Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yunus Emre

Yunus Emre

8,35

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Tarihi Dini Dram, Tarihi, Dini

Yönetmen: Özdemir Birsel Özdemir Birsel

Ülke: türkiye

Oyuncular: Aydın Tezel, Ali Seyhan, Atıf Kaptan, Süheyl Eğriboz, Feridun Çölgeçen, Rıza Tüzün, Ali Şen, Şükriye Atav, Müfit Kiper, Altan Bozkurt Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek OyuncuMGUNAY

11 Kasım 2015 11:13

Salih Diriklik'in eleştirisine katılmakla birlikte genede izlendikçe huzur veren bir film. İlk çekilen Yunus Emre filmi olmaslıyla sinemamızda yeri bence bir başka olmalı. Ayrıca Hakan Balamir bu filmde oynadıkdan sonra içkiye ve gece hayatına tövbe ett iğini sitemizde verdiği raportajdan okuyabilirsiniz.

Cevap Yaz

drakın

18 Kasım 2011 18:24

"film hakkında seyirci tenkidinin yoğunlaştığı noktalar, Yunus Emre'nin bilinen şiirlerine uygun sahneler meydana getirilmesi için zorlamalara gidilmesi, birbiriyle bağlantısı olmayan bu sahnelerin filmi anekdotlara bölmesi ve Yunus Emre'nin ağzından "Allah" yerine, sık sık "Tanrı" sözünün söyletilmesi olur. " (Yönetmen Salih Diriklik'in Fleşbek adlı kitabından alıntı)

Cevap Yaz

performer

12 Eylül 2009 17:41

uzun bir film olmalı. trt1   2 bölüm halinde yayınladı. yapımcı özdemir birsel neden acaba kendisi yönetmek istemiş. atıf yılmaz ve lütfi akad gibi yönetmenler çekseymiş, görüntü yönetmenide gani turanlı veya kaya ererez olsaydı. yinede kötü bir film değil. zaten böyle bir senaryo ile kötü bir film çekilemez. ali şen filmin çok az bir yerinde oynamış. filmde rıza tüzün'de oynadığı için ali şen'i mümtaz ener seslendirmiş. filmde makyajları zeki alpan yapmış.

Cevap Yaz

huso913

7 Temmuz 2009 10:47

ben yunus emrenin filmini  hakan balamir basrolunde seyrederken olaganustu begeniyorum.malesef eskiden hersene trt de seyrederdik ama  suan goremiyoruz.neden ?bilemiyorum.Sinema turk,ten ricam siteye eklerseniz seyretmek istiyorum.

bekliyorum...ALLAHA emanet olun.

Cevap Yaz

mimarsinan

7 Şubat 2008 23:28

Yunus Emre'nin, şiirlerinine uygun sahnelerle hayatının anlatıldığı hiç bir sinema filminde  ve tiyatro sahnesinde kimse Hakan Balamir kadar başarılı oynayamamıştır. Hakan Balamir,  benzerlik ve başarılı çalışmasıya  sanki Yunus Emre'nin ta kendisi. Yunus severler filmi izlediklerinde 13. ve 14. yüzyıldaki Anadolu'nun çileli yıllarına gideceklerdir.

Cevap Yaz

Yuxel1907

22 Ağustos 2007 18:46

1980'li yıllarda TRT'nin sık sık ekrana taşıdığı bir film, klasik Yeşilçam kaygılarından uzak sağlam bir eser..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica