Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hakanlar Çarpışıyor

Hakanlar Çarpışıyor

8,05

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 1978 Gerilim Aksiyon Savaş Tarihi Epik Gerilim, Aksiyon, Savaş, Tarihi, Epik

Yönetmen: Natuk Baytan Natuk Baytan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Esen Günay, Asım Par, Hamit Haskabal, Doğan Tamer, Ahmet Sert, Hakkı Kıvanç, Kadir Kök, Yılmaz Kurt, Niyazi Er, Arap Celal Devamını Gör...

Konusu : Türkistan'ın ücra köşelerinden birinde bir çocuk dünyaya gelir. İsmini Tegin koyarlar. Tegin, gelecekte Türklerin hakanı olacaktır. Türkistan diyarının başka bir yerinde de diğer kahraman çocuk doğmaktadır; Olcayto. Türklerin Ergenekondan çıkşını kutlandığı bir bayram esnasında, Olcayto'nun ailesi düşman baskınına uğrar. Olcayto, tüm ailesini kaybeder. Öksüz ve büyüyen Olcayto'nun intikam ateşi de onunla beraber büyür. Şartlar, Olcayto ve Tegin'i karşı karşıya getirir.sinemaadamı

11 Ekim 2017 11:54

cüneytin pek tuttuğum bir filmi değildir aslında ama replikler ve oyuncu kadrosu için arada seyrederim. filmi nihayet fanatik restore etmiş ve kesmemiş. görüntüsü de hep 720 p olarak seyrederdik şimdi ise 1080 p ve hd. keşke tüm filmler sansürsüz makaslanmadan restore edilse ama nerde biçok film kesik piyasada olanlarda da ya görüntü bozuk ya ses kayması var ya ses cızırtısı. yabancıların 50 lerde de çektikleri filmleri bile hd gibi biz ise 80 lerdeki filmlerimize bile sahip çıkamamışız ellerinde olan şirketlerde kesip kesip önümüze koyuyor. yazık. yeşilçamı herşeyi ile orjinal yaşamak istiyoruz oysa tüm yeşilçamseverlerde böyle düşünüyor. 1 2 dk olsa gene eyvallah ama bir filmden 15 dk çöpe gittimi hiç izlemesek daha iyi. çok şükür hakanlar çarpışıyor ve toprak anayı kurtardık. darısı diğerlerinin başına.

Cevap Yaz

performer

14 Ağustos 2017 22:47

kameraman cahit engin aksiyon sahnelerini çok başarılı çekmiş...turgut özatay'a dinçer çekmez sesi çok yakışmış...bence kadın başrol seçimi çok başarılı olmuş, yani bahar erdeniz güzelliği ve oyunculuğu ile filme renk katmış... ama film seyirlik anlamında genel olarak orta karar bir film bence...

Cevap Yaz

B a r b a r o S

3 Haziran 2017 18:31

Filmin benzeri ilk 1956 da çekilmiştir. baş rolünde John WAYNE nin oynadığı filmi Natuk BAYTAN yıllar sonra Cünety ARKIN ve Aytekin AKKAYA gibi üst düzey yetenekte oyuncularla tekrar çekmiştir. Yorumlara bakıp filmi izlememezlik etmeyin bu haksızlık olur. izlenebilir bir tarihi film.

Cevap Yaz

sinemaagresif

5 Kasım 2015 12:05

hakikaten de saçma ama cüneytin oturarak adam dövdüğü sahneler ve orada ki replikler biraz komik.

Cevap Yaz

Ciggarette44

26 Temmuz 2015 19:44

Saçma sapan bir tarihi film Halit Refiğ çekseydi.daha iyi olabilirdi.bence

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

9 Mayıs 2015 13:24

cüneytin üç ayrı rolü var bu filmde filmin başında babasını oynuyor sonra olcayto ve bahar erdenizin kendisine benzeyen kardeşi oluyor. bu filmle birlikte korkusuz cengaver ve kılıçaslan var 3 ü bence tarihi macera değil komedi olmuş. çok abartılı ve mantığın olmadığı sahneler var. belki 200 kiloluk taşı kaldırmış bi sahnede hemde 2 3 dk boyunca hem dayanıyor hemde taşı fırlatıp düşmanlarını öldürüp kurtuluyo merak ettiğim adam nasıl bel fıtığı olmuyor. ondan sonra filmde 2 3 kez yaralıyor bişi olmuyor hemen iyileşiyor. yani tabi film sonuçda bunlar ama sahneler birazda mantıklı olsa daha güzel olurdu abartılar yüzünden her 3 filmede 7 verdim ben.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

14 Haziran 2015 17:25

Rambo tek başına sovyet ordusunu yenerken çok mu mantıklı?Evet filmde gök-moğol ulusu diye birşey var.Yani Türklerle Moğollar bir ulus gösterilmeye çalışılıyor ki yanlış.Ama bu kadar acımasız olunmamalı.

benimsinema

27 Ağustos 2014 22:30

Cüneyt arkin iki rolde sonuna kadar götürmez filmi ortasinda teki ölür.. cin isimleriyle ve genis kadrosuyla güzellesen film. Tabii bu zamanin sartlari olmadigi icin bazi sahneler sacma geliyor.. bir natuk baytan efsanesi yine..

Cevap Yaz

hüseyin44

18 Kasım 2012 21:44

s.a ben yeni kayıt oldum film izlenmiyor bişey çıkmıyor ekranda nasıl filmi açıyoruz yardımcı olurmusunuz

Cevap Yaz

Yuxel1907

4 Aralık 2011 16:27

Uyduruk ve berbat bir film..

Cevap Yaz

performer

4 Haziran 2011 23:26

yer yer güzel diyalogları olan bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica