Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurdoğlu-2 / Sancağın Ordusu (Sancağın Ordusu)

Kurdoğlu-2 / Sancağın Ordusu

8,41

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Tarihi Macera, Tarihi

Yönetmen: Cemalettin Ertürk Cemalettin Ertürk

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hülya Erçel, Şehnaz Dilan, Macit Flordun, Kazım Kartal, Yılmaz Köksal, Serdar Gökhan, Gürcan Sarısoy, Oktar Durukan, Necdet Tok, Yavuz Selekman Devamını Gör...

Konusu : 16.yüzyılda Kastilya Kraliçesi İzabel ile Aragon Kralı Ferdinand evlenerek İspanya Krallığını kurar ve İspanyadaki Endülüs Emevi Devletini yıkar.Kalan müslüman ve yahudilere iki seçenek sunar.Ya hrsitiyanlık ya ölüm.Osmanlı Padişahı İkinci Beyazıd müslümanlara yardım için ordu gönderemeyince iş Türk denizcilerine düşer.Kurdoğlu Muslihiddin artık Reis olmuştur ve adamlarıyla İspanyaya gidip Müslümanları kurtarmak üzere deryaya açılır.performer

1 Aralık 2016 22:51

filmin başlarında gerçek bir kuzuyu havaya kaldırıp yere fırlatıyorlar yani bir film için bu yapılır mı?bu sahneyi saymazsak film genel olarak iyi, bunun dışındaki yorumum tgrt'nın 90'lı yılların başında çektiği 35mm'lik bu yeşilçam tadındaki tv filmlerinin varlığını o yıllarda bol bol tv izlemiş biri olarak hatırlayamadım ama 2016 yılında farketmiş olmak bile geç sayılmaz herhalde :)

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Haziran 2015 10:36

Filmde birşey soru işareti olarak kalmış. İspanya Kontesi Hülya Erçel'in kızına ne oldu. Rol icabı Yılmaz Köksal'ın söylediği ilahiden esinlerek müslüman mı oldu acaba. Annesiyle neden gitmedi. Filmimizin üçüncü bölümünde de bu kızdan hiç bahsedilmemiş. Mes ela Hülya Erçel Kurtoğlu'na kinini kusarken kocamı öldürdün diyor ama kızına ne olduğundan hiç bahsetmiyor. Bizde yorumumuzu kızın müslüman olduğu yönünde kullanalım.

Cevap Yaz

tevfikcakmak

16 Aralık 2012 01:25

Rahmetli arkadaşım Cemalettin Cem Ertürk'ün aynı adlı çizgi roman eserinden;ilk filmi Yücel Çakmaklı,daha sonrakileri eser sahibi Cem tarafından sinemaya aktarılan Kurdoğlu 1 ve 2 filmlerinin senaryolarında,Ratip Tahir Burak'ın önce Akşam Gazetesi'nde "Bize Barbaroslar Derler" adıyla çizgi roman olarak tefrika edilen;daha sonra Atlas Kitabevi tarafından 4 albümlük Barbaroslar serisi olarak çıkan eserden yararlanılmıştır.İyi niyetle büyük tarihi prodüksiyon olarak çekilen film,ne yazık ki yönetmenlik deneyimi çok az olan eser sahibi C. Cem Ertürk'ün tecrübesizliği nedeniyle arzu edilen filmin çekilmesini engellemiştir.

Cevap Yaz

MGUNAY

19 Ekim 2011 09:01

bu filmler gerçekten güzel yapılmış etkileyici müziği oyuncular çok iyi ama fazla yorum yapılmıyor bu tür filmlere TGRT yapımı olduğu için izlenmekmi istenmiyor anlamış değilim  vatan, bayrak, din aşkı olan herkezin seveceğine eminim.

Cevap Yaz

Alın yazısı

18 Ekim 2011 23:18

Yeşilçamın son dönemlerinde tgrtnin yeşilçam emekçilerine katkısı büyüktü, kurdoğlu ve dini olarak yapılmış daha onlarca filmde yer aldı yeşilçamın tanınmış isimleri 1996 yılına kadar sürdü bu katkı, tgrt bir ara el değiştirdi..ve yeşilçam kapıları o yıl kapandı yıl 1996, ve tgrt nin bu tür yapımlarda arşivi çok geniştir. hala bu yapımları oynatır.

Cevap Yaz

delikadir39

17 Ekim 2011 20:03

Gerçekten güzel.Tgrtye teşekkür ederim.

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Mart 2010 09:00

cüneyt arkının tarihi filmlerini aratmayacak kadar yapılmış sağlam bir yapım emeği geçen herkezi tebrik ediyorum

Cevap Yaz

sinemaaşığı

27 Mayıs 2009 18:36

türk sinemasında eşi benzeri az rastlanır bu serilerin

Cevap Yaz

Gökhan Bayezid

5 Şubat 2004 12:16

Cevap Yaz
Yandex.Metrica