Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kavga

Kavga

8,41

(21 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Dram Macera, Dram


coster96

30 Ağustos 2019 16:42

yarınsız adam filmiyle birebir aynı olan film. yarınsız adamda da başrolde cüneyt arkın vardı. hangisi daha güzel olmuş diye sorarsanız kavga, yarınsız adam'dan birazcık daha kaliteli ve güzel bir film olmuş.

Cevap Yaz

gurkanguzel

29 Mart 2016 00:57

bu filmin müzik isini kime vermisler ya burda bir parca var o müzigi bulmam lazim

Cevap Yaz

bysiirtli56

10 Mart 2016 02:03

çokça kullanılan bir konuyu mükemmel işlemişler filmde.ama keşke son sahne nutuklardan sonra Ali Ağa ve adamı ölseydi

Cevap Yaz

Kersey

19 Ağustos 2015 23:01

Cüneyt Arkın harika bir film çekmiş. Konusu yeni olmasada sürükleyici temposu yüksek bir Numara beş Yıldız.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

30 Nisan 2015 17:02

dehşet bir film. yarınsız adam filminin ikinci çevirimi ve daha başarılı bulduğum filmidir. cüneyt rolünün hakkını sonuna kadar vermiş filmi en iyi şekilde yönetmiş ve oynamış. salih kırmızı çok başarılı.

Cevap Yaz

fahri.07

12 Ocak 2015 15:34

Cüneyt Arkın'ın en iyi ve en başarılı filmlerinden biride kavga filmi.Filmin aksiyon geriliminden daha çok mevcut düzeni eleştirmesi ve siyasi,sosyal mesaj vermesi daha dikkat çekici.güçlülerin güçsüzü ezdiği bu dünyada Cüneyt arkın güçsüzlerin yanında oluyor ve zayıfı ezen güçlülere haddini bildiriyor.mutlaka izlenmeli.10/10

Cevap Yaz

sharapnell

15 Mayıs 2012 16:59

yazan, yöneten kısacası tam anlamıyla bir cüneyt arkın şaheseri. şimdiye kadar sanırım 5-6 kez izledim. insanın izledikçe izleyesi gelir. mükemmel sahnelerle doludur. misal silahla mekanın haracını alma sahnesinin (rus ruleti) akıl dışı bir güzelliği vardır. orada kumarhanenin sahibine ve haracını yiyene şöyle bağırır;

"adım kemal. buranın haracı kime çalışır bilmek istiyorum. evet bilmek istiyorum, kime çalışır buranın haracı. bekliyorum. yürekli olan gelir. ayrıca bu bir gösteridir. şimdi bir sınav vereceğiz. yüreği pek olan kazanacak, kaybedense basıp gidecek. bu kadar mı yüreksiz bunlar. gelmeyecekler mi yoksa. evet, bekliyorum."

diyerek o psikopatik sahneyi başlatır. bir sonraki sahnedeyse bıçaklı adamların hepsini hacamat ettikten sonra, en sona kalan süheyl eğriboz ile adeta kılıçla savaşırmış gibi (ama ellerdeki bıçakları birbirine çarparak, evet biraz komik) bir görüntü verir. sonraki sanhede çocukları görür. çocuklardan biri diğerini dövmektedir. çocuğa sorar;

-niye dövüyorsun onu?

+(çocuktan gelen manyakça cevap) çünkü ben güçlüyüm de ondan. (evet başka bir sebep yok.)

-peki bunlar kimin? (yerdeki gazeteleri göstererek.)

+benim.

-nasıl senin?

+(ve çocuktan yine o manyakça cevap gelir.) çünkü ben güçlüyüm. onu dövdüm ve benim oldu.

sonra cüneyt abimiz çocukları tutup yere çöker. çocukları kafalarından tutup, yüzleri yere 10 cm kalan kadar eğer. ve birşeyler söyler. ( fakat çocukların kafasını yere doğru bastırmasına bir anlam veremedim. olsun, film güzel. sonuçta bir yere takılıp kalmamak lazım.)

diğer bir sahnede bu sefer cüneyt abimiz kumarhanededir. bu sefer bir başka "yürekli" genç (ahmet), cüneyt abimiz viskisini yudumlarken gelir ve haracı yemek ister. aynı şekilde rus ruletiyle kazanmaya çalışır, fakat yüreği yetse de şansı yetmez; beyni dağılır. (bu arada öğreniyoruz ki racon şudur; kumarhane haracı yemek isteyenler önce rus ruletini kazanacak. aynı şekilde bu olay bir barın haracını yeme durumu olsaydı, herhalde içki bardağını bir dikişte bitirme yarışması yapılacaktı. sonrasında da düz çizgi üzerinde yalpalamadan gidilecek ve haracı yiyecek kişi o şekilde belirlenecekti.)

artık cüneyt abimiz sıfırdan gelmiş, sadece bir kumarhanenin haracını yiyerek alemde nam salmış ve babaların sofrasında, kendine baş köşeden yer ayırtmıştır. ama bu sefer de kendi yaptıklarını unutup (haraç yemeyi), sadece adamların kirli işler çevirdiğine hükmeder ve bu sefer çok ağır küfreder adamlara, cidden dümdüz gider.

bir başka sahnede ikram edilen kadının eski kız arkadaşı olduğunu öğrenip havaya kurşun sıkmaya başlar. (o sahneye çok gülerim.kafa hareketleri çok komik.)

diğer sahne: yıllar sonra cüneyt abimiz hüseyin peyda ile buluşur. ve karşılıklı silahları ateşleyerek birbilerine doğru yürümeye başlarlar. en sonunda dipdibe gelmişlerdir o anda birbirlerine sarılırlar.

şunu söylemeliyim ki dünyayı kurtaram adam kadar ünlü vecizelerle dolu bir film değil ama alttan alta mesajları verirken (mesaj: fakir olmak erdemdir, zenginler hep başkalarının sırtından kazanır. sen gideceksin ve zenginin parasını yiyeceksin. ancak o şekilde zenginlere cezalarını verebilirsin.) öte yandan bazı sahnelerindeki akıl dışılıklara akıl sır erdiremediğimiz bir film.

şu kadar lafın kısası, güldürürken düşündüren ve izlemekten bıkmayacağım bir filmdir.

Cevap Yaz

delikadir39

2 Kasım 2011 00:01

Yarınsız Adam'a çok benzeyen veya onun ikinci çevrimi bir film diyebiliriz.Filmde tempo çok iyi. İlk kez Cüneyt Arkın'ın çocukluğunu oynayan çocuk Cüneyt Arkın'a fiziksel olarak benzemiştir.

Cevap Yaz

oğuzzz

25 Mart 2010 01:14

cüneyt arkının güzel filmlerinden biri, arkadaşlar cüneyt arkının filmleri sosyal içerikli, olduğu için çok güzel, insanlara güzel msjlar veriyor , tabi alabilene, filme gelince rus ruleti oynanan sahneyi, cüneyt arkın gerçektede yapmış , kendi sitesinde anılarında anlatıyordu, filmde bir - 2 hata diyebileceğim yerler var,  cüneyt arkının gençliğini oynayan oyuncu nun boyu çok uzun gibi, ancak izlenmeli... kaderimi ali ağamı çizdi yoksa bir somun ekmekmi-,dünyada iyilikmi çok kötülükmü bilinmez ama her  kötülüğün önüne bir iyilik dikilmedikçe vay dünyanın haline, filmin düşündürücü sözlerinden.

Cevap Yaz

yesilcam_yigit

24 Aralık 2009 02:57

Değerli arkadaşlarım bence film 10 numara bir film.Neden derseniz film siyasal bir içeriğide işliyor.Güçlülerin güçsüzleri ezdiği ve devletinde halkına yardım etmediğini gösteriyor.Filmleri sadece silah ve aksiyon sahneleri için izlemeyin sadece bunlar için izliyorsanızda lütfen film kötü diye yorum yapmayın saygılarımla...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica