Devrim Parscan

Doğum Tarihi 23 Temmuz 1937
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Şehir Tiyatroları
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Sanat hayatına tiyatro ile başlayan Parscan, uzun yıllar Şehir Tiyatroları bünyesinde bir çok oyunda rol almıştır. 2001 yılında emekli olan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de oynamıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Devrim Parscan, bir çok filmde seslendirme yapmanın yanı sıra, üç filmde dublaj yönetmenliğini üstlenmiştir.

Oyuncu (560)

Son Yorumlar (12)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 21 Eylül 2014 18:17:07

8

Devrim parscan çok değerli bir dublaj sanatçısı ayrıca oyunculukta yapıyor bir çok türk filminde sesini duyabilirsiniz öncedende tiyatro yapıyormuş şimdi yapıyormu bilmiyorum ama hem dublaj hemde dizi ve filimlere bu yaşında devam etmesi takdir edile cek bir şey ayrıca şimdi yabancı filimlerede seslendirme yapıyor çokta başarılı allah uzun ömürler versin.

cicoz99 11 Mart 2011 22:49:03

iyi bir seslendirmeci .çok  önemli filmlerde seslendirme yapmış.vede iyi bir oyuncudur.ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSİN....

Loverman avatar Loverman 13 Ocak 2011 02:49:01

10

devrim parscan ın sesi en az zarar gören seslerdendir. malum yaşın ilerlemesi birde üstüne zararlı alışkanlıklar eklenirse ses rengi çabucak değişebiliyor. teknoloji geliştikçe devrim parscan ın sesinin kalitesi daha iyi farkediliyor. kendisi halen b u sanata büyük hizmetler vermektedir. bu hizmetleri dolayısıyla takdiri her zaman hak eden bir sanatçıdır. başarılar. 

Yandex.Metrica