuşturuyor. Erotik Filmlerle Ünlenmiş Zerrin Egeliler filmde Şahinoğulları’nın Kız kardeşini Oynuyor. Ve Hastalığını Bilmeden Cemil’ile Son Dakika Evlenip Saadet Mutluluğunu bir nebzede Olsa Tadıyor. Aç Kurtlar boş dururmu Cemil’i Sırtından vurup, Gülücükler Atarak Hayatlarını Söndürürler.. Ve Filmin En Can alıcı bölümü Saadettin Erbil’in Müthiş seslendirmesi İle Beyin Delici Kan ile beslenenlere İbret Niteliğindeki Mısralar…Aynen böyledir. SÖYLE ANAM SÖYLE NİYE BU KİN NİYE BU İNTİKAM NİYE BENSE İNSAN ÖLDÜRDÜM KANLI GÖMLEK TEMİZLENSİN Mİ DİYE BELKİ BABAM HAKLIYDI BELKİ HAKSIZ BENSE ORTA YERDE BİR GÜNAHSIZ. DÖRT DUVAR ARASINDA KALDIM YILLARCA NE DİYE SENSE AĞLADIN EVLAT DİYE KANLI GÖMLEK DİYE SÖYLE ANAM SÖYLE NİYE BU KİNİN NİYE BU İNTİKAMIN NİYE İNSANLAR YASALARI KURMUŞLAR NE DİYE YARGIÇLAR NİYE,POLİSLER NİYE JANDARMALAR NİYE SÖYLE BE ANAM SÖYLE TÜM BU KURULU DÜZEN NE DİYE!

Cevap Yaz

Göztepe

4 Ağustos 2014 22:57

Kan davalı konulu Türk filmlerinden birisi Cüneyt Arkın'ın Büyük Yemin filmine benziyor bu film içerik olarak biraz. Filmde iyi oyuncular var filmde jön rahmetli Yıldırım Gencer oynamış. Kötü rollerde diğer rahmetliler Turgut Özatay ve tanıdık simalar var. Fakat filmin çekimi kalitesiz video dönemi filmlerden birisi. Turgut Özatay'ın özellikle sağa sola yön bulmak için atmacayı uçurtması bir hayli ilginç olmuş. Mantık hataları olsada vakit geçirmek için izlenebilecek filmlerden. Filmin erotiklede hiç alakası yok Zerrin Egeliler'in güzelliği filmi güzelleştiren etkenler arasında diyebiliriz.

Cevap Yaz

bysiirtli56

13 Aralık 2013 18:55

film düzcenin akçakoca ilçesinde çekilmiş.öncelikle bu tür filmlerde o zamanki şartlarda içerik konusunda mantık aramak ne kadar doğru bilemiyorum ama mantık hataları çok vardı.cemil mektupta akşama dönüyorum hapisten diyor sabah saatlerinde bekliyorlar adamı.zerrin egelilerin ismi filmde fatma.ama galiba oyuncular alışmamış bir süreden sonra fadime diyorlar.otobüste cemil fatmaya 12 yıl yattığını söylüyor ama sonradan şahinoğulları kendi aralarında konuştuklarında 16 yıl yattığını söylüyorlar.ali avaz müzikleri çok güzel hazırlamış ama o yerli yersiz acıklı sahnelerde bile çalan çiftetelli havasını çalmaları filme gariplik vermiş.fatmanın kardeşine sevgilisi recep mektup yoluyor ama kız okuma yazması yok ve mektubu yıllar sonra anlıyor vs.çok kafa karıştırıcı durumlar olsa bile filmde izlenilir güzel vakit geçirecek film.ve filmde asla ve asla erotik bir konuşma veya bir görüntü sahne yoktur

Cevap Yaz
Yandex.Metrica