Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cilalı İbo Ve Kırk HaramilerGöztepe

25 Nisan 2013 23:00

Çok komik bir filmdi usta aktör Feridun Karakaya'nın o muhteşem enerjisine hayran kaldım film boyunca. İstanbul'da boyacılık yapan Cilalı İbo aldığı bir mektubla uzak bir doğu ülkesine kral olma ümidiyle gider. Uçaktan iner inmez başına türlü olaylar gelir esir pazarına düşer. Koca almak isteyen kadınlara açık arttırmayla satılır zengin kadına düşen Cilalı İbo bir yolunu bulur kaçar. Bir yandan kralın adamları diğer yandan o kadın İbo'nun başına bela olur. Cilalı İbo konuşan devesinin sayesinde kırk haramailer'in mağarasınıda soyar. En sonunda kral olur ama o istemez memleketine döner krallık koltuğu Cilalı İbo'nun sevgilisinin babasına kalır. Cilalı İbo karakteriyle resmen zaten Feridun Karakaya filme yetmiş harika filmdi !

Cevap Yaz

performer

1 Ocak 2011 19:23

feridun karakaya olurda film hiç kötü olur mu? tavsiye ederim izleyin.

Cevap Yaz

Enes Aktaş

11 Şubat 2007 20:22

çok komik filmdi siyah beyaz olmasına rağmen çok mükemeldi

Cevap Yaz

yasin yüksel

3 Aralık 2004 15:19

Yorum : Türk sinemasının tüm eski üstadları her zaman gönlümüzde ve kalbimizde taht kuran insanlar şimdi gençlik yani bizler sizleri örnek alarak oyunculuğa bir adım atıyor ne mutlu size ve gençlerimize sevgili babamı rahmetle anıyor ve tüm sanatçı büyüklerime saygılar sunuyorum YASİN ÇAĞATAY

Cevap Yaz

dinemiss

30 Kasım -1 00:00

Alışılagelmiş kırk haramiler imajına değişik bir yorum getirmiş. Nitekim film için gösterilen emekte azımsanmamalı.Olaya birde şu taraftan bakılması gerekiyor.Günümüzdeki filmlerin çoğu mankenler tarafından istila edilmiş durumda ve gerçek sanatçılar arka planda kalıyor.İnşallah ülkemizde bazı şeyler hızla değişir ve insanlar hakettikleri değerleri görebilirler.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica