Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hammal (Hamal)

Hammal

8,56

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 17 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Fikret Hakan Fikret Hakan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Timuçin Caymaz, Birtane Güngör, Orhan Çoban, Baykal Kent, Ehat Alinçe, İlhan Hemşeri, İhsan Gedik, Arseven Gümüş, Çetin Başaran, Ali Demir Devamını Gör...

Konusu : Film, bir banka soygunu nedeniyle hayatı kararan bir hamalın suça sürüklenişini konu edinir. Yusuf, hamallık yaparak geçinen fakir bir adamdır. Karısı öldükten sonra iki çocuğunu tek başına büyütmüştür. Yusuf’un en büyük hayali bir araba sahibi olmaktır. Bu nedenle kazancının bir kısmını bankaya yatırır. Öte yandan açıktan ilkokulu bitirmeyi de başarır. Diplomasını aldığı sırada araba için gereken miktarda parayı da toplamıştır. Parayı almak için bankaya gittiğinde bir soygun olur ve Yusuf bütün parasını soygunculara kaptırır. Soyguncular, Yusuf’un kızı Semiha’yı da yanlarına alarak kaçarlar. Bu olay Yusuf’un hayatını karartacaktır.Sinecan06

21 Mayıs 2017 23:44

Yeşilçam'ın harcanmış ismi İRFAN ATASOY'dan müthiş bir gerilim. Komedi öğeleriyle şiddetin bu denli güzel harmanlandığı filmlere pek denk gelmez

Cevap Yaz

sinemaadamı

7 Aralık 2016 20:43

böyle bir filmi yeşilçam da 1 yılmaz güney 2 irfan atasoy 3 yılmaz duru 4 fikret hakan çevirebilir bence. film çok şahane. irfan bir araba sahibi olmak istiyor. para biriktiriyor 4 soyguncu parasını biriktirdiği gün bankayı soymaya kalkıyor. irfan atasoy bunlardan bol bol dayak yiyor. sonrada paralarla birlikte kızını da alıp hem tecavüz ediyorlar hem de kıza günlerce işkence ediyorlar. bunu bırakta birde kız onları tanımasın diye kör ediyorlar kızı. usta oyuncu fikret hakanda bu filmde yönetmen koltuğunda. başroldede irfan atasoy var. film zaten tadından yenmiyor. kötü adamlar süheyl eğriboz,tarık şimşek, çetin başaran, ihsan gedik. patronları da süleyman turan. ama 1 2 sahnede görünüyor. kendi payını alıp ortadan kayboluyor. irfan finalde hepsini kanlara boğuyor. yoksulluğu , sefaleti, anadolu insanın çilesini, acımasızlığı, insanların sapık emellerini , para için insanların yaptıklarını en iyi ifade eden filmlerden biridir. irfan atasoy çok başarılı bir perfonmans sergilemiş.saygılar.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

27 Temmuz 2016 23:25

Süleyman Turan'ın kötü rolde olduğu nadir filmlerden...

Cevap Yaz

ugurcan010203

12 Ekim 2015 19:04

bence çok başarılı bir film

Cevap Yaz

erakman

15 Eylül 2013 10:58

Bana kalırsa son derece vasat bir film.Oyuncular gayet kötü.Arkadaşın biri tarantino ile kıyaslamış,bunu konuşmuyorum bile.Sıradan bir intikam filmi.

Cevap Yaz

Göztepe

15 Eylül 2013 11:41

Bu filme vasat demek için dikkatli izlememek veya sinemadan hiç anlamamak lazım bu kadar güzel bir filme nasıl vasat diyorsunuz şaşıyorum doğrusu..

beyzacetin

16 Temmuz 2013 16:04

Sıradışı bir film. Bence gercek bir gerilim. Kızı kacırıp defalarca tecavüz etmeleri, gözlerini dağlamaları, sonra Yusuf un onlara verdigi muhtesem ceza. Bastan sona cok etkilenerek izledigim, çarpıcı bir film. Bende iz bırakan sahneler... İrfan Atasoy un farklı tarzı cok hosuma gidiyor, tabii Fikret Hakan ın yönetmesi de ayrı bir atmosfer yaratmış. Kesinlikle izlenmesi gereken çok dramatik bir film.

Cevap Yaz

performer

31 Mart 2013 23:30

7+ içinde şiddet unsurları barındıran reji açısından ilginç bir film.

Cevap Yaz

Loverman

18 Temmuz 2012 23:49

farklı bir kadrosu ilgi çeken konusu ile göze batan, başı güzel olup sonu kötü biten fikret hakan, irfan atasoy ve semiha yankının birlikte çalıştığı ilk ve tek film. yusuf 30-40 bin kadar para biriktirmiş. semihaya 7,5 liraya başörtüsü aldığına göre şimdiki zaman için yine 30-40bin civarında para biriktirmiş. geçimini hamallık yaparak sağlayan birisi için büyük bir miktar. eserinde azimle birçok hayaller gerçekleşir demek istemiş irfan atasoy.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

13 Temmuz 2012 03:37

Bence bu filmin konusunu Kariz_ma_35 ile Alın Yazısı pekala anlatmışlar. İrfan ATASOY'u ve bu tarz film sevenlere tavsiye nitelikte bir film.

Cevap Yaz

bitores mendez

7 Nisan 2012 19:26

filmin sonunda adamların kafalarını çuvalın içinde karakola getirmesi baya ilginçti

Cevap Yaz
Yandex.Metrica