Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Balatlı Arif

Balatlı Arif

8,88

(21 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 32 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi


B a r b a r o S

22 Ekim 2019 23:00

Bence klasik Yılmaz Güney sinemasının aksine komedi tarzında sahnelerinin bolluğuyla diğer filmlerinden ayrılıyor bu film. Balatın eski görüntüleri falan güzeldi.

Cevap Yaz

tastekne1

21 Kasım 2016 00:46

Evet. Çiğdem, öyle sever. Hayatı tanımadığı için Gülşen'inki gibi ateşli değildir sevgisi. Evet. Arif, kızın yanında otobüse binemez. Taksiyle, parasının yettiği yere kadar gider. Sonra, koşarak sınava yetişmeye çalışır. O dostlar, "Kaçır kızı." derler...Hepsi tamam da...Bu, yükseklik korkusu ne olacak? Gerçekten, Gülşen'e olan sevgi mi, yoksa Balat'ta arkadaşlarla ahırda ucuz şarap içmeye alışmış bünye mi geri dönmeye zorluyor Arif'i, Arif'leri?

Cevap Yaz

ahmettgf

2 Ocak 2015 12:18

yıl 1967.Dönemin İstanbul'unu insanlarını yaşamlarını ne güzel anlatmış.film çevrildiği dönemin tarihe tanıklığını ne güzel yapıyor.zengini, fakiri, işlisi, işsizi,onların yaşam tarzını, güzel bir müzikle seyirciye sunuyor...yeşilçam ın en güzel yapıtlarından biri.

Cevap Yaz

Lalegül34

8 Ocak 2014 14:55

film güzel insanı kendine çekiyor ama nebahat çehre çok geri planda kalmış bu filmde yılmaz güney başrolü tülin oral la oynamalıydı

Cevap Yaz

balabangür

31 Aralık 2013 11:21

Psikolojisi dağılmış doktor arifin ruyasi cok özgün. Guzel bir film ama bu filmi nebehat cehrenin oyunculugu ile hatırlıyorum. Cok icten oynamış. Filmde yer alan kanun ile çalınmış alaturka bir ezgi var cok guzel kimin oldugunu bilen varsa bana gönderebilir mi?

Cevap Yaz

benimsinema

7 Nisan 2013 17:20

bu filmi bildigimiz yilmaz güney filmlerden biraz ayri tutmali bence...silah yok, kan yok, kabadayi yok...bildigimiz fakir gencin ask hikayesi...kendisine de yakismis bu rol... e tabi senaristin bir bayan olmasi da büyük bir rolü var diye düsünüyorum...atif yilmazada ayrica tesekkürler

Cevap Yaz

beyzacetin

3 Ocak 2013 10:54

muhtesem bir yılmaz güney filmi. Benim gibi duygusal insanların, özellikle de bayanların izlemesi gerekir. Balatlı Arif karakteri Yeşilçam ın romantik, hatta bazen hayalperest erkek karakterlerinden çok farklı, gercek hayatta karsımıza sık sık cıkabilecek bir erkek tipi. Duygularını belli etmeyen, ağırbaslı, gercekci ve çözülmesi çok zor bir karakter. Zaten filmi çekici kılan da bu. Yılmaz Güney in etkieyici performansı filmin en önemli yönü. Tabii rejide Atıf Yılmaz ın olması da cok ama cok önemli.

Cevap Yaz

gıgax

17 Haziran 2012 11:33

Balatlı olmak güzeldir güzel olmasına ya Balatlı Arif olmak istemezdim doğrusu.İnsan bir kere şeytana uymaya görsün.Şeytan yakasını bırakmıyor.Uçkurun ucunu kaçırdımıydı geri dönüşü olmuyor; Don Düşüyor...

Cevap Yaz

sharapnell

17 Haziran 2012 04:43

"koca dünyada insanı anlayan bir kul çıkmadıktan sonra, namusluymuşuz namussuzmuşuz ne fark eder?" diye isyan ediyor arif. belki haklı da. aynı gün içinde iki farklı dünyada yaşamını sürdürmeye, iki farklı dünya arasında salınmaya çalışıyor. 50'li yıllardan sonra yaşanan dönüşümden kendi de nasiplenmek istiyor.

ayşe şasa belki de ah güzel istanbul filminde, yaşanan dönüşümü izleyicilere çok iyi sezdirememiş olduğunu düşünmüş olacak ki bu sefer biraz daha anlaşılabilir (ya da yüzeysel) bir  senaryo ile karşımıza çıktı. iki filmin benzer noktalarıysa çok. iki filmde de zengin ve fakir dünya arasında sıkışmış birer karakter var. yine aynı şekilde iki filmde de izleyenleri güldüren absürd rüya sahneleri... iki filmde benzer olan bir şey daha var ki o da usta yönetmen atıf yılmaz faktörü. kısacası, bir sene arayla çekilmiş bu iki filmi, birbirinin tamamlayıcısı olarak görmek lazım.

Cevap Yaz

siyah kare

29 Şubat 2012 01:16

bu film çift isimlidir sinemada yiğitin öfkesi adında izledim televizyonda da oynadı.film iyi korunmuş görüntüler temiz. yılmaz güney in güzel filmlerinden.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica