Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sacide Keskin

Sacide Keskin

Doğum Yeri : istanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1916

Ölüm : 1995-01-01

İlgili Filmler

Resimlervatansever10

13 Temmuz 2015 13:38

Genelde karakter oyuncularını seslendirmiş.Ses tonu kimi seslendirdiyse yakışmış.

Cevap Yaz

delikadir39

26 Temmuz 2013 00:16

Resminin eklenmesi iyi oldu.Ben de kendisini görmek istiyordum.

Cevap Yaz

Göztepe

21 Mayıs 2013 23:55

Hayattamı değilmi onu henüz bilmediğimiz bir dublaj devi birçok filmde özellikle yaşlı aktrisleri seslendirmiştir arkadaşların belirttiği gibi. Sacide Keskin'in hemen hemen renkli olsun siyah beyaz olsun hemen hemen her eski filmde sesine rastlamak mümkündür. Sanatçının bilgilerinin olmaması bir yana fotoğrafını bile zar zor internet ortamınde bulup yeni yükledim. Hayattaysa uzun ömürler diliyor vefat ettiysede Allah rahmet eylesin..

Cevap Yaz

MGUNAY

11 Kasım 2010 17:15

yaşlı teyzeleri Güler Ökten'den sonra başarılı seslendiren dublaj sanatcımız aklımda kalan örnek İbo ile Gülşah filminde İbo'yu okutmak için götürdükleri yaşlı kadında sesini duyabilirsiniz İbo tekerlemesini Allah belanı versin diye bitirir yaşlı kadında Sacide Keskin dublajıyla senin Allah belanı versin i...it bu nasıl name cümlesiyle bitirir çöpçüler kralındada Nezahat Tanyeri'yi seslendirdi oğlu Şener Şen'e sus sus benim senin gini oğlum boşa gitti emeklerime...

Cevap Yaz

Loverman

31 Temmuz 2010 03:12

tahminimce aynı sanatçı bir başka isimle (sacide toroğlu) olarak eklenmiştir. ekleyen arkadaş filmlerin jeneriğine bakarak eklemiş olabilir. mesela arap celal bazı filmlerin jeneriğinde arap celal, bazılarında celal donat, bazılarında da celal yonat olarak yazılmakta. ama bu üç isim aynı kişi. yeşilçamda böyle hatalar çok olmuştur. neyse uzatmadan konuya dönersek. sacide keskin ilk kadın seslendirme yönetmenidir. rıza tüzün le beraber bayanlarda da sacide keskin in sesi yaşlı, iyi kalpli ve şefkatli karakterlere çok yakışırdı. sesine en çok yakışan oyuncular ise şaziye moral, mahmure handan ve muadelet tibet dir. bu eşsiz sanatçıya Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

performer

12 Ekim 2009 00:15

bu harikulade seslendirme sanatçımızın hakkında yorum olmaması üzücü. sesini hatırlamanız için şöyle söyleyeyim çöpçüler kralı filminde şener şen'in annesini(nezahat tanyeli'yi) seslendiriyordu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica