Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mahalleye Gelen Gelin (Mahalleye Gelen Gelin)

Mahalleye Gelen Gelin

8,38

(28 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Duygusal Komedi, Duygusal


burcusara

10 Ağustos 2019 05:54

Ben çok beğendim :)

Cevap Yaz

erhaab

2 Ekim 2017 05:27

Çok seviyorum Orhan Günşiray'ın ''mahallenin bıçkın delikanlı'' tiplemelerini. 'Erkeklik Öldü mü Atıf Bey' filmindeki gibi muhteşem küfürsüz argo, Günşiray-Ahmet Tarık kapışması, 60ların ahşap evlerden oluşan kenar mahalle kültürü vs vs hepsi harika. İnanılmaz bir samimiyet var bu filmlerde. İzzet Günay'ın da var adının Osman olduğu filmler. Ne yazık ki bu filmleri tvde bir dirhem görmüyoruz ticari kaygılardan mütevellit. Oysa ki çok eğlenceli ve herkesin kendinden bir şeyler bulacağı filmler bunlar. Bu filmdeyse Nubar Terziyan'ın kelleri çevresine toplayıp kahvehanede çıplak kafalarına ilaç sürmesi, her defasında merhemine milyon verildiğini ama satmadığını söylemesi ve her sahnede çevresinde 6-7 kadar kelin oturması detayı hem çok iyi bir detay hem de son derece komik. 9 verecektim, yanlışlıkla 7 puana tıkladım. Yönetim düzeltebiliyorsa lütfen düzeltip 9 yapsın puanı, ricamdır.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

2 Ekim 2017 00:39

1960 lar mahalle ruhunu doğal seliksiyon birebir adeta izleyiciyi yansıtan sıcak içten bir film. Orhan GÜNŞİRAY Fatma GİRİK Hulusi KENTMEN A. Tarık TEKÇE Mürüvvet SİM filmi başarıya taşıyan klas kadro ile Osman SEDEN..

Cevap Yaz

albatrosist

25 Mart 2016 20:49

Bu flim sayesinde ben dogmadan 15 sene önceki mahallemin ( yenikapı surdibi ) halini gördüm eskiler herşeyiyle çok güzel ve çok değerli çok güzel bir flimm..

Cevap Yaz

ÜmitYaşar

9 Şubat 2016 03:26

Filmin açılış notu: KEMAL FİLM Bu filmin gerçekleşmesi için hiçbir yardımını esirgemeyen BOZKURT MENSUCAT T.A.Ş Sayın idarecilerine ve kıymetli personeline minnet ve şükranlarını arz eder.

Cevap Yaz

aysenazan

17 Ocak 2016 11:41

Rakım Çalapala'nın Köye Giden Gelin isimli bir kitabı vardı. Bu film acaba o kitaptan mı alındı.

Cevap Yaz

aysenazan

4 Temmuz 2015 22:33

Yeşilçam filmleri içerisinde en sevdiğim tarzı yansıtan film. 60 ların mahalle ruhunu yansıtan sıcacık bir film. Tek katlı ahşap evler, pencereden dedikodu yapan teyzeler ve tabiki bıçkın mahalle delikanlısı. Filmin oyuncu kadrosu harika. Orhan Günşıray tam bir bıçkın mahalle delikanlısı, Fatma Girik güzelliğinin zirvesinde. Ahmet ile Osman'ın atışmaları bir harika. Hulusi babanın sürekli "Erkeklik kitabında yeri var demesi" Filmindeki en güzel noktalardan biri de Ahmet ve Orhan'ın film boyunca atışmasına rağmen. Filmin sonunda dost olması ve Belgin'i kaçırmaları. O filmlerdeki kollektif mahalle ruhunu içim cız ederek izliyorum. Bugünkü insan ilişkileri o ilişkilerin yanında ne kadar sığ ve soğuk. Sanırım o yıllara özgü olan argo bir edebiyatta filmin her karesinde kendini hissettiriyor. Kısacası insanın içini ısıtan sıcacık bir film. Avare Mustafa, Tığ gibi delikanlı filmleri gibi bu filmde mahalle filmleri arasında favorim oldu. Filmin ruhunu yansıtması açısından birkaç diyalog paylaşmak istiyorum: Orhan: Modelimiz bozuk ama harcımız sağlam. Bitirim yollara posta koymaya özeniyorduk. Azminin sevgilisi Langırt Ayşe: Yayılın da stepnenizi görelim Yanlış mayına toslama Azmi: Beyin bir fotoğrafını çekin az sonra suratında tadilat olacak. Künyeni yüzüne yapıştırırım. Bir daha beni maydanoz tohumu gibi ekecek misin? Azmi Orhan’a : Biz söz kestik Orhan: Az kes de paçasından yakalık artsın. Orhan Günşıray Fatma Girik’e: Pikap hazır hem de otomatik Radyoda altı lambalı Philips Kamyonum kadillaktan iyi. Kollarımsa seni kürkten fazla ısıtır.

Cevap Yaz

coolgirl

23 Ağustos 2013 10:42

Ne kadar içten sıcak bir film Osman Seden ve Bülent Oran bizim kültürümüzü bilen beyefendilermis gercekten simdi bu güzel mahalle atmosferi yok oldu neyse Film cok guzel Orhan Günşiray ın oyunculugunun peak noktasında yine denize gittikleri sahnede 'ben romandaki viski beyine benzemem',sana ilanı ask degil ilanı harb etmek gerek... gibi super replikler barındıran altmısların ruhunu tasıyan super film...

Cevap Yaz

yesim35

11 Mayıs 2013 18:14

fatma girik-orhan günşiray,orhan günşiray-ahmet tarık tekçe uyumu,hikayenin geçtiği mahalenin altmışların ruhunu yansıtışı,hikayenin ve işlenişinin sıcaklığı...daha pek çok sebepten insanın içini ısıtan,çok güzel bir film.

Cevap Yaz

benimsinema

13 Ocak 2013 14:43

mahalle iliskisini anlatan güzel filmlerden biri..ohanla ahmetin durmadan catismalari...hulusi babanin her olaya erkeklik kitabinda yeri var demesi... para yapmak icin müsterileri dolandiran nubar berber...herkese iyi seyirler diliyorum

Cevap Yaz
Yandex.Metrica