Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tatlı Nigar

Tatlı Nigar

8,99

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1979 1 Saat 27 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevfik Şen, İlhan Hemşeri, Ekrem Dümer, Abdi Algül, Mürüvvet İşsever, Hakkı Kıvanç, Zeki Tüney, Perihan Ateş, Asuman Arsan, Günfer Feray Devamını Gör...

Konusu : Filmde, fakir bir gencin pavyon şarkıcısına olan aşkı anlatılır. Nigar, pavyonda şarkıcılık yapan güzel bir kadındır. Zengin hayranları her gece pavyonu doldurmaktadır. Kasabada balıkçılık yapan Ahmet ise fakir bir delikanlıdır. Nigar’a tutulmuştur. Müşteri masalarını dolaşan Nigar, erkeklerden ölesiye nefret etmektedir. Ahmet’le de yıldızı ilk günden barışmaz. Zamanla aralarında başka bir ilişki gelişmeye başlar. Ahmet, Nigar’ın erkeklere bakışını değiştirecektir.kisxgunesi

1 Aralık 2019 00:17

Bir yorum daha yapmak istiyorum. İlk yorumumu filmi izledikten hemen sonra yapmıştım. O zaman da belirtmiştim son sahnenin beni ne kadar etkilemiş olmasını. Ondan beri arada sırada filmi açıp son sahnesini izliyorum çünkü gerçekten çok beğeniyorum. Bazen olur ya kocaman filmdeki bir replik sanki bütün filme bedel olur, gerçekten benim için "değer be Nigar" öyle oldu. Beni en çok etkileyen Yeşilçam replikleri listesi yapsam herhalde en başlarda olur :) Bulut Arası bu filmde neden o kadar beğendiğimi de anladım. Adama bıyık yerine sakal daha güzel yakışıyor. Keşke Türkan Şorayla daha çok filmi olmuş olsa da izlesem, uyumları mükemmel.

Cevap Yaz

burcusara

3 Kasım 2019 15:20

Bu film beni nedense çok etkiledi, belki de filmin son sahneleri olabilir. Türkan Şorayın o kadar filmini izledim, hiç böyle cüretkar sahneleri olduğu film görmemiştim. Ve öpüşme sahneleri olan siyah beyaz filmlerinden de izlediklerim oldu. Biraz şaşırdım o erotik sahneleri görünce. O dönmdeki erotik filmler ön planda olduğu için mi acaba Türkan hanım da böyle bir film çevirmeyi kabul etti? Vesikalı yarım yada Baraj filmlerinde böyle sahneleri yok çünkü. Tabiki her filminde olduğu gibi Türkan Şorayın oyunculuğu üst düzeyde. Ama ben Bulut Arasın oyunculuğunu da çok beğendim. Sultan ve Nefret filmlerini izlemiştim önceden ve pek sempatik bulmamıştım ama demek ki bir oyuncu ne kadar iyi rol oynarsa o kadar ısınıyorsunuz ona. Nigarı zorla kaçırması iyi olmamıştı tabiki ama onu hiç bir zaman cinsel ilişkiye zorlamaması dikkatimi çekti. Onun yüzünden ölüme gitmesi de çok etkiledi beni. "Değer be Nigar" repliğini hiç unutmam herhalde. Tamam, Türkan Şorayla Kadir İnanırın çok güzel uyumları ve filmleri var, ama bu demek değildir ki Türkanın yanına başka kimse yakışmıyor. İnsanlar neden hep Türkan Şoray filmlerine yorum yaparken Kadir İnanırı anmak zorunda anlamıyorum gerçekten. Bu filmde Bulut Arasla uyumları çok güzel bence.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

19 Haziran 2019 20:04

Osmanlıdaki Nigar sanıp yorulmadan izleyim derken Sultan ın diğer pavyon filmleri olan Vesikalı Yarim ile Seni Seviyorum benzeri ve arasında bir film çıktı. Yine pavyon, para, silah vardı. Seni Seviyorum dan farklı olarak insan onuru ile dalga geçme, kadına şiddet ile biraz da erotizm eklenmiş. Türkan Şoray ın güzelliği yine büyüleyici idi. Bazı sahnelerde Nazan Şoray ile benzerliğine şaşırdım. Bu kadar zor ve acımasız hayatlar içinde insanı duyguları hayatın akışına ters olmayacak şekilde vermeye çalışmışlar. Bulut Aras ın ayağı yaralanınca gidemeyişi, memleketine dönerse öldürülür korkusu ile treni yakalamaya çalışması en etkileyici noktalardı. Bulut Aras, Sultan filmine göre biraz daha iyi oynamış sanki. Müzikler, klasik, etkileyici Türk filmi müzikleriydi. Mekan olan Dalyan ın da benim sevdiğim yerlerden biri olması ayrı bir güzellik kattı filme.

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Aralık 2016 14:10

vesikalı yarim filimini andıran bir film. bulut aras filmde çok başarılı bir iş çıkarmış. çok iyi oynamış. türkan sultan zaten her zaman ki gibi başarılı. erol taş ta üstün oyun gücüyle filme ren katmış. esen günayın sesi bulut arasa oldukça yakışmış bu filimde. sultan filmi kadar olmasada bu filmde çok başarılı olmuş. fakat aynı senaryol yeşilçamda defalarca tekrar edilmiş diyebilirim. bulut aras anadolu insanın çok güzel bir şekilde canlandırıyor. oynadığı her rolün hakkını sonuna kadar veriyor. kavga sahnelerindede oldukça başarılı buluyorum. uzun boylu ve yakışıklı bir aktör. belkıs özenerde bu filmde şarkılarıyla gönüllerimizi fethediyor.

Cevap Yaz

performer

1 Kasım 2014 23:57

alt kısımlarda yani 2009 yılında burada yaptığım yorumda jenerikte müzik metin bükey yazıyor ama metin bükey yok filmde demişim, 2009'dan bugüne yeşilçam sineması müzikleri konusunda epey yol aldığımı düşünerek düzeltme yapıyorum. filmde belkıs özener'in seslendirdiği şarkıların orkestra şefi metin bükey. cahit berkay'ın müziği başka filmlerde kullanılan müzikler olarak kullanılmış. genel olarak daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum, kırsalda geçen (şoray ve aras'ın sahneleri) bazı sahneler gereğinden fazla uzatılmış yani erol taş ve ayfer feray gibi oyunculardan daha fazla yararlanılabilinirdi.

Cevap Yaz

benimsinema

14 Mayıs 2014 21:38

kadir inanir oynamis olsaydi degisen bisey olmazdi bence.. bulut aras en az onun kadar basarili... türkan sorayin yetmislerin ikinci yarisinda sinemada hala varim dedirten hatta kült olan filmlerinden biri...

Cevap Yaz

t_rex

4 Haziran 2011 12:06

şuh bir şoray...eminim döneminde epey ses getirip sinema salonlarını  doldurmuştur. 

Cevap Yaz

Loverman

12 Mayıs 2011 04:17

türkan şoraya kadir inanır ne kadar yakışıyorsa bulut aras da o kadar yakışıyor gerçekten. yaban ve tatlı nigar filminin ortak bir yönü aktörlerin çok az konuşmasıdır. kadir inanır ve bulut aras sessiz rolü çok iyi başarmışlar. tabi bu başarıda aktrislerin onlara ilgi duyması muhakkak. konuyla ilgili olarak; kadın erkek ilişkisi üzerinde yazılan yazılarda bazı erkeklerin sessizliğini gizemli bulan kadınların, onları keşfetmek için yakınlaştığı belirtilir. yaban da belirgin, tatlı nigar da kısmende olsa bu detay mevcuttur. film için sadece güzel bir film diyorum.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

17 Nisan 2011 19:11

Türkan ŞORAY & Kadir İNANIR'IN oynadıkları "DEVLERİN AŞKI" filmine nazire çekilmiş bir bence. Bulut ARAS'I Kadir İNANIR'A karşı bir nevi alternatif olarak oynatılmış diye düşünüyorum... Objektif olmak gerekirse sultana karşılık hangi jönü koysanız farketmez. Bu filmdeki olan rolde Bulut ARAS'I Kadir İNANIR'I hiç aratmamış olarak, başarılıda buldum. Zaten filmde güzel.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Mart 2010 23:10

Güzel film beğendiğim filmlerden

Cevap Yaz
Yandex.Metrica