Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Eltiler

Eltiler

8,22

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Duygusal Komedi Aile Duygusal, Komedi, Aile

Yönetmen: K. Çetin Öztep Uğur Erkır Mahinur Ergun Erdoğan Ergözen Serpil Kurtça K. Çetin Öztep, Uğur Erkır, Mahinur Ergun, Erdoğan Ergözen, Serpil Kurtça

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ahmet Yazıcı, Ayşen İnci, Derya Kurtuluş, Didem Atlıhan, Hakkı Ergök, Sevinç Aktansel, Betül Arım, Evrim Akın, Engin Şenkan, Mete Dönmezer Devamını Gör...

Konusu : İki eltinin kendi aralarındaki aile ilişkilerinin ve mahallelerinde yaşanan olayların hikayesi.SarpBayhan

22 Ekim 2017 04:32

TGRT'nin en kaliteli dizilerinden biri olan Eltiler yayınlandığı dönemde çok sevilmişti halen uydudan yayın yapan yerel kanallarda zaman zaman yayınlanmakta olan dizide eltiler arasında yaşanan konular nükteli bir anlatımla izleyiciye sunulurdu. Oyuncu kadrosu oldukça değerli isimlerden oluşan bu dizi doksanlı yılların en iyi dizilerinden biriydi bana göre.

Cevap Yaz

mansur34

15 Şubat 2016 06:35

Absürt eğlenceli bir diziydi birinci sezonu iyiydi 2.sezonu aynı tadı verememiş di zaten 3.sezonu göremeden bitmiş di dizinin tadında bitmesi dizinin dahada vasatlaşmasını engellemişdi hala onca yıla rağmen keyifle izleniliyor.

Cevap Yaz

erakman

14 Mart 2015 18:58

Tek kelime ile muhtesem bir dizi ve oldukca eglenceliydi.Simdilerde bu tarz yapimlari tv lerde gormek oldukca guc.

Cevap Yaz

Deli FİŞEK

3 Aralık 2014 12:32

Tgrt'nin en iyi dizi yapımlarından biriydi.Tekrar bölümlerine denk gelince tv'nin karşısından kalkamıyorum :)

Cevap Yaz

ali87

20 Temmuz 2012 22:15

eğlenceli dizi tekrarlarını izliyom

Cevap Yaz

delikadir39

17 Eylül 2011 14:03

Tgrtnin iyi dizilerindendi.Ben de izlerdim.

Cevap Yaz

mert-can

29 Mayıs 2009 05:55

 tgrt nin marziye ile birlikte yaptığı en güzel dizi.tekrar bölümlerini her sabah izlerdim.fakat oyuncu kadrosu sonradan değişti ve beklediği ilgiyi yakalayamadı.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

27 Mayıs 2009 22:14

Eltiler dizisi tarih olarak eski bile olsa (yaklaşık 12 yıl kadar) o kadar ince, kaliteli ve lafı gediğine koyan laflar ve karşısındakini hicveden bir komedi dizisiydi ki kadri kıymeti hiç bilinmemiş olmasına rağmen tv ekranlarında binlerce tekrarları yayınlanmıştır. İzleyenlerin bir çoğu bu dizinin tekrarlarını her zaman izlemek ister ama bir o kadar kalabalık olan aynı çoğunluk bu dizinin ismi bilmez, bilmesi için ipucu gelmesi bekler, oyuncuları çat-pat tanırlar tüm yüzsüzlüklere rağmen bunu istemekte haklıdırlar. TGRT adlı televizyon kanalında gösterilen "Eltiler" dizisinin tekrarlı daha çok gene TGRT verilmiştir. Nadirde olsa bazı pek tanınmamış kanalda da yer bulmuştur. Eltiler dizisini 2 bölüme ayırmak gerekir. Aydın karakterini; Engin Şenkan'ın, Aziz karakterini; Mehmet Gürhan'ın ve Cemil karakterini Aydın, Aziz karakterlerini o dönemde onlarla birlikte oynayan adını hatırlamadığım kişinin olduğu bölümlerde gerçek "Eltiler" dizisi olmuştur. Oyuncu kadrosu bozulup rolunu tam yapan oyuncular gidip yerlere normalde iyi oyuncu olsalar bile diziyle kan uyuşmazlığı yaşayan oyuncular gelmesiyle dizinin ikinci kötü, karanlık bölümleri başlamıştır. Zaten oyuncu kadrosu farklılaştırıldıktan sonra dizi belki ilk çekilen tutmuş kadrosunun belkide 5te 1i kadar ya çekildi ya çekilmedi. Şimdi hafızalarınızı tazelemek için dizinin oyuncularını ve hikayeyi sizlere hatırlatayım.

Aydın Baysal : Baysal ailesinin kardeşler arasında en büyüğü, diğer kardeşlerinin doğru düzgün herkes tarafından takdir edilen meslekleri olmasına rağmen, Aydın Baysalın ne bir mesleği vardır, ne de bir işte dikiş tutturabilmiştir. Girişmiş olduğu hiçbir işte başarılı olmamasına rağmen, çok geniş bir insandır, hiçbir şeyi uzun süreli sıkıntı etmez, şakacı, espirili bir yaşam tarzı vardır. Buda diğer kardeşlerini onu ayıran özelliğidir.

 Aziz Baysal : Baysal ailesinin ortanca kardeş olanıdır. Ondan büyük bir ağabeyi ve bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Mesleği avukatlık olan Aziz Baysal; son derecede ciddi, saygıdeğer, prensip sahibi, ilkeli, titiz ve üniversite eğitimi ve kültürü almıştır. İş dünyasında başarı olan Aziz Baysal'ın en büyük sorunu eşidir. Eşiyle arasında inanılmaz derece kültür ve eğitim farkı olan Aziz Baysal bunun trajikomik yansımaları yaşar. Eşi taşradan gelmiş bir köylü, Aziz Baysal ise Kent-Kültürünü yaşamış, üniversite mezunu bir avukattır, bu sorunun meyvesi de kızları bunları evin içinde en çok yaşayan kişidir.

Cemil Baysal : Baysal ailesinin en ufak kardeşi olan, Cemil Baysal'ın mesleği, eczacılık olup, en önemli özelliği ise aşırı derecede ana kuzusu olmasıdır. Kardeşler arasında evlenenmiş olması da ayrı bir özelliğidir. Anne baskısı altında kalan Cemil Baysal, aynı zamanda abilerinin kontrol altında tam anlamıyla kendi başına hareket edemez kişilikte biridir. Duygusaldır, hassastır, kırılgandır.

 Fitnat Baysal : Aziz Baysal'ın eşidir. Fitnat Baysal taşradan kente gelmiştir. Eltisi Nihal'le kesinlikle anlaşamazlar. Nihal'le aralarında büyük bir rekabet vardır. Fitnat'a göre Nihal; kendini beğenmiş, havalı, ukala ve ev işini beceremeyen biridir. Fitnat'ta karakter özelliklerini köyden kente taşıyarak, aile apartmanın düzeni bozmaktadır. En büyük sorunu kötü bir evlilik yapıp ayrılan kızının tekrar evde kalmış olmasıdır.

Nihal Baysal : Aydın Baysal'ın eşidir. Nihal Baysal, Aydın Baysal'ın ikinci eşi olduğundan ne eltisi ne de kaynanası tarafından kabul görmemiştir. Nihal'e göre eltisi köylü, kaynanası ise kocasına hükmeden çağdışı kalmış, gelenek-göreneklerinden taviz vermeyen biridir. Nihal Baysal'ın en büyük sorunu oğlu Toygar Baysal'ı bir türlü okula alıştıramaması ve başarılı olamamasıdır.

Macide Baysal : Baysal ailesinin en büyüğü olan Anne Macide Baysal, Baysal kardeşlere babalarından kalan en büyük ve sorunlu mirastır. Oğulları üzerinde olan baskı zaman zaman onların yararına olsada işleri karıştırmakta üstüne olmayan Macide Baysal, oğulları dışında tüm apartmanı kontrol altında tutar. 

Kapıcı Kemal : Apartman görevlisi olan Kapıcı Kemal, apartman işlerini küçük gören daha az çalışıp daha çok para kazanmak isteyen bir köylüdür. Daha önceki örneklerini Kapıcılar Kralı ve Bizimkiler adlı dizilerde gördüğümüz, Kemal Sunal ve Ercan Yazgan kadar başarılı oynayan Mehmet Keskinoğlu Kapıcı olarak görev yapar, en önemli özelliğinden biri aşırı derecede pinti olmasıdır.

Kiraz : Apartman görevlisi Kapıcı Kemal'in eşidir. Kapıcı Kemal apartmandaki tüm işleri ona yıkar. Apartmanda gündeliğe gider, en önemli özelliği dedikodu yapmak ve uzun uzun konusmaktır. 

Cevap Yaz

sezi

16 Nisan 2009 11:53

O dönemde tgrt'de yayınlanan ve sabah kuşağındaki en komik yerli diziydi. Evde kalmış ana kuzusu cemil,fitnat ve kolejli eltisi,avukat azizi ve her bir karakteri ile müthiş keyifli bir diziydi.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

27 Haziran 2008 20:34

özellikle kuşum aydın onceki cemil karakteri oynayan kişi gerçekten çok komikti. birde aydın baysal karakterini canlandıran engin şenkan süperdi, ayrıca kapıcı rolundeki ilk oynayan mehmet keskinoğlu çok iyinci, vede sevinç aktansel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica